Rozbudowa drogi gminnej nr 389060T - ul. Stokowiec

Gmina Suchedniów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00222243
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00222243/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-08 13:14
Lokalizacja
Suchedniów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-40d22da2-0715-4bc4-820a-48de580f3244
Identyfikator
6631731609
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty na placu budowyRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychInstalowanie znaków drogowychMalowanie nawierzchiRoboty w zakresie burzeniaRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Wykonawcy

1 przyznane

"BUDROMOST - STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWąchock, PL · lot 0
1 253 715,51 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00222243 z dnia 2025-05-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 389060T - ul. Stokowiec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Suchedniów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009917

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Fabryczna 5

1.5.2.) Miejscowość: Suchedniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-130

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wiceburmistrz@suchedniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.suchedniow.bip.doc.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-40d22da2-0715-4bc4-820a-48de580f3244

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 389060T - ul. Stokowiec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40d22da2-0715-4bc4-820a-48de580f3244

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00222243

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044988/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rozbudowa drogi gminnej nr 389060T - ul. Stokowiec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00145625

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GNI.271.2.2025.AJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Rozbudowa drogi gminnej nr 389060T ul. Stokowiec”.
2. Zadanie realizowane będzie w oparciu o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z dnia 19.06.2024 r. znak: AB.6740.2.9.2023.MP wydanej przez Starostę Skarżyskiego.
3. Zadanie zlokalizowane jest na działkach o nr ewid. geod.:
- 309/7 (309/10,0309/11), 3590/14 (3590/14, 3590/15), 3590/16 (3590/26, 3590/27), 326/1, 3402/6, 3590/13, 3591/13, 3591/12, 3590/18, 3174/3, 3240/1, 4085 obręb 0001 Suchedniów, gmina Suchedniów, powiat skarżyski, województwo świętokrzyskie.
4. Opis stanu istniejącego:
W istniejącym stanie ul. Stokowiec posiada nawierzchnię asfaltową o szerokości około 6 m. Na rozbudowywanym odcinku brak jest chodnika. Odwodnienie dróg odbywa się powierzchniowo do rowów trawiastych. W pasie drogowym projektowanej drogi zlokalizowane jest następujące uzbrojenie terenu:
- Sieć elektroenergetyczna napowietrzna,
- Sieć teletechniczna napowietrzna i podziemna,
- Sieć wodociągowa,
- Sieć kanalizacji sanitarnej.
W toku prac projektowych wykonana została dokumentacja geotechniczna warunków posadowienia obiektów budowlanych. Po rozpoznaniu warunków geotechnicznych oraz charakteru inwestycji, obiekt drogowy, kanał technologiczny oraz oświetlenie uliczne, zaliczono do pierwszej kategorii geotechnicznej, gdzie określono proste warunki gruntowe. Rozpoznane grunty charakteryzują się słabą nośnością i słabą przepuszczalnością. W wykonanych otworach nie stwierdzono wody gruntowej. Występujące grunty zaliczono do grupy nośności podłoża nawierzchni G4.
5. Opis rozwiązań projektowych:
Zadanie rozbudowy ul. Stokowiec objęte jest trójstronnym porozumieniem zawartym pomiędzy Gminą Suchedniów, Powiatem Skarżyskim oraz PKP PLK S.A. w sprawie likwidacji przejazdu kolejowego w Suchedniowie. Zgodnie z porozumieniem rozbudowany odcinek ul. Stokowiec o długości około 361 m został zaprojektowany w parametrach dla drogi powiatowej tj.
- Klasa drogi Z
- Prędkość projektowa – Vp = 40 km/h,
- Szerokość pasów ruchu – 2 x 3,0 m,
- Szerokość poboczy – 1,0 m.,
- Spadek poprzeczny – jednostronny 2%,
- Ciąg pieszo – rowerowy – 3,0 m.,
- Szerokość w liniach rozgraniczających – 15 – 34 m,
- Kategoria ruchu KR2,
- Pochylenie skarp – 1:1,5.
Projektowana konstrukcja:
Konstrukcja nawierzchni jezdni:
- 4 cm – warstwa ścieralna z SMA 11S,
- 5 cm – warstwa wiążąca z betonu asfaltowego z AC 16W,
- 20 cm – podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C 90/3 0/31,5,
- 30 cm – warstwa mrozoochronna z gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym.
Konstrukcja ciągu pieszo – rowerowego:
- 8 cm – kostka betonowa bezfazowa czerwona,
- 3 cm – podsypka cementowo piaskowa 1:4,
- 15 cm warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem,
- 15 cm warstwa mrozoochronna z mieszanki stabilizowanej spoiwem hydraulicznym.
Zamawiający wymaga ponadto w ramach przedmiotu zamówienia do wykonania nakładki asfaltowej na odcinku od projektowanego odcinka ul. Stokowiec do skrzyżowania z ul. Langiewicza. Wykonawca zobowiązany jest skalkulować w ofercie frezowanie na wskazanym odcinku, doprofilowanie go oraz położenie 4 cm warstwy asfaltowej w celu dowiązania
się do istniejącej niwelety drogi.
Wykonawca zobowiązany jest również do przebudowy sieci zgodnie z załączoną dokumentacją projektową branżową.
UWAGA: Zamawiający informuje, że likwidacja przejazdu kolejowego stanowi przedmiot odrębnego opracowania.

6. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisano w:
- Dokumentacji projektowej– stanowiącej załącznik do SWZ:
- Załącznik nr 1 - branża drogowa
- Załącznik nr 1a – branża sanitarna,
- Załącznik nr 2 – branża elektryczna,
- Załącznik nr 2a – branża teletechniczna.
- Pomocniczo do dokumentacji załączone zostały przedmiary robót oraz szczegółowe specyfikacje techniczne – załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1253715,51 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3065000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1253715,51 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 290010189

7.3.3) Ulica: ul. Św. Rocha 31

7.3.4) Miejscowość: Wąchock

7.3.5) Kod pocztowy: 27-215

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Branża elektryczna - Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe "ELDAR" Kiełek Zbigniew

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1253715,51 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane