Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00418045
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00418045/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-02 11:49
Lokalizacja
Jasło, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5912f527-cbe6-46b4-a1fc-1cb818c3264b
Identyfikator
6851955877
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418045 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370446723

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Rynek 18

1.4.2.) Miejscowość: Jasło

1.4.3.) Kod pocztowy: 38-200

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.4.7.) Numer telefonu: 13 4435140

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzd.powiat.jaslo.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.powiat.jaslo.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5912f527-cbe6-46b4-a1fc-1cb818c3264b

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418045

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00067952

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.
Zakres planowanych niezbędnych robót obejmuje w szczególności:
1. Likwidacja przełomów:
a) rozebranie podbudowy – 4000 m2
b) saczki poprzeczne z rur PCV 100 – 300 m
c) podbudowa z kruszyw, pospółka, warstwa dolna – 4000 m2
d) podbudowa z kruszyw, tłuczeń, warstwa górna, gr. 20cm - 4000 m2
e) skropienie nawierzchni asfaltem - 4000 m2
f) wyrównanie istniejącej podbudowy z mieszanki AC 16 P, gr. 5 cm – 500 t
g) skropienie nawierzchni asfaltem - 4000 m2
h) ułożenie warstwy asfaltowej ścieralnej, gr. 4cm - 4000 m2
2. Roboty w zakresie nawierzchni
a) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 3 cm - 500 m2
b) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 5 cm - 500 m2
c) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 7 cm - 500 m2
3. Odcinkowa wymiana konstrukcji drogi
a) frezowanie nawierzchni bitumicznej, gr. do 5 cm – 6700 m2
b) oczyszczenie nawierzchni - 6700 m2
c) skrapianie nawierzchni asfaltem - 6700 m2
d) wyrównanie istniejącej podbudowy, gr. 2 cm po zwałowaniu – 335 t
e) skrapianie nawierzchni asfaltem - 6700 m2
f) wzmocnienie podłoża geosiatką i geowłókniną, geosiatka 100kNx100kN – 6700 m2
g) ułożenie warstwy asfaltowej wiążącej, gr. 5 cm –6700 m2
h) skropienie nawierzchni asfaltem – 6700 m2
i) ułożenie warstwy smołowej ścieralnej, gr. 4 cm – 6700 m2
j) ścięcie zawyżonych poboczy gr. 10 cm -1 100 m2
k) uzupełnienie poboczy mieszanką tłuczniową śr. gr. 10 cm – 1 100 m2

3. Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

5 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 685-19-49-581

4.3.3.) Ulica: Siedziba ul. Jana Pawła II 30,

4.3.4.) Miejscowość: Jasło

4.3.5.) Kod pocztowy: 38-200

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2187911,70 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00168756/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania robót niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz zapewnienia właściwego
funkcjonowania drogi, których konieczność wykonania wynikła na etapie realizacji przedmiotu umowy i jest bezpośrednio
związana z dostosowaniem przedmiotu umowy do rzeczywistych warunków terenowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Dodatkowo zlecono roboty związane z rozbiórką istniejącej podbudowy oraz wykonaniem i uzupełnieniem warstw podbudowy z kruszywa, wraz z robotami towarzyszącymi związanymi ze skropieniem nawierzchni

5.4.6.) Wartość zmiany: 58,79

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania robót niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz zapewnienia właściwego
funkcjonowania drogi, których konieczność wykonania wynikła na etapie realizacji przedmiotu umowy i jest bezpośrednio
związana z dostosowaniem przedmiotu umowy do rzeczywistych warunków terenowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Dodatkowy zakres obejmował odcinkowe wzmocnienie konstrukcji dróg poprzez frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej, wzmocnienie podłoża geosiatką/geowłókniną, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej oraz uzupełnienie poboczy

5.4.6.) Wartość zmiany: 80431,31

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2268401,8 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane