Opracowanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Rząśnik – ustalenie przeznaczenia terenów

GMINA RZĄŚNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00217229
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00217229/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-06 10:57
Lokalizacja
Rząśnik, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9fadd534-8566-43aa-835e-aed66f3a6304
Identyfikator
7621901370
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi planowania przestrzennegoUsługi w zakresie danych

Wykonawcy

1 przyznane

Jakub SzymańskiSerock, PL · lot 0
45 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00217229 z dnia 2025-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Rząśnik – ustalenie przeznaczenia terenów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RZĄŚNIK

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Rząśnik

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668108

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jesionowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Rząśnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-205

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rzasnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzasnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1050882

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Rząśnik – ustalenie przeznaczenia terenów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fadd534-8566-43aa-835e-aed66f3a6304

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00217229

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00073611/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Rząśnik – ustalenie przeznaczenia terenów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00191674

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

uzasadnienie prawne: art. 305 pkt 2 ustawy PZP
uzasadnienie faktyczne: w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-afc73ee9-e12c-48d6-8e39-b3417d522646

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 47060,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Rząśnik – ustalenie przeznaczenia terenów”.
2. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami:
 ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
(Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 ze zm.),
 ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r., poz. 1112 ze zm.),
 rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz.1587)
 rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
 uwzględnieniem innych obowiązujących aktów prawa powszechnie obowiązujących oraz innych aktów wykonawczych.
Zmiany należy sporządzić w oparciu o ustalenia obowiązującego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Rząśnik oraz aktualności miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego na terenie gminy Rząśnik.
Wykonawca własnym kosztem i staraniem wykona (pozyska) niezbędne materiały geodezyjne, konieczne do sporządzenia prac planistycznych - odpowiednie mapy zasadnicze, bądź katastralne gromadzone w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym w należytej skali, oprócz materiałów, które zapewni Zamawiający.
Wymagana skala części graficznej planu: zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Zakres czynności do wykonania leżący po stronie Wykonawcy, który należy uwzględnić sporządzając wycenę:
1) Opracowanie analizy dotyczącej zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium” dla działek, na które wpłynęły wnioski o zmianę/sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Rząśnik, wynikające z art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 ze zm.); która obejmuje:
a) analizę zgodności przedmiotu złożonych wniosków z ustaleniami studium;
b) analizę stopnia zgodności przedmiotu złożonych wniosków z przepisami odrębnymi dotyczącymi zapewnienia dostępu do dróg publicznych, ochrony interesu osób trzecich, ochrony interesu publicznego oraz ograniczeń wynikających z istnienia obszarów objętych ochroną lub ograniczeniami w inwestowaniu;
c) analizę dostępności materiałów geodezyjnych niezbędnych do prac planistycznych z oznaczeniem nieruchomości wymagających przygotowania materiałów geodezyjnych na potrzeby mpzp,
d) Ustalenie niezbędnego zakresu prac z podziałem na nieruchomości dla których sporządzenie planu miejscowego zgodnie ze złożonym wnioskiem będzie wymagało:
 zmiany/sporządzenia mpzp,
 sporządzenia wniosku o wyrażenie zgodny na zmianę gruntów rolnych na cele nierolne i uzyskanie zgody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na taką zmianę,
 sporządzenia wniosku o wyrażenie zgodny na zmianę gruntów leśnych na cele nieleśne i uzyskanie zgody Ministra Środowiska na taką zmianę,

4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72300000-8 - Usługi w zakresie danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 45000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 45000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 45000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Jakub Szymański

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Martyna Matuszewska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PESEL: 89040407691

7.3.3) Ulica: ul. Oliwkowa 10A

7.3.4) Miejscowość: Serock

7.3.5) Kod pocztowy: 05-140

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 45000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowę zrealizuje konsorcjum w skład którego wchodzą:
1) Pan Jakub Szymański, Dosin, ul. Oliwkowa 10A, 05-140 Serock, PESEL 89040407691 - Lider,
2) Pani Martyna Matuszewska zam. Skrzeszew, ul. Polna 16, PESEL 93021403882 – Partner
2025-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi