Opracowanie dokumentacji technicznej w ramach zadania pn. Przebudowa ulicy Jędrzejewicza wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00218536
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00218536/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-06 15:40
Lokalizacja
Płońsk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fb6dd7c1-8c42-411a-8921-cb8797237b22
Identyfikator
5671783718
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00218536 z dnia 2025-05-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji technicznej w ramach zadania pn. Przebudowa ulicy Jędrzejewicza wraz z budową kanalizacji deszczowej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377847

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płocka 39

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plonsk@plonsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plonsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji technicznej w ramach zadania pn. Przebudowa ulicy Jędrzejewicza wraz z budową kanalizacji deszczowej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb6dd7c1-8c42-411a-8921-cb8797237b22

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00218536

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043377/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie dokumentacji technicznej w ramach zadania pn. Przebudowa ulicy Jędrzejewicza wraz z budową kanalizacji deszczowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00160038

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania dokumentacji projektowej i kosztorysowej na przebudowę drogi gminnej (ul. dr Jana W. Jędrzejewicza w Płońsku ) wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
Wytyczne do projektowania:
1. zaprojektowanie konstrukcji i nawierzchni drogi na odc. ok. 140 m z kostki o wymiarach i kolorystyce dostosowanej do nawierzchni ulicy Grunwaldzkiej,
2. przebudowa skrzyżowania z ul. dr. L. Rutkowskiego,
3. przebudowa chodnika po obu stronach ulicy – nawierzchnia dostosowana do nawierzchni chodnika na ul. Grunwaldzkiej,
4. zaprojektowanie miejsc parkingowych i postojowych,
5. zaprojektowanie sieci oświetlenia ulicznego typu LED,
6. budowa sieci kanalizacji deszczowej,
7. budowa i przebudowa zjazdów do posesji,
8. usunięcie kolizji teletechnicznych oraz innych kolizji związanych z infrastrukturą nadziemną i podziemną,
9. zagospodarowanie terenu zielenią,
10. zaprojektowanie małej architektury,
11. zaprojektowanie dwóch miejsc pod obiekt typu kiosk (lokalizację uzgodnić z Zamawiającym),
12. opracowanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z jego uzgodnieniem i zatwierdzeniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (...) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp odnieść należy do kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 80 000,00 zł.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzenia wyboru najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający miał nadzieję, że w wyniku prowadzonych negocjacji i zaproszenia do złożenia oferty dodatkowej zachęci wykonawcę, którego oferta pozostała w postępowaniu, do złożenia oferty z niższą kwotą niż w ofercie pierwotnie złożonej. Jednak wykonawca nie skorzystał z możliwości wzięcia udziału w negocjacjach i nie złożył oferty dodatkowej. W związku z powyższym, jak wynika z brzmienia art. 296 ust. 2 zdanie pierwsze Pzp, w którym użyto sformułowania „może złożyć”, złożenie oferty dodatkowej jest uprawnieniem wykonawcy, podobnie jak udział wykonawcy w negocjacjach. Zatem w przypadku, w którym wykonawca nie przystąpi do negocjacji i nie złoży oferty dodatkowej, jest związany swoją pierwotną ofertą, czyli ofertą złożoną w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu.
Zamawiający nie posiada dodatkowych środków pieniężnych na wykonanie zamówienia i nie może zwiększyć tej kwoty do kwoty oferty z najniższą ceną. Zamawiający, podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2025-05-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi