"Budowa kancelarii potrójnej dla Leśnictwa Borowiec, Grodziec i Łagiewniki"

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Grodziec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00231387
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00231387/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-14 18:50
Lokalizacja
Grodziec, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fb4512e1-a6f0-4761-bbe1-f4bd4fd48462
Identyfikator
6650014932
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania glebyPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiKonstrukcje gotoweWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowaniePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalacje mechaniczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychInstalowanie infrastruktury okablowaniaMebleSiedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich częściStoły, kredensy, biurka i biblioteczkiMeble biuroweRóżne meble i wyposażenie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00231387 z dnia 2025-05-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa kancelarii potrójnej dla Leśnictwa Borowiec, Grodziec i Łagiewniki"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Grodziec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 310511887

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Leśna 50

1.5.2.) Miejscowość: Grodziec

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-580

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: grodziec@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://grodziec.poznan.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb4512e1-a6f0-4761-bbe1-f4bd4fd48462

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Budowa kancelarii potrójnej dla Leśnictwa Borowiec, Grodziec i Łagiewniki"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb4512e1-a6f0-4761-bbe1-f4bd4fd48462

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00231387

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00082850/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Kancelaria potrójna l. Borowiec, Grodziec, Łagiewniki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00192081

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. "Budowa kancelarii potrójnej dla Leśnictwa Borowiec, Grodziec i Łagiewniki".
Zadanie zlokalizowane na terenie gminy Grodziec, m. Grodziec , działka nr 5117/2 obręb Grodziec
2. Informacje ogólne:
 Przed budynkiem zostaną wykonane dwa maszty flagowe o wysokości do 6 m, miejsca postojowe oraz śmietnik a także utwardzenia, dojścia i dojazd do drogi publicznej. Pozostała cześć działki zostanie zagospodarowana zielenią.
 W ramach inwestycji zostanie wykonane ogrzewanie za pomocą pompy ciepła, wspomaganej panelami fotowoltaicznymi.
 Budynek wyposażony zostanie w wewnętrzną instalacje elektryczną zasilaną z sieci energetycznej, wewnętrzną instalację wodną zasilaną z wodociągu, wewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej- bezodpływowy zbiornik na ścieki- szambo, wentylację mechaniczną nawiewno- wywiewną oraz instalację fotowoltaiczną. Instalacja fotowoltaiczna będzie się składać z 14 szt. modułów monokrystalicznych o mocy 440W każdy, pracujących w układzie ,,on-grid”. Moc instalacji fotowoltaicznej wynosi łącznie 6,16 kW po stronie DC. Zostaną wykonane dwa maszty flagowe o wysokości do 6 m, miejsca postojowe, utwardzenia oraz śmietnik.
 Budynek o następujących parametrach:
a) powierzchnia całkowita – 131.99 m2
b) powierzchnia użytkowa – 103,17 m²
c) kubatura – 590,59 m3
d) ilość kondygnacji nadziemnych - 1
e) szerokość elewacji frontowej – 12,89 m
f) szerokość elewacji bocznej – 10,24 m
g) wysokość budynku – 6,74 m

3. Zamówienie obejmuje:
 roboty ogólnobudowlane,
 instalacje sanitarne wewnętrzne,
 instalacje elektryczne wewnętrzne,
 instalacja odgromowa,
 przyłącza do budynku (wod-kan, wlz),
 zagospodarowanie terenu przy budynku (schody na gruncie, pochylnia, podjazd dla osób niepełnosprawnych, opaska przy budynku),
 zagospodarowanie terenu (dojścia, dojazdy, miejsca postojowe, ogrodzenie terenu, miejsce gromadzenia odpadów),
 dokumentacja powykonawcza, wyposażenie wewnętrzne budynku.
4. Zamawiający ustala okres podstawowej gwarancji 36 miesięcy (obowiązujący wszystkich Wykonawców). Gwarancja będzie udzielona zgodnie z treścią załączonej karty gwarancyjnej, która będzie stanowiła załącznik do Umowy.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią następujące załączniki do treści Specyfikacji Warunków Zamówienia:
 Dokumentacja projektowa (zawierająca projekt architektoniczno-budowlany, plan zagospodarowania terenu, decyzja pozwolenia na budowę, projekt techniczny, projekt przyłącza wody)
 Przedmiar robót
 STWIORB

6. Szczegółowe postanowienia dotyczące warunków realizacji zamówienia zawarto we wzorze umowy, która stanowi integralną część niniejszej specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45223810-7 - Konstrukcje gotowe

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45000000-7 - Roboty budowlane

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

39100000-3 - Meble

39110000-6 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części

39120000-9 - Stoły, kredensy, biurka i biblioteczki

39130000-2 - Meble biurowe

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia przeznaczył kwotę 1.212.780,00 zł. brutto. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 1.655.193,22, tym samym cena najkorzystniejszej oferty w sposób znaczny przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. W chwili obecnej brak jest możliwości dołożenia brakującej kwoty. W świetle powyższego unieważnienie niniejszego postępowania jest uzasadnione i konieczne.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1655193,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1655193,22 PLN

2025-05-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane