Modernizacja infrastruktury Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

SZPITAL PEDIATRYCZNY W BIELSKU-BIAŁEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00225608
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00225608/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-12 09:55
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dfbeded5-be4b-4787-8d1e-f7ecb24cf320
Identyfikator
5471839851
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianKładzenie płytekSpecjalne roboty budowlane inne niż dachowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie systemów alarmowych i antenRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty elewacyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Wykonawcy

1 przyznane

C&Z CAPUTA I ZAJĄC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLeśna, PL · lot 0
15 486 930 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00225608 z dnia 2025-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL PEDIATRYCZNY W BIELSKU-BIAŁEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072147187

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Sobieskiego 83

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 828 40 40

1.5.8.) Numer faksu: 33 815 16 30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szpital@szpitalpediatryczny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalpediatryczny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitalpediatryczny.logintrade.net/zapytania_email,170565,ce044e60f703e4789957e94a1119407e.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Bielski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 072181706

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastowska 40

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 338136900

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.bielsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.bielsko.pl

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dfbeded5-be4b-4787-8d1e-f7ecb24cf320

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00225608

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00071049/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja infrastruktury Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00409360

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP.TZP.250.TP2.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 15000474,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja infrastruktury Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) budowę miejsc parkingowych i bezkolizyjnych przejazdów oraz dróg wewnętrznych, w tym pożarowych na terenie Szpitala Pediatrycznego oraz uzbrojenie terenu Szpitala w monitoring wizyjny oraz system parkingowy zwiększający bezpieczeństwo Personelu oraz Pacjentów;
2) dobudowę zewnętrznego dźwigu wraz z klatką schodową z możliwością przewozu osób na łóżkach oraz osób z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózkach;
3) modernizację pomieszczeń szpitala pod kątem zapewnienia dostępności dla społeczeństwa, szczególnie dla osób ze szczególnymi potrzebami na parterze Pawilonu nr IV tj. Zespół Specjalistycznych Poradni Dziecięcych; modernizacja pomieszczeń i dostosowanie ruchu komunikacyjnego obejmie mi.in.: poprawę dostępności wejścia do budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami, poprawę dostępności Punktu Rejestracji i informacji dla Pacjentów, dostosowanie ciągów komunikacji wewnętrznej i poczekalni oraz pomieszczeń higieniczno-sanitarnych do obowiązujących norm.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszystkie usługi oraz roboty opisane w załączonej dokumentacji oraz Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Wykonawca po podpisaniu umowy zobowiązany jest do sporządzenia i uzgodnienia ostatecznej koncepcji realizacji zamówienia, w części obejmującej zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. Po sporządzeniu i uzgodnieniu ostatecznej koncepcji realizacji zadania, zobowiązany jest do przystąpienia do opracowania projektu budowlano-wykonawczego wraz z uzyskaniem koniecznych uzgodnień i decyzji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15486930,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24530000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15486930,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: C&Z CAPUTA I ZAJĄC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5532513866

7.3.3) Ulica: Świętego Michała Archanioła 180A

7.3.4) Miejscowość: Leśna

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Sporządzenie i uzgodnienie ostatecznej koncepcji realizacji zamówienia, w części obejmującej zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych.
Opracowania projektu budowlano-wykonawczego wraz z uzyskaniem
koniecznych uzgodnień i decyzji, w części obejmującej zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych
Na etapie składania oferty podwykonawca nie jest znany.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15486930,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wskazana wartość umowy obejmuje opcje w wysokości 3 225 230,00 zł brutto.
2025-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane