Udrożnienie koryta rzeki Pszczynki w km 16+900-17+500, m. Pszczyna, gm. Pszczyna (rozmiar rzeczowy: 0,600 km)

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00216680
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00216680/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-06 08:50
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f54529f9-3272-4fe5-92a8-a62d50f6deab
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

Wykonawcy

1 przyznane

BUILDUP POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBielsko – Biała,, PL · lot 0
387 709,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00216680 z dnia 2025-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Udrożnienie koryta rzeki Pszczynki w km 16+900-17+500, m. Pszczyna, gm. Pszczyna (rozmiar rzeczowy: 0,600 km)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.przetargi.wody.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Udrożnienie koryta rzeki Pszczynki w km 16+900-17+500, m. Pszczyna, gm. Pszczyna (rozmiar rzeczowy: 0,600 km)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f54529f9-3272-4fe5-92a8-a62d50f6deab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00216680

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00112251/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.107 Udrożnienie koryta rzeki Pszczynki w km 16+900-17+500, m. Pszczyna, gm. Pszczyna (rozmiar rzeczowy: 0,600 km)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00135660

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.2710.15.2025.MPS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 447106,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje:

• ręczne wykoszenie porostów gęstych twardych traw oraz rdestowca ze skarp rzeki Pszczynki wraz z wygrabieniem i ręcznym przeniesieniem w miejsce załadunku, załadunkiem oraz wywozem;
• ręczne odcinkowe wykoszenie porostów gęstych traw z dna rzeki Pszczynki wraz z wygrabieniem i ręcznym przeniesieniem w miejsce załadunku, załadunkiem oraz wywozem;
• ręczne usuwanie roślinności, średniej gęstości, porastającej ubezpieczenia brzegów z koszy siatkowo-kamiennych (gabionów) – ręczne usunięcie samosiewek wraz z wygrabieniem i ręcznym przeniesieniem w miejsce załadunku, załadunkiem oraz wywozem;
• ręczna wycinka zakrzaczeń, samosiejek, średniej gęstości ze skarp rzeki Pszczynki bez karczowania korzeni wraz z ręcznym przeniesieniem w miejsce załadunku, załadunkiem oraz wywozem;
• ręczne wyrywanie (hakowanie) roślin korzeniących się w dnie rzeki Pszczynki wraz
z wydobyciem roślinności oraz z ręcznym przeniesieniem w miejsce załadunku, załadunkiem oraz wywozem;
• udrożnienie koryta rzeki Pszczynki poprzez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód oraz ręczne wybranie zakumulowanych w dnie nanosów i namułów do stabilnego dna,
tj. do trwale ustalonej rzędnej koryta rzeki Pszczynki w ramach wykonanej regulacji wraz z ręcznym przeniesieniem urobku w miejsce załadunku, załadunkiem oraz wywozem;
• prace towarzyszące;
• nadzór przyrodniczy nad realizacją prac utrzymaniowych rzeki Pszczynki;
• nadzór konserwatorski nad realizacją prac utrzymaniowych rzeki Pszczynki;

Uwaga: Nadzór przyrodniczy winien być prowadzony przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje lub doświadczenie w zakresie przyrodniczym, którego zadaniem będzie m.in. zwrócenie uwagi na aspekt ornitologiczny.

Informacje o przedmiocie zamówienia, zakres prac związanych z realizacją zamówienia, warunki realizacji umowy określają m.in.:
Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia
Załącznik nr 7 do SWZ – Projekt umowy
Załącznik nr 12 do SWZ – Przedmiar robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 387709,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 437009,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 387709,21 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUILDUP POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9372685134

7.3.3) Ulica: ul. Oliwkowa 8a

7.3.4) Miejscowość: Bielsko - Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 387709,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

2025-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane