Zakup usług promocyjnych dotyczących projektu ekoMałopolska podczas i w związku z wydarzeniem pn. Festiwal Czyste Tatry ekoMałopolska 2026
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00417910
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00417910/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-09-02 11:20
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-22af8091-2fee-4700-813d-46ccefaeb7b6
- Identyfikator
- 6762178337
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417910 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zakup usług promocyjnych dotyczących projektu ekoMałopolska podczas i w związku z wydarzeniem pn. Festiwal Czyste Tatry ekoMałopolska 2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554287
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Basztowa 22
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-156
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: Wojciech.Machalski@umwm.malopolska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-22af8091-2fee-4700-813d-46ccefaeb7b61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup usług promocyjnych dotyczących projektu ekoMałopolska podczas i w związku z wydarzeniem pn. Festiwal Czyste Tatry ekoMałopolska 20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22af8091-2fee-4700-813d-46ccefaeb7b6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417910
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057087/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.38 Zakup usług promocyjnych w związku z wydarzeniem pn.”Czyste Tatry EkoMałopolska” MP
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369170
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Stowarzyszenie Czysta Polska jest wyłącznym organizatorem wydarzenia „CZYSTE TATRY”, realizowanego nieprzerwanie od 15 lat, oraz podmiotem uprawnionym z tytułu praw ochronnych do znaku towarowego „CZYSTE TATRY”, identyfikacji wizualnej projektu, materiałów promocyjnych i platform internetowych związanych z wydarzeniem. Tym samym wyłącznie Stowarzyszenie może oferować świadczenia promocyjne realizowane w ramach tego przedsięwzięcia.
cd w "informacje dodatkowe".
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MP-III.272.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 186991,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup usług promocyjnych dotyczących projektu „EkoMałopolska” podczas i w związku z wydarzeniem pn. „Festiwal Czyste Tatry ekoMałopolska 2026”
Wydarzenie zapewnia promocję projektu „EkoMałopolska” we wszystkich kanałach komunikacyjnych, jak również ma na celu podkreślanie zaangażowania Województwa Małopolskiego w przedsięwzięcia ekologiczne. Wydarzenie to jest spójne z celami projektu i stawia na edukację i budowanie świadomości w społeczeństwie w obszarach promowanych przez Województwo Małopolskie. W tym roku wydarzenie przybierze formę ekologicznego festiwalu, którego motywem przewodnim będzie system kaucyjny.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stowarzyszenie „Czysta Polska” z siedzibą w Krakowie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6762465120
7.3.3) Ulica: plac Szczepański 8/IV piętro
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-011
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 230000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Przedmiot zamówienia nie obejmuje zakupu usług promocyjnych o charakterze ogólnym, lecz świadczenia promocyjne związane z konkretnym wydarzeniem. W konsekwencji żaden inny podmiot nie może zapewnić Zamawiającemu świadczeń promocyjnych realizowanych w ramach wydarzenia „CZYSTE TATRY”, gdyż nie dysponuje prawem do organizacji tego wydarzenia ani prawami do jego marki i identyfikacji wizualnej.Nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne ani rozwiązanie zastępcze. Inny podmiot mógłby zorganizować odrębne wydarzenie o podobnym charakterze, jednak nie byłby uprawniony do wykorzystania znaku towarowego „CZYSTE TATRY”, identyfikacji wizualnej oraz innych elementów projektu, a tym samym nie mógłby świadczyć usług promocyjnych będących przedmiotem zamówienia.
W związku z powyższym zamówienie może zostać wykonane wyłącznie przez Stowarzyszenie Czysta Polska zarówno z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, polegających na wyłącznym dysponowaniu świadczeniami promocyjnymi realizowanymi w ramach wydarzenia, jak i z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z przysługujących Stowarzyszeniu praw ochronnych do znaku towarowego „CZYSTE TATRY” oraz praw do identyfikacji wizualnej projektu. Brak konkurencji nie wynika z celowego zawężenia parametrów zamówienia przez Zamawiającego.
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |