Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Opalenica – etap II – dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania towarzyszącego wspierającego świadczenie usług SOC
Gmina Opalenica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417567
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417567/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-09-02 09:59
- Lokalizacja
- Opalenica, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-477a8b20-68a2-4865-a901-000a8e129d96
- Identyfikator
- 7881916724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417567 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Opalenica – etap II
– dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania towarzyszącego wspierającego świadczenie usług SOC
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Opalenica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258833
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 3 Maja 1
1.5.2.) Miejscowość: Opalenica
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-330
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@opalenica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opalenica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/proceeding/invitations/13551881.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Opalenica – etap II– dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania towarzyszącego wspierającego świadczenie usług SOC
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-477a8b20-68a2-4865-a901-000a8e129d96
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417567
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018692/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Zadanie „Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Opalenica” realizowane w ramach programu „Cyberbezpieczny Smorząd”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie współfinansowane z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, działanie 2.2. – wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.18.2026.MT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie sprzętu informatycznego oraz dostawa, instalacja i wdrożenie oprogramowania towarzyszącego wspierającego świadczenie usług SOC (Security Operations Center) wraz z zapewnieniem subskrypcji/licencji i usług SOC oraz przeprowadzeniem szkoleń, w zakresie obejmującym:
– 2 szt. serwerów plików (NAS) w obudowie RACK 2U wraz z dyskami klasy Enterprise – wraz z wdrożeniem oraz szkoleniem w wymiarze 2 godzin dla 3 pracowników Zamawiającego (dla każdego urządzenia),
– 2 szt. zasilaczy awaryjnych UPS o mocy min. 2000 VA – wraz z wdrożeniem,
– 2 szt. przemysłowych routerów 5G – wraz z wdrożeniem oraz szkoleniem w wymiarze 2 godzin dla 3 pracowników Zamawiającego (dla każdego urządzenia),
– oprogramowanie towarzyszące wspierające świadczenie usług SOC (moduły: NDR, Web Secure Gateway, Email Secure Gateway, PAM/IAM/PIM/MFA, zarządzanie certyfikatami SSL, system wirtualizacji, kolektor logów) wraz z usługą SOC świadczoną w trybie 24/7 – z zapewnieniem subskrypcji/licencji co najmniej do dnia 30 września 2026 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 210493,56 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 210493,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 210493,56 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Inveo Systems Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7812012994
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 210493,56 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-30| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |