Renowacja stawu w miejscowości Lipiny

Gmina Zbuczyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417466
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417466/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-02 09:38
Lokalizacja
Zbuczyn, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-142eacd2-847b-4ce5-a04a-ee5ebf1f06f7
Identyfikator
8212392687
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wodne roboty budowlaneBudowa zbiorników

Wykonawcy

1 przyznane

KAZIMIERZ BUCZYŃSKISokołów Podlaski, PL · lot 0
161 093,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417466 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja stawu w miejscowości Lipiny

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zbuczyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 1

1.5.2.) Miejscowość: Zbuczyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-106

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@zbuczyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zbuczyn.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-142eacd2-847b-4ce5-a04a-ee5ebf1f06f7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Renowacja stawu w miejscowości Lipiny

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-142eacd2-847b-4ce5-a04a-ee5ebf1f06f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417466

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033684/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Renowacja stawu w miejscowości Lipiny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319938

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 185830,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Renowacja stawu w miejscowości Lipiny”.
Zakres robót przewidziany do wykonania to:
 ścinanie i karczowanie krzaków i podszyć średniej gęstości,
 wypompowanie wody ze stawu,
 koszenie porostów ze skarp i dna stawu wraz z usunięciem,
 odmulenie dna stawu z rozplantowaniem uzyskanego urobku w sąsiedztwie zbiornika po pozostałym terenie działki i wywiezieniem pozostałego nadmiaru urobku w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 6 km,
 profilowanie skarp stawu z obsianiem mieszanką traw.

Szczegółowy przedmiot zamówienia (zakres robót budowlanych i wymagania jakościowe i ilościowe) opisuje przedmiar robót stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.

UWAGA !
W ramach robót opisanych w poz. 7 przedmiaru robót stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ i wycenionych w poz. 7 kosztorysu ofertowego w formularzu ofertowym należy wykonać:
• Wyprofilowanie i ewentualne uzupełnienie skarp gruntem (nadającym się do wbudowania) pozyskanym z robót ziemnych lub dowiezionym wraz z zagęszczeniem. Profil skarpy o nachyleniu 1:1,5 – około 750 m2. W profilowaniu skarp należy przewidzieć zagłębiona powierzchnię dla montażu materacy siatkowych (gabionowych) w dolnej części skarpy
• Pełne umocnienie stopy skarpy zbiornika palisadą drewnianą fi 10-12 cm długości min. 120 cm na długości ok. 105 mb
• Umocnienie skarp materacami siatkowo-kamiennymi (gabionowymi) z siatki stalowej ocynkowanej grubość drutu min. 2,5mm zgrzewanej lub plecionej, wypełnione kamieniami (otoczaki lub kruszywo łamane – do wyboru przez Zamawiającego na etapie realizacji) o wymiarach większych niż oczka siatki – frakcji 90- 200mm. Kosze zamknięte od góry wiekiem z takiej samej siatki j.w. - połączenie wieka/pokrywy kosza oraz połączenie konstrukcji w sposób zgodny z wymogami producenta. Kosze ułożone na uprzednio rozłożonej warstwie separacyjnej z geowłókniny o gramaturze min. 120g/m2. Kosz o wysokości zasypu kamieniem min. 20 cm. Powierzchnia skarp do umocnienia ok. 360 m2.
• Pozostałą nieumocnioną część skarp należy wyprofilować i obrobić na czysto.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45244000-9 - Wodne roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45247270-3 - Budowa zbiorników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 15

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 161093,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 381054,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 161093,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kazimierz Buczyński CEKOP P.H.U.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8230001800

7.3.4) Miejscowość: Sokołów Podlaski

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 161093,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-16
2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane