Usuwanie wiatrołomów w trybie awaryjnym w ciągu dróg wojewódzkich Nr 591 w km od 1+000 do km 12+000 oraz Nr 642 na odc. Sterławki Wielkie - Woźnice administrowanych przez RDW Kętrzyn
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00458098
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00458098/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-14 12:06
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-17c64543-dcc3-45f4-8cbb-0b060144a7f0
- Identyfikator
- 7392974001
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00458098 z dnia 2024-08-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usuwanie wiatrołomów w trybie awaryjnym w ciągu dróg wojewódzkich Nr 591 w km od 1+000 do km 12+000 oraz Nr 642 na odc. Sterławki Wielkie - Woźnice administrowanych przez RDW Kętrzyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751250
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pstrowskiego 28b
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-602
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.ketrzyn@zdw.olsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.olsztyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdw-olsztyn.logintrade.net/zapytania_email,171536,f3daf33ead84c02b32d673addce28321.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
samorządowa jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usuwanie wiatrołomów w trybie awaryjnym w ciągu dróg wojewódzkich Nr 591 w km od 1+000 do km 12+000 oraz Nr 642 na odc. Sterławki Wielkie - Woźnice administrowanych przez RDW Kętrzyn2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17c64543-dcc3-45f4-8cbb-0b060144a7f0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00458098
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Art. 305 pkt 1) ust. Pzp daje możliwość Zam. udzielić zamówienia z WR, jeżeli zachodzi jedna z okol. o której mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14 ustawy Pzp.
Powołując się na art. 214 ust. 1 pkt 5) Zam. udzieli zamówienia z WR ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zam., której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zam., a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udziel. zam.
Uzasadnienie:
W dniu 11-12.07.2024 r. nad woj. warm.–maz. przeszły nawalne deszcze oraz porywiste wiatry które wyrządziły szkody,łamiąc drzewa rosnące w pasach DW. W zw. z pow. należy w trybie pilnym usunąć zagrożenia a zachowanie term. dla innych trybów jest niemożliwe.Część powalonych drzew wraz z wyrwanymi korzeniami zalega na poboczach powodując niebezp. w ruchu lądowym, drzewa zalegają na polach rolnych. Wiatrołomy zagrażają życiu i utracie mienia i zdrowia użytk. DW. Sytuacja ta była niemożliwa do przewidzenia przez Zam.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDW/RDW.K/WR-2.305.1-214.5/3220/155/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 94880,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usuwanie wiatrołomów w trybie awaryjnym w ciągu dróg wojewódzkich Nr 591 w km od 1+000 do km 12+000 oraz Nr 642 na odc. Sterławki Wielkie - Woźnice administrowanych przez RDW Kętrzyn
4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FHU Jacek Końka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7431035337
7.3.3) Ulica: Sarnowo 41
7.3.4) Miejscowość: Lidzbark Warmiński
7.3.5) Kod pocztowy: 11-100
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 102470,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-08-098.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |