Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego

Powiat Starachowicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417582
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417582/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-02 10:03
Lokalizacja
Starachowice, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9c8d7ee7-8fd7-4b58-b143-921ceecdf0c8
Identyfikator
6641934337
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

2 przyznane

W-POL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁuków Śląski, PL · lot 0
147 600 PLN
W-POL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁuków Śląski, PL · lot 1
258 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417582 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Starachowicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009395

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: dr Władysława Borkowskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Starachowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-200

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 276-09-00

1.5.8.) Numer faksu: 276-09-02

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat.starachowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat.starachowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=87a1687f-6afc-444c-95f4-1ff27a1f19c0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c8d7ee7-8fd7-4b58-b143-921ceecdf0c8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417582

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033841/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275411

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I:
"Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego przy ul. W. Borkowskiego 4 w Starachowicach" w ramach "Programu ochrony ludności obrony cywilnej w roku 2026"

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla ok 350 osób w Starachowicach ul. Dr. W. Borkowskiego 4 na działce o nr ewid.1128/7 obr 02 oraz uzyskanie wymaganych zgłoszeń/decyzji umożliwiających jego realizację (o ile będą wymagane) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa obejmuje:
- opracowanie projektu koncepcji, projektu budowlanego i technicznego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich dla budowy obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla ok. 350 osób w Starachowicach ul. W. Borkowskiego 4 na działce 1128/7 obr. 02 o powierzchni ok 1000 m2, przy ul. Dr Władysława Borkowskiego w Starachowicach w tym:
" Kondygnacja -1 (podziemna): Powierzchnia ok.1000 m?. Funkcja: W sytuacji zagrożenia miejsce to ma służyć ukryciu doraźnemu typu U-1 dla ok. 350 osób. Ma być zapewniony ciąg komunikacyjny, zaplecze techniczno-sanitarne, pełną infrastrukturę instalacyjną dla takich obiektów, magazyny, a w sytuacji pokojowej ma pełnić rolę garażu podziemnego z funkcją zamykania awaryjnego wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).
Projektowany obiekt powinien umożliwiać łatwą i bezpieczną komunikację osób z niepełnosprawnościami.
" Kondygnacja 0 (nadziemna): Odtworzenie terenu zgodnie z dotychczasowym zagospodarowaniem terenu (obecnie istniejący parking) z możliwością wykorzystanie tego terenu pod niezbędne instalacje dla miejsca schronienia U1 z ew. fotowoltaiką lub z innym źródłem zasilania awaryjnego a także z magazynem energii wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).

Charakter obiektu: Budowla ochronna o podwójnym przeznaczeniu (Dual-Use).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja na stronie prowadzonego postępowania https://epropublico.pl/ zakładka zamawiający Powiat Starachowicki numer postępowania ZP.272.8.2026 pn: "Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego" - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 239250 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II:
"Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego przy ul. Szkolnej 10 w Starachowicach" w ramach "Programu ochrony ludności obrony cywilnej w roku 2026"

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla 1100 osób w Starachowicach ul. Szkolna 10 na działce o nr ewid.15/8 obr 02 oraz uzyskanie wymaganych zgłoszeń/decyzji umożliwiających jego realizację (o ile będą wymagane) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa obejmuje:
- opracowanie projektu koncepcji, projektu budowlanego i technicznego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich dla budowy obiektu ukrycia U-1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego dla ok. 1100 osób w Starachowicach ul. Szkolnej 10 na działce 15/8 obr. 02 o powierzchni ok 3000 m2, przy ul. Szkolnej w Starachowicach w tym:
" Kondygnacja -1 (podziemna): Powierzchnia ok. 3 000,00 m?. Funkcja: W sytuacji zagrożenia miejsce to ma służyć ukryciu doraźnemu typu U-1 dla 1100 osób, . Ma być zapewniony ciąg komunikacyjny, zaplecze techniczno-sanitarne, pełną infrastrukturę instalacyjną dla takich obiektów, magazyny, a w sytuacji pokojowej ma pełnić rolę garażu podziemnego z funkcją zamykania awaryjnego wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).
Projektowany obiekt powinien umożliwiać łatwą i bezpieczną komunikację osób z niepełnosprawnościami
" Kondygnacja 0 (nadziemna): Odtworzenie terenu zgodnie z dotychczasowym zagospodarowaniem terenu (obecnie istniejący parking) z możliwością wykorzystanie tego terenu pod niezbędne instalacje dla miejsca schronienia U1 z ew. fotowoltaiką lub z innym źródłem zasilania awaryjnego a także z magazynem energii wraz z infrastrukturą wjazdową/wyjazdową (bez budynku nadziemnego).

Charakter obiektu: Budowla ochronna o podwójnym przeznaczeniu (Dual-Use).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja na stronie prowadzonego postępowania
https://epropublico.pl/ zakładka zamawiający Powiat Starachowicki numer postępowania ZP.272.8.2026 pn: "Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy obiektu ukrycia U1 pełniącego jednocześnie funkcję garażu podziemnego" - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 319250,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 147600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 244770,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 147600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: W-POL sp. z .o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6762465893

7.3.4) Miejscowość: Łuków Śląski

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 258300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 355470,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 258300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: W-POL sp. z .o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6762465893

7.3.4) Miejscowość: Łuków Śląski

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 258300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi