Bieżące utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

GMINA INOWROCŁAW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00228447
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00228447/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-13 12:52
Lokalizacja
Inowrocław, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-adcd50c0-f345-4f9e-96dd-a001dca43044
Identyfikator
5562738848
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ECOROAD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAInowrocław, PL · lot 0
259 776 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00228447 z dnia 2025-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA INOWROCŁAW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350754

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Królowej Jadwigi 43

1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 523555810

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminainowroclaw.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminainowroclaw.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1050047

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adcd50c0-f345-4f9e-96dd-a001dca43044

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00228447

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044082/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Bieżące utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00062798

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.1.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 189500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych polegających na bieżącym utrzymaniu dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025.

Zakres prac obejmuje:
1. Naprawa nawierzchni dróg gminnych poprzez profilowanie nawierzchni równiarką oraz stabilizację walcem.
a) wykonanie profilowania nawierzchni drogi przy użyciu równiarki:
- wykonanie profilowania drogi o nawierzchni nieulepszonej polegające na wykonaniu naprawy poprzez spulchnienie nawierzchni i przesunięciu podłużnym i poprzecznym gruntu przy pomocy równiarki, w przypadku prowadzenia prac polegających na wbudowaniu kruszywa drogowego - wbudowanie materiału (kruszywa drogowego) ręczne lub mechaniczne, rozścielenie materiału doziarniajacego, nadanie odpowiednich spadków poprzecznych ( min. 3%) w celu właściwego odprowadzenia wód opadowych poza koronę drogi, w razie potrzeby wykonanie rowków odwadniających wzdłuż drogi. Rozplantowanie poza koroną drogi darni i ewentualnego nadmiaru materiału,
- zakres zamówienia nie obejmuje zakupu kruszywa, a jedynie prace równiarką,
Szacowana ilość prac do zlecenia: do 800 h
b) mechaniczne zagęszczenie nawierzchni:
- mechaniczne zagęszczenie nawierzchni walcem stalowym o masie własnej min. 10 ton.
Szacowana ilość prac do zlecenia: do 800 h

Dodatkowe informacje dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia:
1) Zamawiający zlecać będzie prace będące przedmiotem zamówienia w miarę jego bieżących potrzeb na podstawie odrębnych zleceń przekazywanych Wykonawcy w formie pisemnej lub faksem z określeniem zakresu, terminu i miejsca wykonywania prac.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do telefonicznego uzgadniania z Wykonawcą kolejności dróg przeznaczonych do remontu z 24 godzinnym wyprzedzeniem.
3) Rozliczenie za wykonane prace odbywać się będzie na podstawie protokołu odbioru i kosztorysu powykonawczego, zawierającego informacje na temat:
a) rodzaju przeprowadzonych prac,
b) ilości godzin potrzebnych do wykonania prac,
4) W przypadku nie wykorzystania przez Zamawiającego przewidywanej ilości zakładanego czasu pracy maszyn, Wykonawca nie nabywa prawa do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
5) Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.
6) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
7) Wykonawca jest zobowiązany oznakować teren robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla sygnałów i znaków drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. 2019 r., poz. 2311 z późn. zm.)
8) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami.
9) Szacowany godzinowy zakres robót objętych niniejszym postępowaniem stanowi wartość orientacyjną, z zastrzeżeniem, iż wielkość prac może ulec zmniejszeniu co uzależnione jest bieżących potrzeb Zamawiającego.
10) Zamawiający zlecać będzie prace będące przedmiotem zamówienia w miarę jego bieżących potrzeb na podstawie odrębnych zleceń przekazywanych Wykonawcy w formie pisemnej lub drogą elektroniczną z określeniem zakresu, terminu i miejsca wykonywania prac.
11) Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć zlecone prace o których mowa w ust. 1 w terminie do 48 godzin od otrzymania zlecenia.

Przedmiotem niniejszego postępowania jest robota budowlana w rozumieniu przepisów ustawy Pzp.

Jeżeli w SWZ oraz jakiejkolwiek innej dokumentacji przetargowej, Zamawiający wskazał parametry, znaki towarowe, źródło, pochodzenie wskazujące na określonego producenta, wskazania takie stanowią jedynie wzorzec techniczny i jakościowy lub funkcjonalny i nie oznacza to, że opisane urządzenia są jedynymi możliwymi do zaoferowania zamawiającemu. Wykonawca może zaoferować produkty równoważne. Produkt równoważny to taki, który będzie posiadał przynajmniej dla typowych, podstawowych i charakteryzujących dany produkt parametrów, cechy funkcjonalne i jakościowe nie gorsze od wskazanego wzorcowego produktu.

Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób bezpieczny, nie powodujący zagrożenia dla osób biorących udział w budowie oraz dla osób postronnych, zgodnie z warunkami ochrony przeciwpożarowej, a także mając na uwadze nie pogorszenie stanu obiektów istniejących.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 246000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 490032,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 259776,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ECOROAD Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5562769820

7.3.4) Miejscowość: Sikorowo

7.3.5) Kod pocztowy: 88-101

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 259776,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-19

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W dniu 10 marca 2025 r. działając na podstawie art. 253 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający poinformował, że wybrał do realizacji w/w zamówienia publicznego najkorzystniejszą ofertę złożoną przez AutoCity Pawłowski Łukasz.
Wybrany wykonawca nie stawił się w wyznaczonym terminie na podpisanie umowy po czym złożył pismo, w którym poinformował Zamawiającego, iż nie wykona zamówienia i odstępuje od podpisania umowy.
Zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie. Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający po ponownym badaniu i ocenie ofert wybrał do realizacji zamówienia ofertę najkorzystniejszą spośród ofert pozostałych tj. ofertę ECOROAD Sp. z o.o. Sp. komandytowa.
2025-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane