Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Budowa brakującego chodnika przy ul. Kasztanowej"

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00229565
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00229565/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-14 08:52
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-014943b7-1f6d-41d6-95a8-9a54feda2a83
Identyfikator
6792597429
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00229565 z dnia 2025-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Budowa brakującego chodnika przy ul. Kasztanowej"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Centralna 53

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: +48126167000

1.5.8.) Numer faksu: +48126167417

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Budowa brakującego chodnika przy ul. Kasztanowej"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-014943b7-1f6d-41d6-95a8-9a54feda2a83

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00229565

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038804/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.22 al. Kasztanowa - budowa chodnika po stronie południowej na odcinku od parkingu Centrum Maltańskiego w kierunku wschodnim do istniejącego zakresu. Projekt.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00197684

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 5/IV/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 41707,32 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia:
a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Budowa brakującego chodnika przy ul. Kasztanowej po stronie południowej na odcinku od parkingu za Centrum Maltańskim w kierunku wschodnim do istniejącego zakresu”,
b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów:
˗ Projektowane postanowienia umowy (PPU) stanowiące załącznik nr 2 do SWZ,
˗ Zakres rzeczowy z załącznikami stanowiący załącznik nr 8 do SWZ,
c) Wykonawca zobowiązany jest udzielić:
˗ minimum 24 miesiące,
˗ maksymalnie 36 miesięcy
gwarancji jakości na przedmiot umowy, licząc od dnia następnego po dniu podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego,
d) Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia.
2. Termin wykonania i odbiór przedmiotu umowy: 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy, przy czym:
a) Etap I, tj. wszczęcie postepowania o wydanie decyzji – 8 miesięcy od daty zawarcia umowy,
b) Etap II, tj. uzyskanie ostatecznej decyzji – 3 miesiące od daty odbioru Etapu I.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie przewidzianym na składanie ofert, tj. do dnia 28.04.2028 r. do godziny 09:00 swoją ofertę złożyło pięciu Wykonawców. Kwota zaproponowana przez Wykonawcę, którego oferta zawiera najniższą cenę (tj. Oferta nr 5) wynosi 53 000,00 złotych brutto. Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę brutto w wysokości 45 000,00 złotych i nie może jej zwiększyć do ceny oferty z najniższą ceną. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 53000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 99938,00 PLN

2025-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi