Opracowanie planu ogólnego dla obszaru Gminy Wielgomłyny

Gmina Wielgomłyny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417378
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417378/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-02 09:11
Lokalizacja
Wielgomłyny, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-04889da3-e09f-4aa7-bcd0-f153ecbdf269
Identyfikator
7722260702
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi planowania przestrzennego

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417378 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie planu ogólnego dla obszaru Gminy Wielgomłyny

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wielgomłyny

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648161

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Rynek 1

1.4.2.) Miejscowość: Wielgomłyny

1.4.3.) Kod pocztowy: 97-525

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.4.7.) Numer telefonu: 44 7871087

1.4.8.) Numer faksu: 44 7871082

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@wielgomlyny

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielgomlyny.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04889da3-e09f-4aa7-bcd0-f153ecbdf269

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417378

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00610064

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie planu ogólnego dla obszaru Gminy Wielgomłyny

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Usługa będzie polegała na opracowaniu planu ogólnego Gminy Wielgomłyny w oparciu o przepisy prawa polskiego w tym o:
- Uchwałę Nr VI/39/2024 Rady Gminy Wielgomłyny z dnia 09 września 2024 r.
w sprawie uchwalenia przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Gminy Wielgomłyny,
- Ustawę z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 1130),
- Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentacja prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz.U. 2023 r. poz. 2758) wraz z innymi przepisami wykonawczymi.
Obszar opracowania – teren w granicach administracyjnych gminy Wielgomłyny o powierzchni 123 km2. Wynikiem zrealizowanego przedmiotu zamówienia będzie uchwalony plan ogólny gminy Wielgomłyny zatwierdzony przez Wojewodę wraz z załącznikami graficznymi, danymi przestrzennymi oraz niezbędną dokumentacją.
Opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie sposobu jego realizacji określają:
- szczegółowy opis przedmiotu zamówienia załącznik nr 1 do SWZ,
- projektowane postanowienia umowy załącznik nr 5 do SWZ.
Wymagania określone w SWZ muszą być spełnione. Niespełnienie ww. wymagań będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych.

3.9.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-16

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

11 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): UNIPLAN ARCHITEKTURA, URBANISTYKA Małgorzata Krupa

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5741415926

4.3.3.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 100

4.3.4.) Miejscowość: Kłobuck

4.3.5.) Kod pocztowy: 42-100

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 167280,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00002271/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-16

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym powoduje dostosowanie dotychczasowych prac planistycznych do nowych wymagań prawnych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłuża się termin zakończenia prac o 5 miesięcy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zatwierdzenie opracowanego planu uchwałą Rady Gminy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłuża się termin zakończenia prac o 11 tygodni.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 167200,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi