Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Gostynin - etap I

GMINA GOSTYNIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00234973
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00234973/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-16 13:05
Lokalizacja
Gostynin, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c287aec-5897-47bb-83d8-ddcdf867e2fc
Identyfikator
9710659440
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Lampy i oprawy oświetlenioweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00234973 z dnia 2025-05-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Gostynin - etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GOSTYNIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015922

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 26

1.5.2.) Miejscowość: Gostynin

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.7.) Numer telefonu: 24 2360752

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gminagostynin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.gminagostynin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2c287aec-5897-47bb-83d8-ddcdf867e2fc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Gostynin - etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c287aec-5897-47bb-83d8-ddcdf867e2fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00234973

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041150/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Gostynin - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00226223

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.1.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 101626,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana istniejących opraw sodowych na nowe energooszczędne oprawy LED. Modernizacji winny zostać poddane punkty świetlne w ilości ok. 155 sztuk znajdujące się wzdłuż dróg gminnych w miejscowościach:
– Bierzewice – 50 punktów świetlnych
– Gorzewo – 58 punktów świetlnych
– Kazimierzów – 47 punktów świetlnych
w tym: 67 szt. - LED 35W, 16 szt. - LED 50W, 71 szt. - LED 75W, 1 szt. - LED 125W – (moce z tolerancją ±5%).
Oprawy oświetleniowe przewidziane do wymiany stanowią oświetlenie dróg wewnętrznych i gminnych, zamontowane są na istniejących słupach elektroenergetycznych będących własnością Energa Oświetlenie. W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany będzie wykonać następujące roboty:
a) wykonanie audytu majątku oświetleniowego przewidzianego do modernizacji, którego celem będzie m.in. określenie zakresu obiektów objętych pracami modernizacyjnymi, przedstawienie sposobu ich wykonania wraz z wykazaniem materiałów oraz wariantów modernizacji z uwzględnieniem uzyskanych oszczędności oraz stopy zwrotu inwestycji;
b) demontaż opraw zamontowanych na słupach, wysięgnikach słupowych, konstrukcjach wsporczych;
c) montaż nowych opraw oświetleniowych typu LED;
d) wykonanie niezbędnych i wymaganych przepisami pomiarów elektrycznych;
e) wykonanie dokumentacji powykonawczej;
f) utylizacja zdemontowanych opraw.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu Zamawiający powziął informację o zaistnieniu wady uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wada wynika z faktu rozwiązania się umowy dzierżawy w skutek braku spełnienia zapisów umownych przez dzierżawcę, dla majątku na którym miały być prowadzone prace związane z przedmiotem zamówienia. Tym samym Zamawiający w dniu ogłoszenia postępowania prowadził postępowanie na majątku dla którego nie posiada tytułu prawnego, jak również usunięcie tej wady w obecnym stanie prawnym nie jest możliwe na etapie prowadzonego postępowania, gdyż zawarcie nowej umowy dzierżawy dającej Zamawiającemu tytuł prawny do majątku objętego postępowaniem zostanie zrealizowane już po dacie ogłoszenia przedmiotowego postępowania.
Biorąc powyższe pod uwagę prowadzenie dalszych czynności w przedmiotowym postępowaniu, skutkować będzie pozostawieniem wady uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2025-05-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi