Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa żłobka w technologii modułowej przy ul. Depowej w Białymstoku
Miasto Białystok
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417825
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417825/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-02 11:04
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e214579f-8eff-4aac-83fc-5f8181d53122
- Identyfikator
- 9662117220
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417825 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa żłobka w technologii modułowej przy ul. Depowej w Białymstoku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Białystok
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Słonimska 1
1.4.2.) Miejscowość: Białystok
1.4.3.) Kod pocztowy: 15-950
1.4.4.) Województwo: podlaskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: din@um.bialystok.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialystok.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e214579f-8eff-4aac-83fc-5f8181d53122
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417825
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00581264
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (Recovery and Resilience Facility – RRF), funkcjonujący pod marką NextGenerationEU
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa żłobka w technologii modułowej przy ul. Depowej w Białymstoku
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa sześciooddziałowego żłobka w technologii modułowej wraz z placami zabaw, dostosowanymi dla różnych grup wiekowych i kompleksowym zagospodarowaniem terenu.
3.9.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): UNIHOUSE Spółka Akcyjna
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5432187657
4.3.3.) Ulica: Rejonowa 5
4.3.4.) Miejscowość: Bielsk Podlaski
4.3.5.) Kod pocztowy: 17-100
4.3.6.) Województwo: podlaskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 16537490,61 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00163273/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 5
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy w związku z opublikowanymi przepisami wykonawczymi dotyczącymi budowli ochronnych (rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 4.11.2025 r. w sprawie warunków technicznych dla budowli ochronnych oraz warunków technicznych ich użytkowania i usytuowania) - ukrycie w piwnicy budynku żłobka.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianę uwzględniono w aneksie nr 1 do umowy z dnia 03.04.2026 r. jako zmiana terminu na 15.07.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Od 1 lutego 2026 r. obowiązek korzystania przez Miasto Białystok z KSeF
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany uwzględniono w aneksie nr 1 do umowy z dnia 03.04.2026 r. jako dostosowanie treści § 10 umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność rozbudowy instalacji fotowoltaicznej o magazyn energii w celu poprawy jakości zasilania i bezpieczeństwa użytkowania obiektu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany uwzględniono w aneksie nr 2 do umowy z dnia 24.04.2026 r. jako zwiększenie wartości umownej.
5.4.6.) Wartość zmiany: 150147,83
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych: 1) opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej i uzyskanie zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę, 2) zmiana układu pomieszczeń ukrycia wraz z dostosowaniem instalacji elektrycznych i sanitarnych,
Na wniosek użytkownika zastosowanie szklenia antywłamaniowego P4 w celu zabezpieczenia przed włamaniem w pomieszczeniach biurowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany uwzględniono w aneksie nr 3 do umowy z dnia 15.07.2026 r. jako zwiększenie wartości umownej.
5.4.6.) Wartość zmiany: 688533,77
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zaistniała konieczność:
- wykonania nawierzchni bezpiecznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania dla dzieci w ogrodzie zimowym,
- wykonania dodatkowych zabezpieczeń central wentylacyjnych na dachu,
- zabezpieczenia zaprojektowanego placu zabaw dodatkowym ogrodzeniem o wysokości 1,10 m,
- wykonania dodatkowego pochwytu ze stali nierdzewnej na klatce schodowej do miejsca ukrycia,
- wykonania tynkowania i malowania pomieszczeń w miejscu ukrycia oraz okładziny z płytek gresowych,
- dostarczenia i zamontowania dodatkowych urządzeń technologii kuchni.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiany uwzględniono w aneksie nr 3 do umowy z dnia 15.07.2026 r. jako zwiększenie wartości umownej.
5.4.6.) Wartość zmiany: 683870,32
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 18060042,52 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |