Awaryjna rozbiórka po katastrofie budowlanej pierwszej oficyny zarządzanej przez Bytomskie Mieszkania ul. Żeromskiego 20 w Bytomiu

GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00234369
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00234369/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-16 10:59
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7f46d330-16f3-47af-b329-4d69efd1d354
Identyfikator
6263001827
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

MARIANNA KUŚMIERSKABYTOM, PL · lot 0
158 670 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00234369 z dnia 2025-05-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Awaryjna rozbiórka po katastrofie budowlanej pierwszej oficyny zarządzanej przez Bytomskie Mieszkania ul. Żeromskiego 20 w Bytomiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 54b

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-909

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: 0325325013

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bm.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bm.bytom.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Awaryjna rozbiórka po katastrofie budowlanej pierwszej oficyny zarządzanej przez Bytomskie Mieszkania ul. Żeromskiego 20 w Bytomiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f46d330-16f3-47af-b329-4d69efd1d354

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00234369

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający udzielił zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
c.d. uzasadnienia w informacjach dodatkowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.12.2025.WR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem zamówienia jest: „awaryjna rozbiórka po katastrofie budowlanej pierwszej oficyny zarządzanej przez Bytomskie Mieszkania przy ul. Żeromskiego 20 w Bytomiu na podstawie decyzji PINB”
b) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Przedmiarem Robót, Specyfikacją Techniczna Wykonania i Odbioru Robót oraz Decyzją PINB.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STALTON Marianna Kuśmierska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6260014462

7.3.3) Ulica: Szymały 208/10

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-933

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 158670,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

c.d. uzasadnienia prawnego i faktycznego
Zgodnie z informacją uzyskaną od mieszkańców budynku zlokalizowanego przy ul. Stefana Żeromskiego 20 (front), w podwórzu doszło do katastrofy budowlanej. Katastrofa budowlana polegała na zawaleniu dachu wraz z wewnętrznymi ścianami, doprowadzając bryłę do stanu typowej „wydmuszki” nieużytkowanego budynku pierwszej oficyny mieszkalnej zlokalizowanej na terenie działki nr 33 przy ul. Stefana Żeromskiego 20 w Bytomiu, na skutek znacznego pogorszenia stanu technicznego przedmiotowej zabudowy, narażonej na agresywne warunki atmosferyczne stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa konstrukcji.
Po dokonaniu oględzin stwierdzono zawalenie całej konstrukcji dachu nieużytkowanego budynku pierwszej oficyny mieszkalnej oraz częściowe zarwanie stropów, z pozostawieniem stropów cząstkowych, potwierdzając utratę stabilności bryły, ujawniając uszkodzenie konstrukcji dachu z pokryciem, oraz uszkodzenie komina ponad dachem z utratą jego stabilności, wykluczając możliwość skutecznego zabezpieczenia bryły przed dostępem osób postronnych.
W odniesieniu do powyższego zasadnym stało się podjęcie skutecznych działań eliminujących stan zagrożenia bezpieczeństwa. Zalecono m.in. likwidację stanu zagrożenia bezpieczeństwa na przedmiotowym terenie poprzez rozbiórkę zabudowy z nadanym trybem natychmiastowej wykonalności.
W dn. 13.05.2025 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał Decyzje nr PINB.516.01.2025.EK, zgodnie z brzmieniem której, obiekt wymaga likwidacji stanu zagrożenia bezpieczeństwa konstrukcji poprzez rozbiórkę celem wyeliminowania stanu zagrożenia bezpieczeństwa zdrowia, mienia i życia osób postronnych na przedmiotowym terenie.

Zamawiający udzielił zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
2025-05-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane