Przebudowa dróg na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

GMINA DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00458042
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00458042/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-08-14 11:57
Lokalizacja
Dąbrowa Białostocka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3eccb0db-6b67-4127-9712-e6d74a66b42a
Identyfikator
5451683713
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Maszyny rolniczeCiągnikiUrządzenia do odśnieżaniaPrzyczepyZamiatarki drogowePiłyPodnośniki lub przenośniki ciągłe, koszoweUsługi nadzoru budowlanego

Wykonawcy

2 przyznane

HYDRO-MASZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAZapole, PL · lot 0
785 970 PLN
RAFAŁ STANKIEWICZAugustów, PL · lot 1
27 346,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00458042 z dnia 2024-08-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Przebudowa dróg na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659042

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Solidarności 1

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 857121100

1.5.8.) Numer faksu: 857121017

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dabrowab@beep.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dabrowa-bial.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowa_bial

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3eccb0db-6b67-4127-9712-e6d74a66b42a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00458042

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020547/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa dróg na terenie gminy Dąbrowa Białostocka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00405414

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BRG.271.75.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 6849593,48 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 650406,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zamówienie obejmuje zrealizowanie części VI zamówienia, tj. zadania pn. „Dostawa ciągnika oraz maszyn i sprzętów komunalnych na potrzeby Gminy Dąbrowa Białostocka”.
2) Zakres wykonania zamówienia obejmuje dostawę:
• ciągnika rolniczego,
• pługu do odśnieżania,
• przyczepy burtowej tandem,
• zamiatarki ciągnionej,
• piły do cięcia gałęzi,
• wysięgnika wielofunkcyjnego,
• głowicy koszącej,
• głowicy frezującej.
Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 4.1 do SWZ oraz Załącznik nr 1.3 do SWZ.

3) Przedmioty dostawy muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych. Przedmioty dostawy mają być nieużywane oraz kompletne pod względem technicznym. Zaoferowane przedmiot zamówienia muszą być skompletowane i gotowe do użycia bez konieczności dodatkowych zakupów.
4) Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę ciągnika oraz maszyn i sprzętów komunalnych na adres Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, ul. Solidarności 1, 16 – 200 Dąbrowa Białostocka.
5) Zamawiający wymaga dostawy ciągnika oraz maszyn i sprzętów komunalnych wraz z pełną dokumentacją techniczno –ruchową oraz z katalogiem części zamiennych w języku polskim.
6) Zamawiający wymaga przeszkolenia pracownika Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonego ciągnika oraz maszyn i sprzętów komunalnych.
7) Zamawiający wymaga aby serwis gwarancyjny i przeglądy w okresie gwarancji były wykonywane w miejscu postoju ciągnika oraz maszyn i sprzętów komunalnych nieodpłatnie (w tym dojazd serwisu) z wyjątkiem materiałów eksploatacyjnych podlegających okresowej wymianie.
8) Podstawowe wymagania stawiane ciągnikowi oraz maszynom i sprzętom komunalnym stanowiącym przedmiot zamówienia, opisane zostały w Formularzu specyfikacji technicznej ciągnika oraz maszyn i sprzętów komunalnych, stanowiącym Załącznik nr 1.3 do SWZ.
9) Asortyment składający się na przedmiot zamówienia musi posiadać stosowne certyfikaty, atesty i raporty dopuszczające do sprzedaży i użytkowania na terenie RP.

4.5.3.) Główny kod CPV: 16000000-5 - Maszyny rolnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

16700000-2 - Ciągniki

39237000-2 - Urządzenia do odśnieżania

34223300-9 - Przyczepy

34921100-0 - Zamiatarki drogowe

43812000-8 - Piły

42417210-7 - Podnośniki lub przenośniki ciągłe, koszowe

4.5.5.) Wartość części: 623577,24 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część VII – Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn. „Przebudowa ulicy Wiatrakowej w Dąbrowie Białostockiej wraz z towarzyszącą infrastrukturą w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”
1) Zamówienie obejmuje zrealizowanie części VII zamówienia, tj. zadania pn. „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn. „Przebudowa ulicy Wiatrakowej w Dąbrowie Białostockiej wraz z towarzyszącą infrastrukturą w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”.
2) Zakres wykonania zamówienia obejmuje:
2.1. uzgodnienia z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych na etapie przygotowywania koncepcji projektu oraz projektu budowlanego i wykonawczego wielobranżowego,
2.2. weryfikacja dokumentacji projektowej wielobranżowej tj. projektów budowlanych, wykonawczych w branżach: drogowej, sanitarnej i elektrycznej wraz z wydaniem opinii w zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej,
2.3. weryfikacja kosztorysów i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wykonanych przez wykonawcę robót budowlanych,
2.4. analiza merytoryczna dokumentacji technicznej celem właściwej realizacji pod względem kolejności robót, zastosowanych materiałów i rozwiązań technicznych,
2.5. reprezentowanie Zamawiającego na budowie poprzez sprawowanie kontroli zgodności realizacji budowy z projektem i zgłoszeniem lub pozwoleniem na realizację inwestycji, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej,
2.6. zapoznanie się z dokumentacją techniczno-prawną, terenem budowy, jego uzbrojeniem i zagospodarowaniem,
2.7. organizacja prac związanych z nadzorem tak, aby z tego tytułu nie było zbędnych przerw w realizacji robót przez Wykonawcę,
2.8. sprawdzenie i zaopiniowanie harmonogramu robót,
2.9. prowadzenie systematycznej kontroli zgodności cech jakościowych elementów robot i materiałów z wymaganiami specyfikacji technicznych oraz dokumentacji projektowych - w oparciu o wyniki badań tych cech, dostarczonych przez Wykonawcę,
2.10. akceptacja wszystkich materiałów stosowanych do budowy, pod kątem ich rodzaju, jakości, cech i źródeł pochodzenia,
2.11. sprawdzanie zakresu rzeczowego robót przez udział w obmiarach na gruncie,
2.12. przyjęcie zgłoszenia Wykonawcy o zakończeniu robót, powiadomienie Zamawiającego o gotowości robót do odbioru ostatecznego,
2.13. sprawdzenie częściowego i ostatecznego rozliczenia robót i potwierdzenie go do wypłaty,
2.14. udział w pracach komisji odbioru ostatecznego i pogwarancyjnego, po uprzednim sprawdzeniu usunięcia wad i powiadomieniu o tym Zamawiającego,
2.15. obecność na budowie oraz w siedzibie Zamawiającego według potrzeb dla prawidłowej realizacji zadania,
2.16. uczestniczenie w koordynacyjnych spotkaniach roboczych zwoływanych przez Zamawiającego w zależności od potrzeb, nie rzadziej niż raz w miesiącu przez okres realizacji Inwestycji,
2.17. uzyskiwanie akceptacji Zamawiającego w przypadku odstępstw od dokumentacji na realizację robót,
2.18. rozliczenie Umowy na roboty budowlane w przypadku jej wypowiedzenia,
2.19. wystąpienie o dopuszczenie do użytkowania oraz do odbioru ostatecznego wraz ze sprawdzeniem ich kompletności,
2.20. nadzorowanie realizacji robót związanych z usuwaniem wad zaistniałych w okresie rękojmi/gwarancji i poświadczenie ich wykonania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.5.) Wartość części: 26829,26 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 785970,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 803928,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 785970,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYDRO-MASZ Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 731503910

7.3.3) Ulica: Brzeźnio 79/5

7.3.4) Miejscowość: Zapole

7.3.5) Kod pocztowy: 98-275

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 785970,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27346,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 37515,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 27346,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Inżynierskie w Budownictwie Rafał Stankiewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 385429644

7.3.3) Ulica: Władysława Raginisa 8

7.3.4) Miejscowość: Augustów

7.3.5) Kod pocztowy: 16-300

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 27346,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy