Modernizacja budynku przy ul. Powstańców w Baborowie - utworzenie żłobka

Gmina Baborów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00225876
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00225876/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-12 11:10
Lokalizacja
Baborów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dec3c489-2b22-49ad-92a5-95d490367289
Identyfikator
7481506649
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRemont starych budynkówRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty przy wznoszeniu rusztowańDemontaż rusztowańRoboty ciesielskieTynkowanieRoboty malarskieRoboty elewacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeKładzenie rynienRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaWyrównywanie podłógBetonowanie bez zbrojeniaKładzenie płytekInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachInstalowanie stacji rozdzielczychInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie infrastruktury okablowaniaUkładanie kabli

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00225876 z dnia 2025-05-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku przy ul. Powstańców w Baborowie - utworzenie żłobka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Baborów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412817

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 2a

1.5.2.) Miejscowość: Baborów

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-120

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 887 39 20

1.5.8.) Numer faksu: 77 887 39 28

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@baborow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.baborow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dec3c489-2b22-49ad-92a5-95d490367289

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku przy ul. Powstańców w Baborowie - utworzenie żłobka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dec3c489-2b22-49ad-92a5-95d490367289

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00225876

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044914/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja budynku przy ul. Powstańców w Baborowie- utworzenie żłobka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00070636

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGP.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku przy ulicy Powstańców w Baborowie polegająca na zmianie sposobu użytkowania budynku nieużytkowanego na żłobek wraz z jego przebudową, remontem, ociepleniem, rozbudową o ganek, budową schodów zewnętrznych, pochylni, placu zabaw oraz rozbiórka schodów zewnętrznych, ganku oraz komina wolnostojącego w miejscowości Baborów, przy ulicy Powstańców 62, na działce ewidencyjnej nr 1761.

W ramach prac przewiduje się m.in.:
• roboty rozbiórkowe i przygotowawcze w tym m.in.: rozbiórka schodów zewnętrznych, ganku oraz komina wolnostojącego,
• remont wewnątrz obiektu w tym m.in.: wykonanie nowych posadzek, nowych tynków, malowanie ścian,
• wykonanie nowej instalacji elektrycznej,
• wykonanie nowej instalacji wodno- kanalizacyjnej,
• wykonanie instalacji grzewczej wraz z pompą ciepła,
• wykonanie instalacji wentylacyjnej mechanicznej nawiewno - wywiewnej,
• wykonanie instalacji klimatyzacyjnej,
• wykonanie instalacji oddymiania klatki schodowej,
• wykonanie instalacji odgromowej,
• budowę ganku,
• budowę schodów zewnętrznych,
• wykonanie pochylni dla niepełnosprawnych,
• montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej,
• wykonanie izolacji pionowej,
• ocieplenie budynku wełną fasadową gr. 15,00 cm i o współczynniku przenikania ciepła λ= 0,035 W/m*K,
• budowę placu zabaw,
• wyprofilowanie i utwardzenia terenu z kostki brukowej,
• ogrodzenie działki,
• inne prace towarzyszące.

Parametry techniczne budynku:
Powierzchnia użytkowa – 268,93 m²
Wysokość budynku: 12,24 m
Liczba kondygnacji nadziemnych: 3 (parter, I piętro, poddasze).
Liczba kondygnacji podziemnych: 1 (piwnica).

Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262690-4 - Remont starych budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45261320-3 - Kładzenie rynien

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

45431000-7 - Kładzenie płytek

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314310-7 - Układanie kabli

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp ze względu na fakt, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2068200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2795000,00 PLN

2025-05-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane