Modernizacja windy szpitalnej w budynku ,,I" w ramach zadania Modernizacja Kliniki Ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

KLINICZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI NR 2 IM. ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ W RZESZOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00219066
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00219066/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-07 09:26
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4cbf6006-dc06-4064-9491-c871c1426599
Identyfikator
8131502114
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania konstrukcji nośnychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty izolacyjneInstalowanie windRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie framug drzwiowychInstalowanie drzwi i okienKładzenie płytekRoboty malarskie

Wykonawcy

1 przyznane

'WINDA-WARSZAWA' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
511 680 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00219066 z dnia 2025-05-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja windy szpitalnej w budynku ,,I" w ramach zadania Modernizacja Kliniki Ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KLINICZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI NR 2 IM. ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ W RZESZOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690697529

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lwowska 60

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-301

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 178664701

1.5.8.) Numer faksu: 178664702

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpital2.rzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital2.rzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/pcmrzeszow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja windy szpitalnej w budynku ,,I" w ramach zadania Modernizacja Kliniki Ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4cbf6006-dc06-4064-9491-c871c1426599

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00219066

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041335/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja windy szpitalnej w budynku ,,I" w ramach zadania Modernizacja Kliniki Ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00104256

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP250/09/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 636086,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z późniejszym nadzorem autorskim oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych dla zadania pn. „Modernizacja windy szpitalnej w budynku ,,I" w ramach zadania Modernizacja Kliniki Ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.
1) Celem zamówienia jest wymiana starego dźwigu szpitalnego na nowy, o parametrach opisanych w załączniku A, spełniający obecnie obowiązujące wymagania techniczne i użytkowe oraz dostosowanie dźwigu do obowiązujących przepisów ppoż. Celem inwestycji jest również obniżenie kosztów eksploatacyjnych.
2) Planowana inwestycja wynika z potrzeby zwiększenia przepustowości dźwigu, dostosowania dla potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych i chorych (w tym przewozu osób na łóżkach) oraz niezawodności pracy dźwigu, poprawieniu bezpieczeństwa, funkcjonalności ,obniżenia kosztów eksploatacji i dostosowania do wymagań nałożonych przepisami prawa w tym przepisy ppoż. Realizacja tego zamówienia poprawi przede wszystkim komunikację osobom chorym i towarzyszącym im opiekunom, a także ułatwi pracę personelowi medycznemu.
3) Zaprojektowana i wykonana w oparciu o sporządzone PFU modernizacja dźwigu szpitalnego w Budynku Przychodni Dzieci (Budynek I) ma być inwestycją o optymalnych właściwościach funkcjonalnych, technicznych i ekonomicznych z zastosowaniem nowych technologii w połączeniu z racjonalnymi kosztami budowy w stosunku do trwałości oraz kosztów eksploatacji.
2. Zakres przedmiotu zamówienia.
1) Dokumentacja projektowa obejmująca:
a) Inwentaryzację wielobranżową w zakresie niezbędnym do wykonania zadania;
b) Projekt koncepcyjny określający zakres przewidywanych prac budowlanych, instalacyjnych, montażowych i adaptacyjnych oraz określający parametry proponowanego dźwigu, zastosowanych materiałów budowlanych i instalacyjnych;
c) Opinię techniczną określającą stan techniczny szybu dźwigowego oraz możliwość wykonania zamierzenia inwestycyjnego;
d) Projekt wykonawczy wielobranżowy;
e) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (karty katalogowe, DTR-ki, itp.);
f) Opracowania kosztowe (przedmiary robót, kosztorysy ofertowe);
g) Inne dokumenty i opracowania niezbędne do realizacji zamierzenia;
h) Nadzór autorski zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego;
Wykonawca wykona kompletną dokumentację wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami oraz uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń związanych z realizacją inwestycji. Przystępując do złożenia oferty Wykonawca oświadcza, że znane mu są wszystkie procedury i przepisy niezbędne do prawidłowego zaprojektowania inwestycji.
2) Roboty budowlane i instalacyjne obejmujące: prace budowlane, instalacyjne i montażowe wykonane na podstawie opisanej w pkt. 1) dokumentacji projektowej zaakceptowanej przez Zamawiającego i uzgodnionej z rzeczoznawcami ppoż. i sanepid.
a) Demontaż i utylizacja istniejącego dźwigu szpitalnego wraz z oprzyrządowaniem;
b) Demontaż zbędnego uzbrojenia instalacyjnego;
c) Dostosowanie istniejących otworów drzwiowych szybu do nowego dźwigu;
d) Remont wnętrza szybu;
e) Modernizacja maszynowni dźwigu;
f) Przystosowanie stropu nadszybia do montażu nowego dźwigu;
g) Dostawa i montaż podkonstrukcji pod nowy napęd dźwigu;
h) Wykonanie nowych lub adaptacja istniejących instalacji elektrycznych i teletechnicznych;
i) Dostawa i montaż nowego dźwigu wraz z oprzyrządowaniem zgodnego z wytycznymi zawartymi w załączniku A;
j) Wykonanie innych prac budowlanych i instalacyjnych niezbędnych do zakończenia zamierzenia inwestycyjnego przewidzianych w dokumentacji opisanej w pkt. 1);
k) Uprzątniecie terenu inwestycji po pracach budowlanych;
l) Przeprowadzenie rozruchów dźwigu;
m) Zgłoszenie dźwigu do UDT i uzyskanie decyzji zezwalającej na użytkowanie;
n) Przeprowadzenie szkoleń personelu Inwestora;
o) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej;
p) NIEODPŁATNA konserwacja związana z utrzymaniem urządzenia wraz z dostawa materiałów eksploatacyjnych (co miesięczne przeglądy techniczne) i prowadzenie pogotowia awaryjnego całodobowego (wraz z przyjazdami na wezwania użytkownika związanymi z awariami dźwigu) w okresie gwarancyjnym.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) Opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ (zawierający Program Funkcjonalno-Użytkowy, zw. dalej „PFU”, wraz z załącznikami);
2) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ.
3) Harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący Załącznik nr 9A do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45313100-5 - Instalowanie wind

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421111-5 - Instalowanie framug drzwiowych

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 511680,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 783264,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 511680,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Winda-Warszawa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5210124745

7.3.3) Ulica: Surowieckiego 12

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-784

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 511680,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-07
2025-05-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane