Modernizacja sali gimnastycznej w budynku przy szkole podstawowej w Szczekocinach

GMINA SZCZEKOCINY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00457984
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00457984/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-14 11:40
Lokalizacja
Szczekociny, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d36fdc01-d21a-481d-9148-e7bd9744b590
Identyfikator
6492291092
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie nawierzchni podłogowychRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00457984 z dnia 2024-08-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sali gimnastycznej w budynku przy szkole podstawowej w Szczekocinach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZEKOCINY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398735

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Senatorska 2

1.5.2.) Miejscowość: Szczekociny

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-445

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szczekociny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szczekociny.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d36fdc01-d21a-481d-9148-e7bd9744b590

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja sali gimnastycznej w budynku przy szkole podstawowej w Szczekocinach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d36fdc01-d21a-481d-9148-e7bd9744b590

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00457984

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050068/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja sali gimnastycznej w budynku przy szkole podstawowej w Szczekocinach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404816

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RR.271.1.9.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja sali gimnastycznej w budynku przy szkole podstawowej w Szczekocinach.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
a) roboty przygotowawcze i pomocnicze: wykonanie zabezpieczenia istniejącego obiektu, wykonanie wygrodzenia i oznakowania placu budowy, wykonanie wydzielenia i zorganizowania zaplecza budowy;
b) roboty rozbiórkowe: wykonanie demontażu elementów urządzeń sportowych: słupków do siatkówki oraz bramek do piłki ręcznej wraz z ich usunięciem w ilości czterech sztuk, wykonanie demontażu i usunięcia mobilnych trybun dla kibiców w ilości dwóch kompletów, wykonanie demontażu zestawu drabinek gimnastycznych (do ponownego zamontowania po wykonaniu montażu nawierzchni sali gimnastycznej) w ilości 33 sztuk, wykonanie demontażu listew ochronnych wykonanych z płyty wiórowych z narożników słupów żelbetowych oraz krawędzi ścian przy otworach drzwiowych wraz z ich transportem i utylizacją, wykonanie demontażu drewnianych listew przypodłogowych wokół pomieszczenia sali gimnastycznej wraz z ich transportem i utylizacją, wykonania rozebrania nawierzchni poliuretanowej w rulonach w sali gimnastycznej wraz z jej transportem i utylizacją na powierzchni 538,05 m2, wykonanie rozebrania usztywnienia nawierzchni z dwóch warstw płyty wiórowej OSB o grubości 12mm każda wraz z ich transportem i utylizacją na powierzchni 538,05 m2, wykonanie rozebrania warstwy pianki poliuretanowej (PE) o grubości 12mm wraz z jej transportem i utylizacją na powierzchni 538,05 m2, wykonanie rozebrania folii PE stanowiącej izolację poziomą wodoodporną wraz z jej transportem i utylizacją na powierzchni 538,05 m2;
c) roboty budowlane: wykonanie cięcia piłą nawierzchni betonowej pod wykonanie fundamentów pod bramki do piłki ręcznej, wykonanie ręcznie wykopów pod fundamenty bramek do piłki ręcznej w ilości 4 szt., wykonanie betonowania fundamentów (beton C16/20) pod bramki do piłki ręcznej w ilości 4 szt. wraz z montażem tulei metalowych w ilości 4 sztuk, wykonanie osuszenia istniejącej posadzki cementowej w sali gimnastycznej przez 7 dni za pomocą przemysłowych osuszaczy powietrza (pochłaniacza wilgoci) w ilości 168 godzin, wykonanie mechanicznego oczyszczenie i zmycie podłoża posadzki cementowej w na powierzchni 538,05 m2, wykonanie samopoziomujące masy szpachlowe wewnątrz pomieszczenia budynku pod warstwy nawierzchni sali gimnastycznej – wylewka korygująco - wyrównująca o grubości 2.0 mm wraz z gruntowaniem podłoża na powierzchni 538,05 m3, wykonanie mechanicznego cięcia posadzki o głębokości do 5cm jako odnowienie dylatacji istniejącej nawierzchni posadzki cementowej o długości łącznej 511,60 mb;
d) roboty nawierzchniowe: wykonanie ułożenia izolacja z folii polietylenowej o grubości 0,50 mm poziomej podposadzkowej stabilizującej wilgotność w pomieszczeniu sali gimnastycznej wraz z gruntowaniem podłoża na powierzchni 538,05 m2, wykonanie ułożenia maty amortyzującej z pianki poliuretanowej (PU) o grubości min. 15 mm (jednowarstwowo) na powierzchni 538,05 m2, wykonanie montażu warstwy nawierzchni ze sklejki liściastej o grubości min. 18 mm łączonej na podwójny pióro-wpust (jednowarstwowo) na powierzchni 538,05 m2, wykonanie ułożenia posadzki z wykładziny sportowej PCV rulonowej o grubości min. 7,5 mm wraz z malowaniem linii dla poszczególnych dyscyplin sportowych (piłka ręczna, siatkówka, tenis ziemny i koszykówka) (wykładzina zgrzewana na połączeniach oraz zabezpieczona środkiem zapewniającym ochronę antybakteryjną i przeciwgrzybiczną) na powierzchni 538,05 m2, wykonanie montażu listew do posadzek przyściennych wentylowanych z MDF wraz z okleiną o wymiarach 17 x 50 mm o długości 99,12 mb;
e) roboty wykończeniowe: wykonanie montażu listew ochronnych wykonanych z płyty wiórowych na narożnikach słupów żelbetowych oraz krawędziach ścian przy otworach drzwiowych w ilości 16 sztuk, wykonanie montażu zdemontowanych zestawów drabinek gimnastycznych po wykonaniu montażu nawierzchni sali gimnastycznej w ilości 33 sztuk;
f) roboty pomocnicze i towarzyszące: wykonanie załadunku, transportu, wywozu i utylizacji powstałego gruzu i odpadów, wykonanie uporządkowania terenu budowy.
g) Zakres robót obejmuje również: przywrócenie terenu i obiektu w rejonie prowadzonych robót do stanu pierwotnego, zabezpieczenia istniejącego obiektu szkoły oraz zagospodarowania terenu wokół przedmiotowego obiektu jak również istniejącej infrastruktury technicznej.
Uwaga:
Nie dopuszcza się rozpoczęcia robót związanych z układaniem nowej nawierzchni przed wykonaniem pomiarów poziomu wilgotności podłoża posadzki cementowej, które będą wykonywane w obecności inspektora nadzoru.
Wysokość nawierzchni sportowej należy bezwzględnie dostosować do wysokości istniejącej posadzki w korytarzu budynku przy wejściach do sali gimnastycznej. W przypadku różnicy wysokości należy zastosować odpowiednie listwy przejściowe maskujące na styku tych płaszczyzn nawierzchni.
3. Zamawiający informuje, że prace będą prowadzone w czynnym obiekcie.
4. Kody CPV:
45000000-7 Roboty budowlane
45212200-8 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45432120-1 Instalowanie nawierzchni podłogowych
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia. Przedmiar robót jest wyłącznie elementem pomocniczym do kalkulacji ceny.
6. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
7. Rozliczenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.
8. Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
9. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
10. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą dokumentów (przedmiotowych środków dowodowych) potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży wyżej wymienionych dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
11. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
12. Gwarancja i rękojmia:
1) Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego.
2) Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – 36 miesięcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia złożone zostały dwie oferty: Oferta Nr 1 Wykonawcy – TOP SPORT Sp. z o.o. Sp. k., ul. Górska 88, 43-318 Bielsko-Biała oraz Oferta Nr 2 Wykonawcy – INVEST-BIURO Ważny Sp. k., ul. Lwowska 6, 35-301 Rzeszów.
Oferta Nr 2 Wykonawcy - INVEST-BIURO Ważny Sp. k., została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotu zamówienia kwotę 320 000,00 zł Wykonawca - TOP SPORT Sp. z o.o. Sp. k., zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę 542 446,31, tj. cenę przewyższająca kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 222 446,31 zł. Zamawiający nie może zwiększyć wysokości środków na sfinansowanie zmówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 542446,31 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2024-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane