"Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej w Gminie Świedziebnia" w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Gmina Świedziebnia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00229783
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00229783/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-14 09:47
Lokalizacja
Świedziebnia, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e9958f2f-09a9-476a-9c8e-3625920bf4fd
Identyfikator
8741711106
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacjiRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty pomocnicze w zakresie wodociągówRoboty sanitarneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie budowy drógWiertnicze usługi inżynieryjneRoboty budowlane w zakresie studniUsługi badania odwiertówWiercenie studni wodnychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty instalacyjne elektryczneUsługi geologiczneUsługi nadzoru budowlanegoUsługi zarządzania budowąSłoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje słoneczneOświetlenie zewnętrzneOchrona odgromowaMontaż instalacji piorunochronnejRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanychUsługi pomiaroweUrządzenia siecioweSystemy i serwery informacyjneUrządzenia do nadzoru wideoUsługi inżynieryjneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Wykonawcy

1 przyznane

ROSMOSIS-WAWRZYNIAK GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAPerzyce 46, PL · lot 0
2 005 761 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00229783 z dnia 2025-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej w Gminie Świedziebnia" w formule „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świedziebnia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118454

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 92A

1.5.2.) Miejscowość: Świedziebnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-335

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 564938460

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@swiedziebnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swiedziebnia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e9958f2f-09a9-476a-9c8e-3625920bf4fd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej w Gminie Świedziebnia" w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e9958f2f-09a9-476a-9c8e-3625920bf4fd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00229783

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00053183/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej w Gminie Świedziebnia.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00163924

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1762000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na realizacji zadania pod nazwą: "Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej w Gminie Świedziebnia" w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Dla Stacji Uzdatniania Wody w Rokitnicy, zaprojektowanie i wybudowanie: elektrowni fotowoltaicznej wraz z monitoringiem wizyjnym oraz modernizacją budynku i terenu wokół.
Dla oczyszczalni ścieków w Świedziebni, zaprojektowanie i wybudowanie: elektrowni fotowoltaicznej wraz z monitoringiem wizyjnym i modernizacją oświetlenia zewnętrznego,
Dla przepompowni ścieków w Świedziebni – zaprojektowanie i wybudowanie nowego ciągu technologicznego wraz z przepięciem oraz adaptacją budynku sterowni
Zamówienie należy wykonać w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wykorzystując Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący załącznik nr 12 do SWZ oraz OPZ stanowiący załącznik nr 11 do SWZ, które szczegółowo opisują przedmiot zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45232460-4 - Roboty sanitarne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

71331000-7 - Wiertnicze usługi inżynieryjne

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

76470000-8 - Usługi badania odwiertów

45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71351910-5 - Usługi geologiczne

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71355000-1 - Usługi pomiarowe

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2005761,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2192721,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2005761,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rosmosis-Wawrzyniak Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250742009

7.3.3) Ulica: Perzyce 46

7.3.4) Miejscowość: Zduny

7.3.5) Kod pocztowy: 63-760

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2005761,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-26

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane