Opracowanie hydrogeologicznego modelu numerycznego dla oceny rekultywacji wodnej odkrywki węgla brunatnego Jóźwin IIB i likwidacji górniczego leja depresji w rejonie jezior Powidzkiego Parku Krajobra.

„Poltegor – Instytut” Instytut Górnictwa Odkrywkowego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00229857
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00229857/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-14 10:05
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f0aeb1c7-9136-4bd0-afc8-e701fe0b4075
Identyfikator
8960005532
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

Wykonawcy

1 przyznane

Janusz FiszerOborniki Śląskie, PL · lot 0
300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00229857 z dnia 2025-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie hydrogeologicznego modelu numerycznego dla oceny rekultywacji wodnej odkrywki węgla brunatnego Jóźwin IIB i likwidacji górniczego leja depresji w rejonie jezior Powidzkiego Parku Krajobra.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: „Poltegor – Instytut” Instytut Górnictwa Odkrywkowego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006333984

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 25

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 51-616

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poltegor@igo.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.igo.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f0aeb1c7-9136-4bd0-afc8-e701fe0b4075

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Instytut badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie hydrogeologicznego modelu numerycznego dla oceny rekultywacji wodnej odkrywki węgla brunatnego Jóźwin IIB i likwidacji górniczego leja depresji w rejonie jezior Powidzkiego Parku Krajobra.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0aeb1c7-9136-4bd0-afc8-e701fe0b4075

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00229857

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00176597

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (dalej w skrócie jako „p.z.p.”). do przygotowania i prowadzenia przez zamawiających publicznych postępowania o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne stosuje się przepisy działu II p.z.p. z wyjątkami. Jak wynika z art. 305 pkt 1 p.z.p., Zamawiający może udzielić zam. w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14. Zamawiający zamierza udzielić zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 5 p.z.p. Zgodnie z art. 213 p.z.p. zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielania zamówienia publicznego, w którym zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą. Art. 214 ust. 1 pkt 5 p.z.p. pozwala na udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki w przypadku (...)- pozostała treść w dodatkowych informacjach.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NE/2025/1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 300000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot umowy: Zakres przedmiotu zamówienia stanowi w szczególności:

1. Budowa modelu numerycznego odtwarzającego przepływy nieustalone wód podziemnych wynikające z drenażu górniczego KWB Konin, w obszarach zlewni Strugi Biskupiej i jezior Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
2. Kalibracja modelu z uwzględnieniem aktualnego przebiegu wypełniania wodą odkrywki Jóźwin IIB.
3. Prognoza zalewania odkrywki Jóźwin II B wyłącznie dopływem wód podziemnych, wraz z przebiegiem odbudowy stosunków wodnych w modelowanym obszarze do stanu ich stabilizacji.
4. Prognoza zalewania odkrywki Jóźwin II B z uwzględnieniem dopływu wód powierzchniowych z rzeki Warty, wraz z przebiegiem odbudowy stosunków wodnych w modelowanym obszarze do stanu ich stabilizacji.
5. Symulacja na modelu numerycznym dodatkowego wzbogacenia wód jezior PPK (Budzisławskiego i Wilczyńskiego) poprzez budowę urządzeń irygacyjnych (studnie chłonne, rowy), zasilanych wodą powierzchniową doprowadzoną z przepompowni przy zbiorniku Kleczew.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71351900-2 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Janusz Fiszer

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 51013002477

7.3.4) Miejscowość: Oborniki Śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

7.3.2)W informacji o wykonawcy, któremu udzielono zamówienia w polu krajowy numer identyfikacyjny wpisano pesel wykonawcy, a nie numer NIP. Wykonawca oświadczył, że nie prowadzi działalności gospodarczej i nie jest płatnikiem VAT.
8.2.)W polu informacje dotyczące umowy, w wierszu podano wartość umowy -kwotę netto zaoferowaną przez Wykonawcę.

3.1.1.) (...)gdy ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on
przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla
innych trybów udzielenia zamówienia. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dniu 09.01.2025 r. zawarł z PAK Kopalnia
Węgla Brunatnego Konin Spółka Akcyjna (dalej w skrócie jako „Inwestor”) umowę na wykonanie Raportu o oddziaływaniu na
środowisko dla przedsięwzięcia pn. „Wykorzystanie zasobów szczytowego stanowiska Kanału Ślesińskiego do odbudowy
stosunków wodnych na obszarze wieloletniego drenażu górniczego w zlewniach Strugi Biskupiej i jezior Powidzkiego Parku
Krajobrazowego poprzez wykonanie urządzeń do przerzutu wody powierzchniowej do tych zlewni”, wraz z wnioskiem o
wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia. Termin na wykonanie prac,
które Zamawiający zamierza zlecić Wykonawcy w trybie zamówienia z wolnej ręki, wynikający z umowy wiążącej
Zamawiającego i Inwestora to 30.11.2025 r. Biorąc pod uwagę powyższe terminy oraz konsultacje przeprowadzone przez
Zamawiającego z Wykonawcą dla zachowania terminu wynikającego z umowy wiążącej Zamawiającego i Inwestora
konieczne jest natychmiastowe wykonanie zamówienia objętego niniejszym ogłoszeniem, zaś ewentualne zastosowanie
innych trybów udzielenia zamówienia spowoduje, że dochowanie terminów wynikających z umowy wiążącej Inwestora i
Zamawiającego nie będzie możliwe, co zrodzi dla Zamawiającego ryzyko konieczności zapłaty kar umownych i
odszkodowań na rzecz Inwestora. Opóźnienie zawarcia umowy z Inwestorem jest okolicznością, która nie wyniknęła z
przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której Zamawiający nie mógł przewidzieć, a wobec terminów wynikających z
umowy z Inwestorem konieczne jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a jednocześnie nie można zachować
terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia. Dodatkowo Inwestor w pisemnym wystąpieniu
skierowanym do Zamawiającego wnosił o zaangażowanie w realizację zamówienia objętego niniejszym ogłoszeniem
wykonawcy, albowiem przedmiot zamówienia stanowi ważną i integralną część prac związanych ze sporządzeniem Raportu
będącego przedmiotem umowy wiążącej Zamawiającego i Inwestora, a jego wykonanie i zasymulowanie przy jego pomocy
skomplikowanych procesów hydrogeologicznych i hydrodynamicznych wymaga wiedzy i wieloletniego doświadczenia, zaś w
ocenie Inwestora wykonawca, któremu Zamawiający zamierza udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki posiada niezbędne
kompetencje i kwalifikacje umożliwiające wykonanie powyższego modelu, gdyż w okresie ostatnich 20 lat wielokrotnie
uczestniczył w pracach związanych z modelowaniem warunków hydrogeologicznych obszarze funkcjonowania Inwestora,
zaś w opinii Inwestora zaangażowanie wykonawcy w prace nad Raportem o oddziaływaniu na środowisko dlaprzedsięwzięcia pn. „Wykorzystanie zasobów szczytowego stanowiska Kanału Ślesińskiego do odbudowy stosunków
wodnych na obszarze wieloletniego drenażu górniczego w zlewniach Strugi Biskupiej i jezior Powidzkiego Parku
Krajobrazowego poprzez wykonanie urządzeń do przerzutu wody powierzchniowej do tych zlewni” będzie stanowiło istotne
wsparcie dla Zamawiającego.
2025-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi