Budowa interferometru radiowego – rozszerzenie działalności edukacyjnej Planetarium Śląskiego Parku Nauki – etap II

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00235379
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00235379/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-16 14:21
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-88f597a9-a154-4972-badc-ff34530a6caf
Identyfikator
6271669764
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneBetonowanieZbrojenieRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty w zakresie stolarki budowlanejTynkowaniePokrywanie podłóg i ścianRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoInstalacje niskiego napięciaRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychRoboty sanitarneRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychPrzyrządy astronomiczne i optyczneTeleskopy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00235379 z dnia 2025-05-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa interferometru radiowego – rozszerzenie działalności edukacyjnej Planetarium Śląskiego Parku Nauki – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika

1.3.) Oddział zamawiającego: Planetarium Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000195854

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Planetarium 4

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 327450055

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@planetarium.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.planetarium.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-88f597a9-a154-4972-badc-ff34530a6caf

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa interferometru radiowego – rozszerzenie działalności edukacyjnej Planetarium Śląskiego Parku Nauki – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88f597a9-a154-4972-badc-ff34530a6caf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00235379

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00086454/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa Interferometru Radiowego dla obserwatorium astronomicznego Planetarium - Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00214091

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PLS-DJ.253.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1170188,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Budowa interferometru radiowego dla obserwatorium astronomicznego Planetarium – Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie wraz z zapleczem technicznym. Budowa interferometru radiowego stanowi rozszerzenie możliwości istniejącego urządzenia umieszczonego na terenie Planetarium Śląskiego Parku Nauki. Oba urządzenia będą działać wspólnie, co zapewni skokowe rozszerzenie możliwości obserwacji oraz wpłynie na skuteczność upowszechniania wiedzy astronomicznej i fizycznej. Obserwacje w paśmie radiowym są możliwe nawet przy pełnym zachmurzeniu, a odległość ok. 1 km pomiędzy czaszami urządzeń zwiększa wielokrotnie rozdzielczość obserwacji.
Przedmiot zamówienia podzielony został na następujące zadania:
Zadanie 1. - budowa obiektu infrastruktury technicznej zgodnie z projektem stanowiącym załącznik nr 1 do OPZ ;
Zadanie 2. – dostawa i posadowienie radioteleskopu zgodnie z projektem stanowiącym załącznik nr 1 do OPZ;
Zadanie 3. – instalacja i uruchomienie radioteleskopu oraz przygotowanie infrastruktury niezbędnej do realizacji dalszych etapów inwestycji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45232460-4 - Roboty sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

38630000-0 - Przyrządy astronomiczne i optyczne

38635000-5 - Teleskopy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu w wyznaczonym terminie nie złożono żadnej oferty.
2025-05-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane