Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1003L w miejscowości Dębowierzchy

POWIAT ŁUKOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00417714
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417714/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-09-02 10:36
Lokalizacja
Łuków, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5f1fa75-4d79-4f8f-a003-5f40e9bddfad
Identyfikator
8251998135
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417714 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1003L w miejscowości Dębowierzchy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŁUKOWSKI

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711581825

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Józefa Piłsudskiego 17

1.4.2.) Miejscowość: Łuków

1.4.3.) Kod pocztowy: 21-400

1.4.4.) Województwo: lubelskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@starostwolukow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatlukowski.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5f1fa75-4d79-4f8f-a003-5f40e9bddfad

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417714

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00101685/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1003L w miejscowości Dębowierzchy

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie drogi powiatowej nr 1003L w miejscowości Dębowierzchy od km 1+180 do km 2+390 w zakresie:
- wykonania dokumentacji projektowej przebudowy drogi (łącznie z dokumentacją dot. usunięcia kolizji z urządzeniami infrastruktury technicznej oraz budowy kanału technologicznego gdy jest to konieczne) oraz uzyskania wszelkich uzgodnień i decyzji w zakresie niezbędnym do dokonania skutecznego zgłoszenia wykonania robót w organie administracji architektoniczno-budowlanej
- wykonania dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych.
Plan orientacyjny przedstawiający lokalizację zadania inwestycyjnego stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Wymagane jest sporządzenie dokumentacji zarówno do dokonania skutecznego zgłoszenia wykonania robót w organie administracji architektoniczno-budowlanej, jak również przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane.
Klasa techniczna drogi: L
Kategoria ruchu: KR-2

2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie i przedłożenie Zamawiającemu w terminie 14 dni licząc od dnia podpisania umowy harmonogramu prac projektowych określającego terminy przygotowania poszczególnych składowych dokumentacji projektowej, decyzji administracyjnych i opinii,
a także uzgodnień wymaganych przepisami prawa, w terminie określonym umową;
2) Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu. W ramach koncepcji należy:
• opisać stan istniejący, wykonać pomiary wysokościowe i sporządzić rysunki istniejących przekroi normalnych;
• przedstawić wstępny projekt zagospodarowania terenu i konstrukcji nawierzchni,
• zidentyfikować występujące kolizje;

3) Uzyskanie aktualnych map do celów projektowych niezbędnych do opracowania projektu budowlanego;
4) Uzyskanie w imieniu inwestora decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji wodnoprawnych, itp., jeżeli będą wymagane;
5) Uzyskanie w imieniu inwestora zgody na wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, opracowanie projektu umożliwiającego ich wycinkę w terenie;
6) Uzyskanie wszelkich innych uzgodnień niezbędnych do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej;
7) Opracowanie kompletnego projektu budowlanego łącznie ze wszystkimi załącznikami, decyzjami, opiniami i uzgodnieniami, niezbędnymi do dokonania skutecznego zgłoszenia robót w organie administracji architektoniczno-budowlanej – projekt zagospodarowania terenu w ilości 4 egz., projekt architektoniczno-budowlany w ilości 3 egz.
i projekt techniczny (wykonawczy) w ilości 3 egz., w tym projekt kanału technologicznego oraz projekty przebudowy urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, kolidujących z inwestycją, jeżeli wystąpią. Projekt budowlany należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz. U. 2022 poz. 1679 z późn. zm.);
8) Przygotowanie w imieniu inwestora kompletnego zgłoszenia robót budowlanych wraz z wymaganymi załącznikami;
9) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem - w ilości 3 egz.;
10) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich zgodnych z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – w ilości po 1 egz.;
11) Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w ilości 1 egz.;
3. Skompletowana dokumentacja musi zawierać również płytę CD/DVD zawierającą całość opracowań w formie cyfrowej – wersja nieedytowalna w PDF oraz edytowalna (DOC, DWG, KST, XLS).
4. Projekty wykonawcze powinny być sporządzone na papierze w formacie wstęgi o wysokości 297mm.
5. Opracowana dokumentacja projektowa m.in. będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem będzie wykonanie określonych robót budowlanych i dlatego Wykonawca nie może w dokumentacji projektowej wskazywać znaków towarowych oraz patentów lub pochodzenia, chyba że będzie to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można przedmiotu zamówienia opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń przy czym w takim przypadku wskazaniu takiemu winno towarzyszyć wyrażenie „lub równoważny” – wykonawca sporządzi wówczas zakresy równoważności dla każdego ze wskazanych produktów.
6. Wykonawca na wykonany przedmiot zamówienia udzieli Zamawiającemu 36-miesięcznej rękojmi za wady fizyczne i prawne, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru.

7. Wykonawca w okresie trwania rękojmi zobowiązuje się do bezpłatnego usunięcia stwierdzonych wad, usterek i braków w dokumentacji projektowej, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie krótszym niż 14 dni. Jeżeli Wykonawca nie usunie
w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie wad, usterek lub braków ujawnionych
w dokumentacji projektowej, to Zamawiający może zlecić ich usunięcie innemu podmiotowi na koszt Wykonawcy.

8. W ramach ceny zamówienia Wykonawca będzie zobligowany do:
1) przekazywania na bieżąco Zamawiającemu drogą elektroniczną kopii lub skanów wszystkich orzeczeń organów administracji publicznej oraz opinii i uzgodnień innych podmiotów wydanych w trakcie obowiązywania umowy, w nieprzekraczalnym terminie 2 dni roboczych od dnia ich otrzymania przez Wykonawcę;
2) przestrzegania praw autorskich i pokrewnych, patentów i licencji;
3) dokonywania uzupełnień lub wyjaśnień szczegółowych dotyczących opracowanej dokumentacji na etapie postępowania w organie administracji architektoniczno-budowlanej oraz na etapie postępowania przetargowego na wykonanie robót budowlanych;
4) sprawowania nadzoru autorskiego polegającego na kontrolowaniu zgodności realizacji robót budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektową. Podstawą przystąpienia do pełnienia nadzoru autorskiego będzie pisemna informacja Zamawiającego obejmująca wskazanie wybranego przez niego wykonawcy robót budowlanych, ustalone z nim terminy realizacji robót oraz – wezwanie Wykonawcy do podjęcia obowiązków wynikających z zobowiązania do pełnienia nadzoru autorskiego. Termin sprawowania nadzoru autorskiego będzie odpowiadał terminowi realizacji robót budowlanych;
5) uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.

3.9.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-11

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

150 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DROGA DEVELOPMENT Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9182166566

4.3.4.) Miejscowość: Biłgoraj

4.3.6.) Województwo: lubelskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 38000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00155939/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-07

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 38000,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi