Usługa praktycznego szkolenia lotniczego na samolotach jednosilnikowych, tłokowych klasy SEP(L) na uprawnienie do wykonywania lotów (...). Znak sprawy: DZPZ.283.55.2026.MW

Politechnika Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417546
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417546/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-02 09:55
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2b8a4a43-38b4-4812-98fd-59379dd224b8
Identyfikator
6310200736
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Szkolenie i symulacja w zakresie samolotów, rakiet (pocisków rakietowych) i statków kosmicznychUsługi szkół pilotażu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417546 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa praktycznego szkolenia lotniczego na samolotach jednosilnikowych, tłokowych klasy SEP(L) na uprawnienie do wykonywania lotów (...). Znak sprawy: DZPZ.283.55.2026.MW

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 237-15-28, sekretariat: (32) 237-13-35

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DZPZ@polsl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa praktycznego szkolenia lotniczego na samolotach jednosilnikowych, tłokowych klasy SEP(L) na uprawnienie do wykonywania lotów (...). Znak sprawy: DZPZ.283.55.2026.MW

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b8a4a43-38b4-4812-98fd-59379dd224b8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417546

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045210/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.42 Usługa praktycznego szkol. lotniczego na samol. jednosilnikowych, tłokowych klasy SEP(L) na uprawnienie do wykonywania lotów według wskazań przyrz. IR(A) w ramach szkol.prakt. do licencji pilota lin.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387199

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.283.55.2026.MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1163000,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 76000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa w wymiarze 200 godzin na samolocie klasy SEP(L) na uprawnienie do wykonywania lotów według wskazań przyrządów IR(A), w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (AOSL POLSL) na podstawie zintegrowanego Programu szkolenia lotniczego do licencji pilota liniowego ATPL(A). Przedmiotowa usługa obejmować będzie swym zakresem szkolenie praktyczne wraz z naziemnym przygotowaniem do wykonywania lotów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80650000-5 - Szkolenie i symulacja w zakresie samolotów, rakiet (pocisków rakietowych) i statków kosmicznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80412000-5 - Usługi szkół pilotażu

4.5.5.) Wartość części: 38666,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa w wymiarze 200 godzin na samolocie klasy SEP(L) na uprawnienie do wykonywania lotów według wskazań przyrządów IR(A), w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (AOSL POLSL) na podstawie zintegrowanego Programu szkolenia lotniczego do licencji pilota liniowego ATPL(A).
Przedmiotowa usługa obejmować będzie swym zakresem szkolenie praktyczne wraz z naziemnym przygotowaniem do wykonywania lotów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80650000-5 - Szkolenie i symulacja w zakresie samolotów, rakiet (pocisków rakietowych) i statków kosmicznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80412000-5 - Usługi szkół pilotażu

4.5.5.) Wartość części: 38666,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyniku przeprowadzonych czynności w części 1 Szkolenie na samolocie klasy SEP(L) 200 godzin, postępowanie unieważniono na mocy art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyniku przeprowadzonych czynności w części 2 Szkolenie na samolocie klasy SEP(L) 200 godzin, postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 1), ponieważ nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie udziału
w postępowaniu albo żadnej oferty.

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi