Opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej w ramach zadania pn Rozbudowa drogi woj. nr 560 ul. Piłsudskiego w zakresie budowy chodnika i oświetlenia ulicznego na odc. od km 21+818 do km 22+548
GMINA MIASTA RYPIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417842
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417842/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-02 11:07
- Lokalizacja
- Rypin, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6dc51fb1-ca7f-4e44-8973-e3bbfff79da9
- Identyfikator
- 8921000795
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417842 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej w ramach zadania pn Rozbudowa drogi woj. nr 560 ul. Piłsudskiego w zakresie budowy chodnika i oświetlenia ulicznego na odc. od km 21+818 do km 22+548
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA RYPIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 40
1.5.2.) Miejscowość: Rypin
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-500
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marcin.turalski@rypin.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.rypin.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13412961.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej w ramach zadania pn Rozbudowa drogi woj. nr 560 ul. Piłsudskiego w zakresie budowy chodnika i oświetlenia ulicznego na odc. od km 21+818 do km 22+5482.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6dc51fb1-ca7f-4e44-8973-e3bbfff79da9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417842
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069178/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w ramach zadania pn.Rozbudowa drogi woj. nr 560 ul. Piłsudskiego w zakresie budowy chodnika i oświetlenia ulicznego na odc. od km21+818 do km22+548
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333714
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.25.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 82462,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 560 w zakresie budowy drogi dla pieszych i oświetlenia ulicznego od km 21+818 do km 22+548”. Długość odcinka objętego rozbudową wynosi 0,73 km. Realizacja zadania odbywać się będzie na podstawie Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 311 z późn. zm.) i innych przepisów, a w szczególności rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1518).
2) Opis stanu istniejącego: na odcinku objętym przebudową droga wojewódzka nr 560 posiada jezdnię o dwóch pasach ruchu o szerokości około 6,0 m o nawierzchni mineralno-bitumicznej z poboczami żwirowo-szutrowym i odcinkowo z bezpośrednio przylegającymi do jezdnia jednostronnymi drogami dla pieszych. Na początkowym odcinku od km 21+818 do km 21+967 droga nie posiada drogi dla pieszych na pozostałej długości posiada chodniki jednostronne lub dwustronne . Na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną ul. Spacerową do skrzyżowania z ul. 11 Listopada wody opadowe i roztopowe odprowadzane są do rowów chłonno- odparowujących, na pozostałym odcinku do kanalizacji deszczowej. Droga nie posiada oświetlenia ulicznego na odcinku od km 21+818 do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. W obszarze pasa drogowego objętego rozbudową występują następujące instalacje: wodociągowa, telekomunikacyjna, elektroenergetyczna i gazowa. Zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie drogi stanowi zabudowa usługowa i mieszkaniowa oraz tereny ogrodów działkowych. Obszar planowanej inwestycji nie wkracza na obszary bezpośredniego zagrożenia powodzią. Obszar inwestycji nie podlega ochronie na podstawie przepisów o ochronie środowiska czy o ochronie przyrody, w bezpośrednim sąsiedztwie brak jest też obiektów czy terenów objętych ochroną na podstawie tych przepisów.
3) Obszar planowanej inwestycji:
a) nie jest objęty aktualnie obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
b) nie wkracza na obszary bezpośredniego zagrożenia powodzią,
c) nie podlega ochronie na podstawie przepisów o ochronie środowiska czy o ochronie przyrody, w bezpośrednim sąsiedztwie brak jest też obiektów czy terenów objętych ochroną na podstawie tych przepisów,
d) nie jest wpisany do rejestru zabytków i brak w jego obrębie stanowisk archeologicznych.
4) Wymagania techniczne Zamawiającego do projektowanej drogi dla pieszych i linii oświetlenia ulicznego:
a) drogę dla pieszych zaprojektować na następujących odcinkach:
- od km 21+818 do 21+967 po prawej stronie jezdni na odcinku całkowicie pozbawionym drogi dla pieszych,
- w ciągu drogi gminnej ul. Spacerowej w zakresie niezbędnym do zapewnienia komunikacji pieszej pomiędzy ul. Piłsudskiego i Spacerową. Szacuje się, że długość niezbędnego odcinka w ul. Spacerowej wyniesie około 25 m,
- od km 22+392 do km 22+548 (odcinek pomiędzy istniejącymi odcinkami chodnika po prawej stronie jezdni),
b) szerokość min. 1,80 m,
c) nawierzchnia z kostki brukowej betonowej na podbudowie kruszywowej kamiennej,
d) w miejscach istniejącej zabudowy uniemożliwiającej lokalizację poza istniejącym rowem chłonno-odparowującym należy przewidzieć jego odcinkowe przekrycie lub stabilizację elementami prefabrykowanymi.
e) budowa linii oświetlenia drogowego na odcinku od km 21+818 do skrzyżowania z ul. 11 Listopada.
5) Wykonawca zobowiązany jest do sygnalizowania problemów wynikających z realizacji zamówienia na każdym etapie oraz czynnie uczestniczyć w spotkaniach mających na celu rozwiązywanie powstałych trudności.
6) Rozwiązania projektowe należy uzgadniać z Zamawiający oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia celem uzyskania ich akceptacji.
7) Zakres prac Wykonawcy obejmuje:
a) pozyskanie map do celów projektowych w skali 1:500,
b) wykonanie dokumentacji geotechnicznej podłoża gruntowego – 2 egz. w wersji papierowej + 1 egz. wersja elektroniczna w formacie PDF na nośniku elektronicznym,
c) uzyskanie wszelkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, zezwoleń i decyzji administracyjnych, niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia i uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej zgodnie z wymogami ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 311 z późn. zm.) wraz z kompletnym wnioskiem o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID),
d) opracowanie projektu podziału gruntów (szacowana liczba działek objętych podziałem – 3 szt.),
e) opracowanie projektów budowlanych – 5 egz. w wersji papierowej + 1 egz. wersja elektroniczna w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (w formacie .dwg lub .dxf lub .doc) na nośniku elektronicznym wraz z wszystkimi niezbędnymi branżami: drogową, sanitarną, elektryczną i innymi opracowaniami niezbędnymi do wykonania kompletnego przedmiotu zamówienia, w tym projektami branżowymi wynikłymi z ewentualnych kolizji bądź też wymaganiami określonymi w warunkach technicznych, uzgodnieniach czy opiniach właścicieli infrastruktury technicznej,
f) opracowanie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID),
g) opracowanie projektów wykonawczych – 2 egz. w wersji papierowej wersja elektroniczna w formacie PDF oraz 1 egz. w wersji edytowalnej (w formacie .dwg lub .dxf lub .doc) na nośniku elektronicznym wraz z wszystkimi niezbędnymi branżami: drogową, sanitarną, elektryczną i innymi opracowaniami niezbędnymi do wykonania kompletnego przedmiotu zamówienia, w tym projektami branżowymi wynikłymi z ewentualnych kolizji bądź też wymagań określonych w warunkach technicznych, uzgodnieniach czy opiniach właścicieli infrastruktury technicznej,
h) opracowanie projektu organizacji ruchu docelowego z oznakowaniem pionowym i poziomym zatwierdzonego przez właściwy organ zarządzający ruchem (po uzyskaniu odpowiednich opinii) – 3 egz. w wersji papierowej + 1 egz. wersja elektroniczna w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (w formacie .dwg lub .dxf lub .doc) na nośniku elektronicznym,
i) opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich - po 2 egz. z każdej branży w wersji papierowej + po 1 egz. w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz ATH na nośniku elektronicznym,
j) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dla wszystkich branży – po 2 egz. w wersji papierowej + 1 egz. wersja elektroniczna w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej (w formacie .dwg lub .dxf lub .doc) na nośniku elektronicznym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 81180,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 81180,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 81180,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DM-PROJ Mariusz Majewski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 341543179
7.3.4) Miejscowość: Ostrowite
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 81180,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |