Remont drogi powiatowej nr 1320T w miejscowości Wola Jachowa

Powiat Kielecki - Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417419
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417419/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-02 09:22
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3956640a-6bae-4b07-bd1d-d208e376a8cb
Identyfikator
9591645790
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie dróg pieszych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417419 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 1320T w miejscowości Wola Jachowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kielecki - Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach

1.3.) Oddział zamawiającego: ul. Wrzosowa 44, 25-211 Kielce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291087120

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wrzosowa 44

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-211

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pzdkielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzdkielce.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzdkielce.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi powiatowej nr 1320T w miejscowości Wola Jachowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3956640a-6bae-4b07-bd1d-d208e376a8cb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417419

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041479/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Remont drogi powiatowej nr 1320T w miejscowości Wola Jachowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358710

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.26.33.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1383690,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej nr 1320T Wola Jachowa-Niestachów, na odcinku w miejscowości Wola Jachowa od km: 0+000 do km: 1+335.
W zakres remontu wchodzi w szczególności:
a) mechaniczne wykonanie ścinki pobocza śr. gr. 5 cm,
b) rozbiórka i ponowne ułożenie kostki betonowej gr. 8 cm – poprawa kostki na chodniku
c) rozbiórka i ułożenie nowych krawężników betonowych 15x30x100 cm,
d) rozbiórka i ułożenie nowych obrzeży betonowych 8x30x100 cm,
e) rozebranie i ponowne ułożenie płyt ażurowych 8x40x60 cm,
f) rozebranie i ponowne ułożenie płyt betonowych 7x50x50 cm,
g) rozebranie i ponowne ułożenie cieku przykrawężnikowego z kostki betonowej szer. 30 cm,
h) frezowanie profilujące istniejącej nawierzchni bitumicznej
śr. gr. 8 cm,
i) wzmocnienie krawędzi jezdni na szer. 1,00 m,
j) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego gr. 5 cm dla ruchu KR-3,
k) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4 cm dla ruchu KR-3,
l) wykonanie wpustów deszczowych przykrawężnikowych z osadnikiem o śr. 50 cm z przykanalikiem Ø 110,
m) regulację studni kanalizacji sanitarnej i wpustów deszczowych przykawężnikowych,
n) odbudowę konstrukcji nad przykanalikami
o) ułożenie siatki przeciwspękaniowej z kompozytu o wytrzymałości wzdłuż i wszerz 120x120 kN/m,
p) utwardzenie poboczy i zjazdów w granicach pasa drogowego materiałem kamiennym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty w wysokości 1 482 681,67 zł. brutto, złożonej przez Wykonawcę: „BUDROMOST-STARACHOWICE” Sp. z o.o., ul. Św. Rocha 31, 27-215 Wąchock, przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia t.j.
1 000 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć środków
na sfinansowanie zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1482681,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2202451,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane