Modernizacja drogi gminnej Nr 156109B w miejscowości Krasowo Wielkie oraz modernizacja drogi gminnej Nr 107612B w miejscowości Kostry Noski

Gmina Nowe Piekuty

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417697
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417697/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-02 10:33
Lokalizacja
Nowe Piekuty, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a028df68-058e-4cbe-8aed-1a72f8ea7120
Identyfikator
7221589845
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417697 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja drogi gminnej Nr 156109B w miejscowości Krasowo Wielkie oraz modernizacja drogi gminnej Nr 107612B w miejscowości Kostry Noski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowe Piekuty

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670210

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Główna 8

1.4.2.) Miejscowość: Nowe Piekuty

1.4.3.) Kod pocztowy: 18-212

1.4.4.) Województwo: podlaskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.4.7.) Numer telefonu: 86 476 95 20

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ugpiekuty@pro.onet.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-ugpiekuty.wrotapodlasia.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a028df68-058e-4cbe-8aed-1a72f8ea7120

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417697

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00157010

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja drogi gminnej Nr 156109B w miejscowości Krasowo Wielkie oraz modernizacja drogi gminnej Nr 107612B w miejscowości Kostry Noski

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Modernizacja drogi gminnej Nr 156109B w miejscowości Krasowo Wielkie w km rob. 0+000 – 0+163,50
- wykonanie jezdni drogi i placu do zawracania o nawierzchni bitum. z masy mineralno-asfaltowej, gr. 4cm – warstwa ścieralna AC 11S, szer. 4,20m,
- wykonanie jezdni drogi i placu do zawracania o nawierzchni bitum. z masy mineralno-asfaltowej, gr. 4cm – warstwa wiążąca AC 16W, szer. 4,20 + odsadzki,
- wyrównanie istniejącej podbudowy z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 mm z kruszywa C50/30 gr. 10cm
- wykonanie chłonnych poboczy z kruszyw naturalnych, szer. 0,75 m,
- wykonanie zjazdów o nawierzchni bitum., szer. zjazdów 5,00 m,
- remont istniejącego przepustu poprzecznego pod drogą w km rob. 0+004,40 z rur PEHD fi 40 cm bez zmiany parametrów przepustu
- odwodnienie projektuje się poprzez powierzchniowy spływ wody do istniejącego przepustu fi 40 cm oraz poprzez wykorzystanie metody chłonnych poboczy, które odprowadzą wodę deszczową i zapewnią bezpieczne poruszanie się pieszych.

3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Modernizacja drogi gminnej Nr 107612B w miejscowości Kostry Noski w km rob. 0+000-0+600.
- wykonanie nawierzchni bitumicznej z masy mineralno-asfaltowej gr. 4cm – warstwa ścieralna - AC 11S,
- wykonanie nawierzchni bitumicznej z masy mineralno-asfaltowej gr. 4cm – warstwa wiążąca - AC 16W,
- wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej masą mineralno-asfaltową – grubość zmienna,
- wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego z dodatkiem 35% łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 30cm (10+20cm, w miejscach korytowania),
- wykonanie pobocza z pospółki z dod. 35% kruszywa łamanego gr. 10cm
- wykonanie nawierzchni bitumicznej na istniejących zjazdach,
- remont istniejącego przepustu fi 40 cm w km rob. 0+008, oraz istniejących rur fi 40 cm pod zjazdami polegający na odtworzeniu stanu pierwotnego przy zastosowaniu rur z PEHD zgodnie z art. 3 pkt 8 ustawy Prawo Budowlane
- oczyszczenie istniejącego rowu.

3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

3 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „MAKSBUD” Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5430201086

4.3.3.) Ulica: Mickiewicza 183

4.3.4.) Miejscowość: Bielsk Podlaski

4.3.5.) Kod pocztowy: 17-100

4.3.6.) Województwo: podlaskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 137334,54 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00232176/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-23

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 133176,27 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane