Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417445
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417445/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-02 09:31
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-065d7036-4b7b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 5840203274
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417445 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11
1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.7.) Numer telefonu: 50 320 51 00
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna administracji samorządowej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-065d7036-4b7b-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417445
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00278279/01
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Oprac. dok. proj. wraz z pełn. nadzoru autorskiego pn.: Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obow. przepisów p.poż oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Dostosowanie budynku XIX i II LO w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13 i 7/9 do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz modernizacji sanitariatów w XIX LO w Gdańsku, przy ul. Pestalozziego 11/13”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację dwóch zadań:
1) ZADANIE 1
a) kompleksowe dostosowanie budynku do wymogów pożarowych z zapewnieniem drogi pożarowej uwzględniając realizację nakazów służb KMPSP zgodnie z ekspertyzą pożarową, opracowaną w ramach niniejszego zamówienia w zakresie ochrony pożarowej budynku wraz z ewentualnym pozyskaniem odstępstw KWPSP od przepisów;
b) włączenie drogi pożarowej w istniejący ciąg jezdny w ulicy Pestalozziego;
c) budowę wiat śmietnikowych dla obu szkół;
d) rozdzielenie wspólnej instalacji wodociągowej z budową nowego przyłącza wodociągowego i nowymi poziomami w piwnicy dla II LO;
e) usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną, urządzeniem terenu i zielenią na terenie działki drogowej i kompleksowe dostosowanie budynku do wymogów pożarowych z zapewnieniem drogi pożarowej z szkolnej.
2) ZADANIE 2
a) modernizację węzłów sanitarnych wraz zapleczem dla uczniów w XIX LO, zlokalizowanych przy bocznej klatce schodowej na wszystkich kondygnacjach.
3. Zakres prac projektowych obejmuje wszystkie prace i czynności konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym m.in. następujące elementy:
1) Inwentaryzację budynku, terenu i zieleni w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia wraz z inwentaryzacją przyrodniczą i operatem dendrologicznym;
2) Ekspertyzę pożarową wraz z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej;
3) Projekt budowlany wymagany przez Prawo Budowane dla uzyskania pozwolenia na budowę;
4) Projekt techniczny;
5) Projekt wykonawczy - należy wykonać w formie odrębnych opracowań branżowych i w podziale na etapy realizacyjne:
a) projekt branży architektury i konstrukcji,
b) projekt wyposażenia,
c) projekt branży sanitarnej i przyłącza wody,
d) projekt branży elektrycznej i teletechnicznej, w tym instalacji SAP oraz jeżeli zajdzie taka konieczność również projekt przyłącza energii elektrycznej,
e) projekt drogowy,
f) projekt zagospodarowania terenu z elementami małej architektury,
g) projekt usunięcia kolizji z projektowanym uzbrojeniem i urządzeniem terenu,
h) projekt zieleni z projektem gospodarki drzewostanem i planem nasadzeń zastępczych, (w miarę potrzeb) wykonany na podstawie inwentaryzacji przyrodniczej i operatu dendrologicznego zgodnie z uwzględnieniem zasad postępowania z zielenią na terenie GMG (Dz. U. Woj. Pom. poz. 3332 - Uchwała nr XXXVIII/976/21 RMG z dnia 26 sierpnia 2021r.),
i) projekt tymczasowej organizacji ruchu w pasie drogowym,.
6) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - wykonać w podziale na etapy realizacyjne;
7) Przedmiary robót - sporządzić w podziale na etapy realizacyjne;
8) Kosztorysy inwestorskie – należy sporządzić w podziale, jak przedmiary robót;
9) Zbiorcze zestawienie kosztów.
3.9.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-18
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
10 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Kremer Graf Sebastian Kremer
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 583-247-14-51
4.3.3.) Ulica: Al. Gen. J. Hallera 14
4.3.4.) Miejscowość: Gdańsk
4.3.5.) Kod pocztowy: 80-401
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 210760,50 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00064166/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-02-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na opóźnienie w zakresie wydania wytycznych z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni dotyczących drogi pożarowej oraz w zakresie wydania wytycznych konserwatorskich dotyczących budynku, dotrzymanie terminu zakończenia prac związanych z wykonaniem ekspertyzy pożarowej wraz z decyzją KW PSP okazało się niemożliwe.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużenie terminu uzyskania ekspertyzy pożarowej wraz z decyzją KW PSP do 29.09.2022 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność sporządzenia ekspertyzy technicznej konstrukcji stropu, ujawnionej w trakcie prac projektowych realizowanych przez Wykonawcę na etapie innego postępowania o udzielenie zamówienia prowadzonego przez Zamawiającego (w ramach zadania „Przebudowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w XIX LO w Gdańsku, przy ul. Pestalozziego 11/13), której konsekwencją jest konieczność wstrzymania się Wykonawcy z aktualną realizacją przedmiotu umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużenie terminu:
- Ekspertyza pożarowa wraz z decyzją KW PSP do 29.11.2022 r.,
- Etap 1- Projekt budowlany, Projekt techniczny do 20.02.2023 r.,
- Etap 2- Projekty wykonawcze w układzie branżowym, Specyfikacje
Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Kosztorysy inwestorskie – odrębnie dla budynków kubaturowych XIX i II LO oraz zagospodarowania terenu do 20.02.2023 r.,
- Zbiorcze zestawienie kosztów dla zadania 1 i zadania 2 do 20.02.2023 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Opóźnienie, jakie powstało w związku z przedłużającym się procesem pozyskania decyzji/uzgodnienia Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na zastosowanie rozwiązań zamiennych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużenie terminu:
- Ekspertyza pożarowa wraz z decyzją KW PSP do 29.12.2022 r.,
- Etap 1- Projekt budowlany, Projekt techniczny do 22.03.2023 r.,
- Etap 2- Projekty wykonawcze w układzie branżowym, Specyfikacje
Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Kosztorysy inwestorskie – odrębnie dla budynków kubaturowych XIX i II LO oraz zagospodarowania terenu do 22.03.2023 r.,
- Projekt budowlany niezbędny do zgłoszenia robót Projekty wykonawcze w układzie branżowym, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiary robót, Kosztorysy Inwestorskie do 18.01.2023 r.,
- Zbiorcze zestawienie kosztów dla zadania 1 i zadania 2 do 22.03.2023 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 208915,50 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |