Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 422 i 387 w miejscowości Zborów
Gmina Żelazków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00221240
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00221240/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-05-08 09:48
- Lokalizacja
- Żelazków, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5add13ad-f2f9-4447-a9b1-1cc62b01aa07
- Identyfikator
- 9680861035
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni dróg
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00221240 z dnia 2025-05-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 422 i 387 w miejscowości Zborów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żelazków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854932
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazków138
1.5.2.) Miejscowość: Żelazków
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-817
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 752 18 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zelazkow. pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.zelazkow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5add13ad-f2f9-4447-a9b1-1cc62b01aa071.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 422 i 387 w miejscowości Zborów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5add13ad-f2f9-4447-a9b1-1cc62b01aa07
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00221240
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00013113/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 422 i 387 w miejscowości Zborów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00219652
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 422 i 387 w miejscowości Zborów.
Szczegółowy zakres robót i całą dokumentację techniczną określa Załącznik nr 9 do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu Zamawiający stwierdził istotne wady w dokumentacji projektowej, stanowiącej integralną część SWZ.Dokumentacja, o której mowa powyżej odgrywa istotną rolę przy ustalaniu przez Wykonawców ceny oferty. Przy błędnie skonstruowanych zapisach Wykonawca nie ma możliwości złożenia poprawnej oferty oraz wymaganych przez Zamawiającego dokumentów i należytego wykonania przedmiotowego zamówienia.
Na obecnym etapie postępowania, w związku ze skalą i rozmiarem ujawnionych niezgodności, Zamawiający nie może usunąć nieprawidłowości stwierdzonych w przedmiotowej dokumentacji, bez dokonania istotnej zmiany treści SWZ, co spowodowałoby naruszenie przepisów ustawy Pzp.
Wobec powyższego Zamawiający zobowiązany jest unieważnić niniejsze postępowanie.
Zważywszy na dużą wagę inwestycji dla Zamawiającego, planuje on ponowne przeprowadzenie postępowania po wprowadzeniu odpowiednich zmian w strukturze zamówienia oraz po korekcie dokumentacji projektowej.
| 2025-05-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |