Przebudowa ul. Jana III Sobieskiego w Głownie

Gmina Miasta Głowno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00231258
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00231258/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-14 15:21
Lokalizacja
Głowno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1b536597-be05-421d-89c2-93d4890fe409
Identyfikator
7331345529
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ZBIGNIEW SKRZATEKGałków Duży, PL · lot 0
354 698,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00231258 z dnia 2025-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Jana III Sobieskiego w Głownie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Głowno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057684

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Młynarska 15

1.5.2.) Miejscowość: Głowno

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-015

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 605054160

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ajaniak@glowno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.glowno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://glowno.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Jana III Sobieskiego w Głownie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b536597-be05-421d-89c2-93d4890fe409

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00231258

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045578/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa ul. Sobieskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00136323

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 361596,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się przebudowę drogi gminnej Nr 120581 E ul. Jana III Sobieskiego w Głownie w granicach istniejącego pasa drogowego. Zaprojektowano jezdnię z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm (kostka szara) o szerokości 5,50 m o spadku daszkowym wynoszącym 2,00 %. Skrzyżowanie z drogą gminną Nr 120503 E (ul. ks. Jerzego Popiełuszki) wyłukowano promieniami R=6,00 m. Dodatkowo w ramach przebudowy drogi zaprojektowano jednostronny chodnik i dojścia do furtek z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm (kostka szara) o szerokości 1,80 m oraz zjazdy indywidualne z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm (kostka czerwona) i spadkach podłużnych wynoszących 0,50 – 5,00 %. Na włączeniu zjazdów indywidualnych do jezdni zaprojektowano skosy w stosunku n : m, gdzie n = m = 1,50 m w formie zmiany koloru kostki brukowej. Na chodniku zaprojektowano spadek poprzeczny wynoszący 2,00 % w kierunku jezdni. Po zewnętrznej stronie, chodnik, dojścia do furtek i zjazdy zostaną ograniczone obrzeżami betonowymi 8 x 30 cm na ławie betonowej z oporem, wyniesionymi o 0 cm w stosunku do nawierzchni z kostki oraz od strony jezdni krawężnikami betonowymi 15 x 30 wyniesionymi o 12 cm (na chodniku i dojściach po stronie chodnika) w stosunku do nawierzchni jezdni a na dojściach do furtek od strony pobocza oraz na zjazdach krawężnik zostanie wyniesiony o 3 cm w stosunku do nawierzchni jezdni.
Projektowany chodnik, dojścia do furtek oraz zjazdy należy dostosować wysokościowo do projektowanej jezdni oraz przyległych budynków, ogrodzeń, bram wjazdowych, dojść do furtek oraz terenu przyległego. W przypadku wystąpienia na zjazdach i dojściach do furtek fundamentów
ogrodzeń itp. utrudniających wykonanie obrzeży zamykających zjazd i dojście do furtki, wykonywaną nawierzchnię z kostki brukowej, dopuszcza się bezpośrednio dowiązać do tych elementów albo do istniejącej nawierzchni utwardzonej po uzyskani zgody Inwestora. Ponadto w miejscach gdzie chodnik, dojścia do furtek i zjazdy nie występują, projektuje się krawężnik 15 x 30 obniżony o 1 cm w stosunku do nawierzchni jezdni oraz pobocze z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m i spadku poprzecznym 8,00 %.
Rozwiązanie wysokościowe na początku i końcu przebudowywanej drogi rozwiązano poprzez dowiązanie się do istniejącej wysokości i spadków podłużnych i poprzecznych, jezdni drogi gminnej i istniejącego terenu.
Na włączeniu w drogę gminną Nr 120503 E należy wykonać fragmentaryczne frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz z odtworzeniem w celu dowiązania.
Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych na przebudowywanym odcinku drogi realizowane będzie poprzez odpowiednie ukształtowanie wysokościowe jezdni, chodnika i zjazdów, zarówno podłużne jak i poprzeczne. Woda opadowa i roztopowa odprowadzana będzie tak jak w stanie istniejącym, powierzchniowo w granicach istniejącego pasa drogowego. Przyjęte rozwiązanie jest wynikiem m. in. wskazań Inwestora i brakiem kanalizacji deszczowej.
Łączna długość przebudowywanej drogi wynosi ok. 132,17 mb.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 354698,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 602700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 354698,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane KAL-BRUK Skrzatek Zbigniew

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7731992770

7.3.3) Ulica: Gałkówek Parela 38

7.3.4) Miejscowość: Gałków Duży

7.3.5) Kod pocztowy: 95-041

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 354698,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane