Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Zembrzyce do szkół w roku szkolnym 2024/2025
CENTRUM OBSŁUGI SZKÓŁ W ZEMBRZYCACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00457055
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00457055/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-14 06:51
- Lokalizacja
- Zembrzyce, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f18315b-386c-11ef-880f-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5521588636
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00457055 z dnia 2024-08-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Zembrzyce do szkół w roku szkolnym 2024/2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM OBSŁUGI SZKÓŁ W ZEMBRZYCACH
1.3.) Oddział zamawiającego: coszembrzyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356891760
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 540
1.5.2.) Miejscowość: Zembrzyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-210
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@coszembrzyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zembrzyce.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7f18315b-386c-11ef-880f-0e435a8a43bc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Zembrzyce do szkół w roku szkolnym 2024/20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f18315b-386c-11ef-880f-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00457055
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00314066/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkó z terenu Gminy Zembrzyce w roku szkolnym 2024/2025
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00392846
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: COS.271.II.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Zembrzyce do szkół w roku szkolnym 2024/2025
Pełna treść w swz
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiajacy zawiadamia, że unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 Pzp, gdyż cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości wg. stanu na dzień 07.08.2024 r. zwiększenia tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej. Postępowanie należało zatem unieważnić.SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiajacy odrzucił dwie oferty.Oferta nr 3. Zamawiajacy wezwał Wykonawcę do udzielenia wyjaśnień w dniu 22.07.2024 r. w zakresie rażąco niskiej ceny (art. 224 ust. 1 Pzp). W wyznaczonym terminie tj. do dnia 25.07.2024 r. do godziny 12.00 Wykonawca nie udzielił wyjaśnień (przysłano wyjaśnienia, iż z ,,powodu braku kierowcy Wykonawca rezygnuje z wykonania zlecenia”). Zamawiajacy nie uznał, iż wyjaśnienia wpłynęły, co wynika z treści przesłanej wiadomości. Oferta podlega zatem odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 8 Pzp (zawierająca rażąco niską cenę) w zw. z art. 224 ust. 6 Pzp (Odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną lub kosztem, podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie). Ofertę należało zatem odrzucić.
Oferta 2. Zamawiający wezwał w dniu 26.07.2024 r. Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które wpłynęły do Zamawiajacego w dniu 29.07.2024 r. Analiza podmiotowych środków dowodowych wykazała, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej było wystawione po dacie składania ofert (,,od 27.07.2024 r.”). W dniu 31.07.2024 r. Zamawiający skierował do Wykonawcy wezwanie do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych, potwierdzającego stan na dzień składania ofert.). Do upływu wyznaczonego terminu tj. do dnia 05.08.2024 r. do godziny 12.00 Wykonawca nie udzielił wyjaśnień. Oferta podlega zatem odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2) lit. c) Pzp, gdyż Wykonawca nie złożył w wyznaczonym podmiotowego środka dowodowego. Ofertę należało zatem odrzucić.
Wobec odrzucenia obydwu ofert Zamawiający przeprowadził ocenę ofert, zgodnie z treścią streszczenia i oceny ofert, a w następstwie tej okoliczności unieważnił postępowanie, zgodnie z art. 255 pkt. 3 Pzp, jak wskazano na wstępie.
COS.271.II.2024 Zembrzyce, 07.08.2024r.
Zawiadomienie o sprostowaniu omyłki pisarskiej
Dotyczy: Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Zembrzyce do szkół w roku szkolnym 2024/2025
Zamawiajacy zawiadamia, że prostuje oczywistą omyłkę w zawiadomieniu z dnia 07.08.2024 r. Prawidłowa ilość punktów w ofercie nr. 5 wynosi 91,14 pkt. W pozostałym zakresie treść zawiadomienia bez zmian.
| 2024-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |