Wykonanie operatów szacunkowych oraz świadectw charakterystyki energetycznej – część IV (15 zadań)

Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417680
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417680/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-02 10:29
Lokalizacja
Tarnów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2efd90c-ce19-43ad-a543-44602c7873bb
Identyfikator
8731011086
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi biegłych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417680 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonanie operatów szacunkowych oraz świadectw charakterystyki energetycznej – część IV (15 zadań)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661323

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.4.2.) Miejscowość: Tarnów

1.4.3.) Kod pocztowy: 33-100

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: e.choczynska@umt.tarnow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umtarnow

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2efd90c-ce19-43ad-a543-44602c7873bb

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417680

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00299663

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie operatów szacunkowych oraz świadectw charakterystyki energetycznej – część IV (15 zadań)

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Wykonanie czterdziestu sześciu operatów szacunkowych określających wartość rynkową nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Miasta Tarnowa, oddanych w użytkowanie wieczyste, w celu aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego, lub ewentualnej sprzedaży nieruchomości na rzecz użytkowników wieczystych.
Na nieruchomościach wskazanych w pozycjach 1-43 znajdują się garaże stanowiące nakłady użytkowników wieczystych, które nie stanowią przedmiotu wyceny. Wyceny należy sporządzić bez uwzględnienia nakładów poniesionych przez użytkowników wieczystych.
L.p. Obręb Numer działki Powierzchnia [m2]
1 109 343/110 17
2 109 343/111 17
3 109 343/112 17
4 109 343/113 17
5 109 343/114 17
6 109 343/115 17
7 109 343/116 17
8 109 343/117 17
9 109 343/118 17
10 109 343/119 17
11 109 343/120 17
12 109 343/121 17
13 109 343/122 17
14 109 343/123 17
15 109 343/124 17
16 109 343/125 17
17 109 343/126 17
18 109 343/127 17
19 109 343/128 17
20 109 343/129 17
21 109 343/130 17
22 109 343/131 17
23 109 343/132 17
24 109 343/143 36
25 109 343/144 36
26 109 343/145 36
27 109 343/147 37
28 109 343/149 42
29 109 343/151 35
30 109 343/152 35
31 109 343/153 35
32 109 344/5 17
33 109 344/7 17
34 109 344/12 17
35 109 344/13 17
36 109 344/8 17
37 109 344/9 17
38 109 344/10 17
39 109 344/11 17
40 109 127/9 43
41 109 127/11 41
42 109 127/12 43
43 109 91/33, 127/16 2 199
44 109 343/108 305
45 109 343/155 134
46 109 344/25 229
Wykonawca zobowiązany jest do uczestniczenia w posiedzeniach Samorządowego Kolegium Odwoławczego w przypadku złożenia przez użytkownika wieczystego wniosku, że aktualizacja opłat rocznych jest nieuzasadniona albo jest uzasadniona w innej wysokości.
Z wizji na nieruchomości należy sporządzić stosowny protokół, który winien być dołączony do operatu.
Operaty szacunkowe należy wykonać w jednym egzemplarzu drukowanym każdy. W operacie szacunkowym należy umieścić dokumentację fotograficzną wycenianej nieruchomości - min. 2 sztuki fotografii o wymiarach min. 9 x 13 cm.
Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia aktualizacji operatu szacunkowego w przypadku stwierdzenia, iż wartość nieruchomości przedstawiona w operacie szacunkowym uległa zmianie przed upływem okresu 12 miesięcy od daty jego sporządzenia oraz - w przypadku stwierdzenia, że wartość nieruchomości nie uległa zmianie po upływie 12 miesięcy od daty sporządzenia operatu szacunkowego - do potwierdzenia jego aktualności.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem wymagań jakościowych odnoszących się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zawiera „Opis Przedmiotu Zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-27

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

21 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Wycena nieruchomości, nadzory budowlane – mgr inż. Waldemar Erazmus

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8171117204

4.3.3.) Ulica: Grochowe 259e

4.3.4.) Miejscowość: Tuszów Narodowy

4.3.5.) Kod pocztowy: 39-332

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 11454,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00384432/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-17

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 11454,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi