Dystrybucja energii wytworzonej w OZE dla hali w Tarnobrzegu
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU SPÓŁKA AKCYJNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00219483
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00219483/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-05-07 11:03
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6e793d4a-86f7-42e1-a8f8-b1b3c04fcd5d
- Identyfikator
- 5260300204
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00219483 z dnia 2025-05-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dystrybucja energii wytworzonej w OZE dla hali w Tarnobrzegu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU SPÓŁKA AKCYJNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006746410
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowy Świat 6/12
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@arp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://arp.bip.gov.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dystrybucja energii wytworzonej w OZE dla hali w Tarnobrzegu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e793d4a-86f7-42e1-a8f8-b1b3c04fcd5d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00219483
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00130248
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Z przyczyn technicznych o charakterze obiektywnym zamówienie może być realizowane tylko przez jednego Wykonawcę. Zamówienie to może być zrealizowane wyłącznie przez podmiot będący właścicielem infrastruktury elektroenergetycznej tj. ENESTA Sp. z o.o. w restrukturyzacji. Podmiot ten wydał warunki przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej której jest właścicielem.
Zamawiający ma z tym podmiotem podpisaną umowę przyłączeniową nr 1/E/P/2024 (ZI.022.522024). Nie ma możliwości podłączenia instalacji do innej sieci niż tej, której właścicielem jest ENESTA również z tego względu, że na tym terenie nie ma innej sieci.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BAZ.263.12.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej przez OSDn na rzecz Wytwórcy, w zakresie energii elektrycznej wytwarzanej w źródle wytwórczym i wprowadzonej do sieci OSDn, stanowiącym jednostkę wytwórczą typu A o łącznej mocy zainstalowanej 100,1 kW.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENESTA SP. O.O. W RESTRUKTURYZACJI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 830453070
7.3.3) Ulica: E. Kwiatkowskiego
7.3.4) Miejscowość: Stalowa Wola
7.3.5) Kod pocztowy: 37-450
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa została zawarta na czas nieoznaczony. Formularz w części 8 nie pozwala na wybór takiego okresu, w związku z czym wybrano maksymalny możliwy termin zawarcia umowy tj. 48 miesięcy.Umowa reguluje zasady odbioru i wprowadzenia do sieci energii elektrycznej wytworzonej w OZE. Pomimo że umowa będzie bezkosztowa oszacowano jej wartość na kwotę 2.000 zł z uwagi na to, że mogą wystąpić opłaty za czynności wykonywane przez ENESTA np. opłata za wznowienie odbioru energii elektrycznej – gdy wstrzymanie miało miejsce z przyczyn leżących po stronie Wytwórcy, na zasadach określonych w Taryfie OSDn.
| 2025-05-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |