Przebudowa drogi powiatowej 1500K Ropa - Brunary na odcinku I – w km od 1+610,00 do km 2+270,00 na odcinku II - w km od 3+300,00 do km 3+800,00 w miejscowościach Ropa i Brunary.

Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00418159
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00418159/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-09-02 12:07
Lokalizacja
Gorlice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2d294a1e-2fde-4ae4-9e49-54da90ab566c
Identyfikator
7381807274
Ostatnia aktualizacja
2026-09-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowę

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418159 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej 1500K Ropa - Brunary na odcinku I – w km od 1+610,00 do km 2+270,00 na odcinku II - w km od 3+300,00 do km 3+800,00 w miejscowościach Ropa i Brunary.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491936735

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Michalusa 18

1.4.2.) Miejscowość: Gorlice

1.4.3.) Kod pocztowy: 38-300

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.4.7.) Numer telefonu: 183524002

1.4.8.) Numer faksu: 183524002

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pzdgorlice@pzdgorlice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzdgorlice.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d294a1e-2fde-4ae4-9e49-54da90ab566c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418159

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00418266

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Przebudowa drogi powiatowej 1500K Ropa - Brunary na odcinku I – w km od 1+610,00 do km 2+270,00 na odcinku II - w km od 3+300,00 do km 3+800,00 w miejscowościach Ropa i Brunary.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Zadanie dofinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nabór 11

Przebudowa drogi powiatowej 1500K Ropa - Brunary na odcinku I – w km od 1+610,00 do km 2+270,00 na odcinku II - w km od 3+300,00 do km 3+800,00 w miejscowościach Ropa i Brunary.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ

3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-08-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010663804

4.3.4.) Miejscowość: Wrocław

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1755616,82 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00582070/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność zwiększenia zakresu rzeczowego zamówienia

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Na podstawie wniosku Wykonawcy z dnia 17.04.2026 r. (data wpływu do Zamawiającego 20.04.2026 r. l.dz. 1401) zgodnie z ustaleniami Zarządu Powiatu Gorlickiego z dnia 22 kwietnia 2026 r. i podjętą Uchwałą Zarządu Powiatu Gorlickiego Nr 344/115/2026 z dnia 30 kwietnia 2026 r. zwiększono zakres rzeczowy zamówienia poprzez zlecenie Wykonawcy dodatkowych prac wykonawczych.
Wartość zwiększonego zakresu wyniosła 209 100,00 zł brutto, co stanowiło 11,91% wartości umowy pierwotnej.

5.4.6.) Wartość zmiany: 209100,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1964716,82 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane