„Dowóz dzieci do szkół podstawowych na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028”

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417561
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417561/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-02 09:58
Lokalizacja
Wawrzeńczyce, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e6b217a-ecd2-4dda-aca8-9c0fd303de1c
Identyfikator
6821642228
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowegoUsługi w zakresie publicznego transportu drogowegoUsługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Wykonawcy

1 przyznane

S. PRZYTUŁA, W. PRZYTUŁA, G. PRZYTUŁA 'JOKER' SPÓŁKA JAWNAKoszyce, PL · lot 0
689 980 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417561 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Dowóz dzieci do szkół podstawowych na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555890

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wawrzeńczyce 57

1.5.2.) Miejscowość: Wawrzeńczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-125

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@igwa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.igwa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e6b217a-ecd2-4dda-aca8-9c0fd303de1c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dowóz dzieci do szkół podstawowych na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e6b217a-ecd2-4dda-aca8-9c0fd303de1c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417561

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00049755/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dowóz dzieci do szkół podstawowych na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00367752

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.271.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje dowóz (i odwóz) - dzieci szkolnych wraz z opieką do i z dwóch zespołów szkół na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, tj. Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach oraz Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi w roku szkolnym 2026/2027, 2027/2028 po wyznaczonych przez Zamawiającego trasach, z wykorzystaniem dwóch autobusów.
2. W celu spełnienia wymogów bezpieczeństwa Wykonawca do realizacji niniejszego zamówienia winien dysponować dwoma autobusami: o ilości miejsc siedzących min. 55 każdy. Liczba miejsc siedzących dla dzieci szkolnych musi być wystarczająca na każdej z określonych tras. Rok produkcji autobusów nie może być starszy niż 2008 r.
W zależności od potrzeb organizacyjnych szkół w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający dopuszcza wykonanie przewozu autobusem o wymaganej ilości miejsc siedzących poniżej 55, przy jednoczesnym spełnieniu warunku zabezpieczenia podczas przewozu miejsc siedzących dla każdego ucznia na każdej z tras.
3. Zespoły szkół oraz szkoły w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, w których będzie świadczona usługa:
3.1. Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach: Ilość kursów dziennie 9 w tym 4 dowozy i 5 odwozów, ilość kilometrów dzienna około 134 km, dowóz w godzinach 6.50-8.20 - odwóz w godzinach 12.45-16.30, max. ilość 188 dni dowozu w roku szkolnym 2026/2027 i max 185 w roku szkolnym 2027/2028.
Planowane trasy przejazdów autobusów w poszczególnych kursach w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028.

GMINNE CENTRUM EDUKACJI W WAWRZEŃCZYCACH (I UCZNIOWIE z OBWODU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DOBRANOWICACH)
3.1.a) Przewozy poranne:
• Wawrzeńczyce (szkoła) – Stręgoborzyce (remiza) – przez Wygnanów – Wawrzeńczyce (Kolonia) - Wawrzeńczyce (szkoła);
• Wawrzeńczyce (szkoła) – Złotniki (remiza OSP) – Złotniki (zatoka/przystanek) – Wawrzeńczyce (szkoła);
• Wawrzeńczyce (szkoła) – Wygnanów - Żydów (sklep)- Wawrzeńczyce (Podgaje) -Wawrzeńczyce (Hektary,) – Wawrzeńczyce (szkoła);
• Wawrzeńczyce (szkoła) – Rudno Górne (skup) – Rudno Górne (sklep) – Dobranowice (remiza) –– przez Rudno Dolne – Wawrzeńczyce (szkoła);


3.1.b) Przewozy popołudniowe:
• Wawrzeńczyce (szkoła) – Wawrzeńczyce (Podgaje) – Wawrzeńczyce (Hektary) – Złotniki (remiza OSP) – Złotniki (zatoka/przystanek) – Wawrzeńczyce (szkoła) – 2 x
• Wawrzeńczyce (szkoła) – Wawrzeńczyce Kolonia (zajazd/zatoka) - Wygnanów – Żydów (sklep) - Stręgoborzyce (remiza OSP) – Wawrzeńczyce (szkoła);
• Wawrzeńczyce (szkoła)– Wawrzeńczyce Kolonia (zajazd/zatoka) – Wygnanów - Żydów (sklep) – Stręgoborzyce (remiza OSP) – Rudno Górne (skup) - Rudno Górne (remiza OSP) – Dobranowice (remiza) – przez Rudno Dolne – +Wawrzeńczyce (szkoła); 2 x

3.2. Gminne Centrum Edukacji w Igołomi: Ilość kursów dziennie 8 w tym 4 dowozy i 4 odwozy - ilość kilometrów dzienna około 96 km, dowóz w godzinach 6.45-8.30, odwóz w godzinach 12.45 do 16.10, max. ilość 188 dni dowozu w roku szkolnym 2026/2027 i max. 184 w roku szkolnym 2027/2028

Planowane trasy przejazdów autobusów w poszczególnych kursach w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028:

GMINNE CENTRUM EDUKACJI W IGOŁOMI

3.2.a) Przewozy poranne:
• Igołomia (szkoła) – Koźlica (świetlica) ) – Igołomia (Centrum) – Igołomia (szkoła);
• Igołomia (szkoła) – Zofipole – Pobiednik Wielki (Brzostek) - Pobiednik Wielki (skład) – Zofipole – Igołomia (szkoła);
• Igołomia (szkoła) - Pobiednik Mały (Morgi) – Pobiednik Mały (szkoła) – Pobiednik Mały (bloki) – Igołomia (szkoła);
• Igołomia ( szkoła) – Odwiśle ( świetlica) – Igołomia (szkoła);
3.2.b) Przewozy popołudniowe:
• Igołomia (szkoła) – Odwiśle (świetlica) – Igołomia (szkoła);
• Igołomia (szkoła) – Igołomia (Centrum) - Koźlica (świetlica) – Igołomia (szkoła);
• Igołomia (szkoła) – Zofipole – Pobiednik Wielki (Brzostek) – Pobiednik Wielki (skład) – Pobiednik Wielki (bloki) – Pobiednik Mały (szkoła) – Pobiednik Mały (Morgi) – Pobiednik Wielki (przystanek) – Igołomia (szkoła);
• Igołomia (szkoła) –Odwiśle (świetlica) – Igołomia – Koźlica (świetlica) - Zofipole – Pobiednik Wielki (Brzostek) – Pobiednik Wielki (skład) – Pobiednik Wielki (bloki) – Pobiednik Mały (szkoła) – Pobiednik Mały (Morgi) – Igołomia (szkoła).


4. Długość planowanych tras na obydwa Gminne Centra Edukacji wynosi ok. 230 km dziennie. Przedstawione trasy mogą ulec korekcie w wyniku opracowania przez szkoły szczegółowych harmonogramów pracy w każdym roku szkolnym.
5. Miejsca wysiadania i wsiadania (przystanki) na poszczególnych trasach zostaną określone i uszczegółowione zgodnie z przyjętymi szczegółowymi harmonogramami.
6. Dowozy i odwozy będą realizowane tylko w miesiącach szkolnych bez miesięcy wakacyjnych, bez ferii zimowych, dni świątecznych a także bez dni, w których szkoła jest nieczynna.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich wymogów prawnych dotyczących przewozów dzieci szkolnych oraz zapewnienia im właściwej opieki. Wykonawca musi zapewnić uczniom bezpieczny przewóz, tzn. odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny. Dowożenie dzieci ma się odbywać autobusami posiadającymi aktualne przeglądy techniczne. Wykonawca ubezpiecza autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu oraz pozostających w związku z przewozem. Wykonawca musi zapewnić min. 2 osoby do sprawowania opieki nad uczniami w czasie przewozów, po 1 osobie do każdego autobusu.
8. Dowóz dzieci odbywa się w dniach nauki szkolnej. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym z dyrektorem szkoły.
9. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie przewozów organizuje i zapewnia na swój koszt Wykonawca.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 34499 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 52640 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 34499 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: S. Przytuła W. Przytuła G. Przytuła Joker Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6621343739

7.3.3) Ulica: Elżbiety Łokietówny 16

7.3.4) Miejscowość: Koszyce

7.3.5) Kod pocztowy: 31-130

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 689980 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2028-06-23

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi