Wykonanie docelowych miejsc parkingowych na potrzeby Muzeum Hutnictwa w Chorzowie przy ul. Metalowców 4a
Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00457722
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00457722/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-14 10:43
- Lokalizacja
- Chorzów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-77e68601-111b-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
- Identyfikator
- 6272733808
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00457722 z dnia 2024-08-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie docelowych miejsc parkingowych na potrzeby Muzeum Hutnictwa w Chorzowie przy ul. Metalowców 4a
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255306
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Chorzów
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@chorzow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://chorzow.eu/#
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umchorzow.logintrade.net/zapytania_email,164997,2319242651a1e4cf2811d63c9904299a.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie docelowych miejsc parkingowych na potrzeby Muzeum Hutnictwa w Chorzowie przy ul. Metalowców 4a2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77e68601-111b-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00457722
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00323426
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.235.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nowego parkingu na podstawie dokumentacji projektowej p.n. „Projekt parkingu wraz z infrastrukturą drogową, kanalizacją deszczową i instalacją elektryczną oświetlenia na działkach nr 707/99, 711/99, 771/99, przy ul. Metalowców w Chorzowie „ wykonanego w 2023 r przez MSProjekt Marek Smykała 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Jana Bondkowskiego 2.
Zaprojektowano parking z miejscami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych (3 miejsca) przy ciągu pieszym w bliskiej odległości do muzeum. Oprócz tego przewidziano 30 miejsc postojowych na samochody osobowe oraz 2 stanowiska dla samochodów elektrycznych wraz z stacją ładowania a także miejsce do parkowania autokaru. Razem zaprojektowano 36 miejsc postojowych.
Przedmiotowy parking wyposażony będzie w infrastrukturę techniczną poprawiającą funkcjonalność terenu w postaci systemu oświetlenia z latarniami w technologii LED.
Przewiduje się system kontrolowania wjazdu i wyjazdu z parkingu. Za miejscami postojowymi do ładowania samochodów elektrycznych zamontowany zostanie szlaban z systemem biletowania.
Wykonana ma być mała architekturę - ławki, kosze na śmieci. Zagospodarowanie terenu zostanie ogrodzone płotem z bramą sterowaną zdalnie i furtką.
Na terenie objętym inwestycją projektuje się instalację kanalizacji deszczowej wraz
z systemem oczyszczania ścieków opadowych oraz system oświetlenia z szesnastoma latarniami w technologii LED.
Przewiduje się usunięcie 5 drzew oraz 5 grup krzewów znajdujących się w granicach opracowania i na obszarze działki 711/99 będącej własnością Skarbu Państwa i pozostającej w wieczystym użytkowaniu Gminy Chorzów. W ramach wniosku o zezwolenie na wycinkę drzew uzyskano pozwolenie na likwidację 8 drzew w granicach działki 711/99. Wykonane zostanie nasadzenia zieleni zastępczej w postaci drzew liściastych i krzewów.
Łączna powierzchnia terenu objętego wnioskiem 4602,8 m2
Powierzchnia terenu objętego wnioskiem w obszarze 51UC1 3743,7 m2
Powierzchnia terenu objętego wnioskiem w obszarze 51UC2 859,1 m2
Rodzaje nawierzchni i ich powierzchnia
Nawierzchnia utwardzona asfaltowa, istniejąca (jezdnia istniejąca)
(w tym 133,00 m2 nawierzchni istniejącej asfaltowej do odtworzenia po robotach) 543,80 m2
Nawierzchnia utwardzona kostką betonową, istniejąca (teren przy Muzeum) 325,90 m2
Nawierzchnia asfaltowa projektowana (drogi manewrowe) 594,00 m2
Nawierzchnia utwardzona kostką betonową gr. 8cm typu „TRYLINKA” 53,80 m2
Nawierzchnia utwardzona kostką betonową gr. 8cm typu „URBANIT” 503,30 m2
Nawierzchnia utwardzona kostką betonową gr. 6cm typu „ „HEXAGON” 274,90 m2
Nawierzchnia utwardzona kostką betonową gr. 6cm z wypustkami "STOP" 12,80 m2
Powierzchnia zabudowy krawężników i obrzeży 118,8 m2
Nawierzchnia utwardzona kostką granitową frakcji 6/6cm 39,20 m2
Powierzchnia rabat z bylinami ściółkowana korą sosnową fr. 10-60 mm 167,40 m2
Powierzchnia rabat pokrytych grysem kamiennym gnejsowym fr. 11-31 mm 288,00 m2
Nawierzchnia trawiasta do odtworzenia/założenia 1680,90 m2
Na realizację przedmiotowej inwestycji wydano Pozwolenie na budowę decyzja nr 12/2023 z dnia 09-02-2023 r. nr AB-I.6740.1.5.2023.KG
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
art. 256 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) – dalej PZP, ponieważ wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.Uzasadnienie:
Zamawiający unieważnia postępowanie, na podstawie art. 256 ustawy PZP, gdyż zamierza skorzystać z możliwości bardziej efektywnego wydatkowania środków finansowych przeznaczonych na realizację przedmiotowego zamówienia.
| 2024-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |