Wynajem maszyn budowlanych z obsługą operatorską
CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W KOBYLNICY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00418106
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00418106/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-09-02 11:59
- Lokalizacja
- Kobylnica, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5a2b84e1-8bba-4b10-8f75-4d2173647222
- Identyfikator
- 8393187470
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-09-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418106 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wynajem maszyn budowlanych z obsługą operatorską
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W KOBYLNICY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365696881
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wodna 20 lokal 2
1.5.2.) Miejscowość: Kobylnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-251
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cuwkobylnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cuwkobylnica.bip.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13255421.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wynajem maszyn budowlanych z obsługą operatorską2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a2b84e1-8bba-4b10-8f75-4d2173647222
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418106
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035510/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wynajem maszyn budowlanych z obsługą operatorską
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329767
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CUW.OZ.271.3.2026.MC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, dotyczące wynajęcia maszyn budowlanych, zwanych dalej „sprzętem”, wraz z obsługą operatorską na potrzeby Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności oddanie Zamawiającemu do używania poniższy sprzęt:
1) koparko-ładowarka o pojemności łyżki minimum 1,3 m³ (1 sztuka),
2) minikoparka gąsienicowa (1 sztuka),
3) koparka gąsienicowa o mocy silnika minimum 120 kW, wyposażona w łyżkę o pojemności minimum 1,3 m³ oraz łyżkę skarpową o szerokości minimum 2 m (1 sztuka),
4) koparka kołowa o mocy silnika minimum 99 kW, wyposażona w łyżkę o pojemności minimum 0,8 m³ oraz łyżkę skarpową o szerokości minimum 2 m (1 sztuka).
3. Sprzęt wynajmowany Zamawiającemu musi być sprawny technicznie oraz spełniać wszelkie warunki, w tym techniczne dopuszczające do ruchu po drogach publicznych i inne warunki wynikające z przepisów szczególnych, natomiast operatorzy powinni posiadać aktualne badania i uprawnienia do prowadzenia i obsługi sprzętu wskazanego w SWZ.
4. Wykonawca jest zobowiązany do wprowadzenia i udostępnienia niezbędnego sprzętu potrzebnego do realizacji przedmiotu zamówienia, w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od momentu przekazania zlecenia przez przedstawiciela Zamawiającego, w którym zostanie dokładnie określony czas i miejsce realizacji zamówienia oraz niezbędny sprzęt.
5. Wykonawca, w przypadku awarii sprzętu lub innych zdarzeń powodujących niedziałanie sprzętu, zobowiązany jest do wprowadzenia sprzętu zastępczego, który w zakresie parametrów spełni wymagania wskazane w SWZ, w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od momentu wystąpienia awarii sprzętu lub innych zdarzeń powodujących niedziałanie sprzętu, zgodnie z terminem podanym w Formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Termin wprowadzenia sprzętu zastępczego stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert.
6. Zamawiający zastrzega:
1) sobie możliwość zmiany w zakresie ilości godzin pracy sprzętu wskazanych w STWiORB - załącznik nr 2 do SWZ, gdyż podane ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) na etapie realizacji zamówienia w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego pomiędzy poszczególnymi pozycjami sprzętowymi w ramach maksymalnej łącznej wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy wskazanego umowie,
2) iż do czasu pracy sprzętu nie wlicza się czasu dojazdu do miejsca wykonywania czynności, wskazanego przez Zamawiającego i powrotu do miejsca wyznaczonego przez Wykonawcę oraz czasu postoju lub czasu przerw w związku z awarią lub innym uszkodzeniem sprzętu w miejscu wykonywania czynności.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczania wykonania przedmiotu umowy w wysokości do 40% w zakresie ilościowym lub wartościowym, w przypadku gdy z powodów ekonomicznych, bieżących potrzeb lub innych przyczyn niezależnych od Zamawiającego wykonanie to nie będzie leżało w interesie Zamawiającego, w tym w przypadkach spowodowanych okolicznościami, których Zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć.
8. Przedmiot umowy został szczegółowo opisany za pomocą:
1) STWiORB – załącznik nr 2 do SWZ,
2) przedmiaru - załącznik nr 3 do SWZ oraz
3) projektu umowy – załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 688861,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 688861,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 688861,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KRĘŻEL Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 839 304 11 05
7.3.3) Ulica: Kasztanowa 1
7.3.4) Miejscowość: Kobylnica
7.3.5) Kod pocztowy: 76-251
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 688861,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-09-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |