Usługa wykonania i montażu elementów łączących dyfuzor szybu wentylacyjnego z instalacją utylizacji metanu
Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00458327
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00458327/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-14 12:51
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-02eaa4b7-27c4-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 6340126016
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00458327 z dnia 2024-08-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa wykonania i montażu elementów łączących dyfuzor szybu wentylacyjnego z instalacją utylizacji metanu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000023461
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Gwarków 1
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-166
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mwallenburg@gig.eu; phachula@gig.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gig.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02eaa4b7-27c4-11ef-87ba-8eb060fd7bb81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Instytut Badawczy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa wykonania i montażu elementów łączących dyfuzor szybu wentylacyjnego z instalacją utylizacji metanu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02eaa4b7-27c4-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00458327
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
ProVAM: Reduction of Ventilation Air Methane Emissions in the Coal Mining Transformation Process (Redukcja metanu z powietrza wentylacyjnego w procesie transformacji górnictwa węgla kamiennego) Grant Agreement no. Project 101112618 — ProVAM, współfinansowanego z Funduszu Badawczego Węgla i Stali (RFCS)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00374470
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZ/6002/PH/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 169795,22 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres prac obejmuje dwa etapy zadań:
ETAP 1
a. Wykonanie połączenia instalacji do utylizacji metanu z dyfuzorem szybu wentylacyjnego KD Barbara wraz z zabudową zaworu odcinającego na trasie tego połączenia. Wykonanie konstrukcji nośnej dla ww. elementów łączeniowych
- średnica rurociągu (lutniociągu) przyłączeniowego DN 500 mm,
- podciśnienie w układzie -2,5 kPa,
- długość rurociągu około 40 metrów, trasa prowadzona na wysokości ok. 0,5m nad powierzchnią terenu oraz częściowo na ścianie budynku o wysokości 5m,
- rurociąg zakończony kompensatorem (przewód odciągowy poliuretanowy ze spiralą uziemioną do rurociągu). Długość około 500 mm.
Rurociąg DN500 powinien być wyposażony w przepustnicę odcinającą DN500 ( alternatywnie DN300 - przed przepustnicą i za przepustnicą w redukcje DN500/DN300) wraz z siłownikiem pneumatycznym typu NC (zamknięty w przypadku braku zasilania) oraz elektrozawór typu NAMUR lub równoważny (w rurociągu w trakcie normalnej pracy maksymalne stężenie CH4 nie może przekraczać 1 % objętościowego).
Rurociąg DN500 powinien być wyposażony w obejmy montażowe rozmieszczone w odległości co 4 m i prowadzony po bloczkach typu trylinka oraz na istniejącej konstrukcji nośnej na budynku.
Rurociąg do szybu wprowadzony jest przez otwór dyfuzora kolanami 2 x 90 stopni a następnie dyfuzorem stalowym z blachy o grubości 1 mm.
Montaż w rurociągu powietrza króćców do podłączenia pobieraków do analizy chromatograficznej. Króćce zakończone nyplem z zaworem ½”.
b. Wykonanie projektu instalacji elektrycznej zasilającej urządzenie do utylizacji metanu (3x400V, 220A, 50Hz oraz 1x230V) oraz jego realizacja.
Projekt powinien zawierać dobór kabli zasilających wraz z zabezpieczeniami i wyznaczeniem tras kabli na obiekcie.
- długość przyłącza (trasy kablowej około 55 m),
- pierwsze główne zasilanie 3 fazowe 400V i 220A sieć TN-C,
- drugie zasilanie 1 fazowe 230V i 10A.
c. Wykonanie instalacji monitoringu parametrów pracy i automatyki zabezpieczeniowej instalacji do utylizacji metanu wraz z połączeniem i uruchomieniem współpracy tych systemów z istniejącym w kopalni systemem gazometrii automatycznej. W zakres wchodzi podłączenie sygnałów pomiarowych o parametrach prądowych od 4 do 20 mA oraz montaż :
- Przepływomierza – 0 do 20 m/s, czujnika temperatury 50 do 100 oC, montaż w rurociągu poziomym. Prowadzenie przewodów do szafy AKPiA o długości ok 20 mb.
- Czujnika stężenia metanu 0 – 5 % CH4 – montaż w rurociągu za pomocą rurki giętkiej doprowadzonej do głowicy. Prowadzenie przewodów do szafy AKPiA o długość ok 20 mb.
- Sygnału z krańcówek otwarcia / zamknięcia przepustnicy odcinającej oraz sygnału zasilającego cewki elektrozaworu. Prowadzenie przewodów do szafy AKPiA długość około 40 mb.
- Sygnału blokady i uprawnienia do załączenia instalacji (bezpotencjałowy)
- Połączenia VPN
d. Wykonanie instalacji sprężonego powietrza wraz z dostawą sprężarki i dodatkowego zbiornika o parametrach:
- kompresor bezolejowy o wydajności nie mniejszej, niż 15 m3n/h, ciśnieniu nie mniej niż 8
bar(g) z osuszaczem adsorpcyjnym o punkcie rosy powietrza na wylocie wyższym niż -40oC
- zbiornik buforowy powietrza sprężonego o objętości 200 l, wyposażony w zawór bezpieczeństwa dobrany do ciśnienia roboczego kompresora oraz w manometr o zakresie pomiarowym do 10 bar(g).
- rurociąg stalowy, ocynkowany, średnica rurociągu od sprężarki do zbiornika powietrza ½”.
- zbiornik powietrza sprężonego wyposażony w komplet niezbędnej armatury,
- ze zbiornika wyprowadzenie do kolektora rurą stalową, ocynkowaną ½”.
Kolektor wyposażony w trzy zawory ½”:
a) do jednego z zaworów wkręcony filtroreduktor z manometrem o zakresie nie mniejszym niż 10 bar. Za filtroreduktorem zawór kulowy, odcinający ½” i zwiększenie średnicy rurociągu do 1”,
b) do drugiego z zaworów wkręcone złącze wtykowe na węża o średnicy 8 mm.
c) trzeci zawór z gwintem Gw1/2”
Sprężone powietrze musi być zawsze suche i wolne od środków smarnych. Przed dopuszczeniem sprężonego powietrza do systemu, rury muszą być przedmuchane w celu usunięcia zanieczyszczeń i przetestowane pod kątem nieszczelności.
e. Wykonanie układu odprowadzania spalin (układu kominowego wraz z izolacją termiczną. Izolacja do wysokości 2,2 m od poziomu obsługi) odprowadzanych z instalacji do utylizacji metanu. Wykonanie ze stali węglowej s255GH lub równoważnej. Komin zabezpieczony antykorozyjnie w dolnej części w środku w klasie C5 na wysokości do 1 m. Powierzchnia pokrycia do 2 m2. Komin wyposażony w odprowadzenie wody.
Wykonanie podłączenia komina z instalacją do utylizacji metanu za pomocą kompensatora wysokotemperaturowego giętkiego T max=500 oC DN600 z kołnierzami DN630 DIN24154 rząd 4 L=1000 mm.
f. Rozładunek i ustawienie na płycie fundamentowej urządzenia (instalacji) o masie około 23 Mg. i osprzętu o masie do 2 Mg. wraz z instalacją pod nadzorem dostawcy.
Zapewnienie odpowiedniego czasu pracy dźwigu do wykonania ww. prac oraz minimum 2 pracowników obsługi technicznej.
Uwaga: Urządzenie będzie dostarczone przez firmę trzecią niezależną od Zamawiającego.
Po wykonaniu punktów 1. a, b, c, d, e oraz dostawie urządzenia będzie dokonany montaż (połączenie) tych elementów z urządzeniem do utylizacji metanu.
Wykonawca musi stawić się i dokonać montażu instalacji na pierwsze wezwanie Zamawiającego. Przewidywany czas trwania montażu 2-3 dni.
ETAP 2
Załadunek na samochód urządzenia (instalacji) i osprzętu po zakończeniu badań.
Zamawiający przewiduje wykorzystanie 2 osób do załadunku.
W ramach tego punktu należy również przeprowadzić demontaż rurociągu DN 500 na dyfuzorze szybu wentylacyjnego (w ramach tych prac Zamawiający wymaga użycia przez Wykonawcę dźwigu.)
4.5.3.) Główny kod CPV: 51500000-7 - Usługi instalowania maszyn i urządzeń
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
42123610-6 - Układy sprężonego powietrza
45262610-0 - Kominy przemysłowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 207870,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 645750,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 207870,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PMX Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 635000943
7.3.3) Ulica: T. Kościuszki 45
7.3.4) Miejscowość: Rybnik
7.3.5) Kod pocztowy: 44-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207870 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-03-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |