Modernizacja pomieszczeń szpitala w Chodzieży w ramach projektu „Rozwój WCPiT im. E i J Zeylandów jako Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

WIELKOPOLSKIE CENTRUM PULMONOLOGII I TORAKOCHIRURGII IM. EUGENII I JANUSZA ZEYLANDÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00238569
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00238569/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-20 11:26
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-352d9488-5d59-49c0-af15-cc1e9253fe80
Identyfikator
7811618973
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuMeble biuroweUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneDoradcze usługi inżynieryjne i budowlaneInstalowanie centralnego ogrzewania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00238569 z dnia 2025-05-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pomieszczeń szpitala w Chodzieży w ramach projektu „Rozwój WCPiT im. E i J Zeylandów jako Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WIELKOPOLSKIE CENTRUM PULMONOLOGII I TORAKOCHIRURGII IM. EUGENII I JANUSZA ZEYLANDÓW

1.3.) Oddział zamawiającego: WCPiT

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631250369

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Augustyna Szamarzewskiego 62

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-569

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wcpit.org

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wcpit.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wcpit.pl/system-komunikacji-elektronicznej/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pomieszczeń szpitala w Chodzieży w ramach projektu „Rozwój WCPiT im. E i J Zeylandów jako Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-352d9488-5d59-49c0-af15-cc1e9253fe80

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00238569

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00011744/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Modernizacja pomieszczeń szpitala w Chodzieży w ramach projektu „Rozwój WCPiT jako Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedsięwzięcie realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D1.1.1 Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00066938

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WCPIT/ EA/381-04/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 23522884,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część pierwsza
Zakres obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, tj.-projektów wykonawczych (jako uszczegółowienie projektu technicznego) we wszystkich branżach, w tym projektu AKPiA, matrycy sterowań oraz scenariusza rozwoju zdarzeń w czasie pożaru dla strefy pożarowej, do której przynależą modernizowane pomieszczenia. Projekty budowlane powinny spełniać wymogi ochrony przeciwpożarowej oraz sanitarno-epidemiologiczne.
Podstawą wykonania opracowania projektowego jest załącznik nr 1a do SWZ (PFU) oraz nr 1b do SWZ (projekt architektoniczno-budowlany).
Zamawiający dopuszcza sporządzenie projektu zamiennego wobec stanowiącego załącznik nr 1b projektu architektoniczno-budowlanego pod warunkiem uzyskania stosownych decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę.

Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu umowy w oparciu o zasadę DNSH (zasadę dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody dla celów środowiskowych) w rozumieniu Rozporządzenia (UE) 2020/852) oraz o Rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2021/2139 z dnia 4 czerwca 2021 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 poprzez ustanowienie technicznych kryteriów kwalifikacji służących określeniu warunków, na jakich dana działalność gospodarcza kwalifikuje się jako wnosząca istotny wkład w łagodzenie zmian klimatu lub w adaptację do zmian klimatu, a także określeniu, czy ta działalność gospodarcza nie wyrządza poważnych szkód względem żadnego z pozostałych celów środowiskowych oraz innymi aktami normatywnymi.


Część druga
W zakres części drugiej wchodzi modernizacja pomieszczeń budynku głównego szpitala (skrzydło środkowe) oraz budynku administracyjnego, w tym dostosowanie modernizowanych pomieszczeń do warunków ochrony przeciwpożarowej, zgodnie z Decyzją nakazową Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży nr PZ.0231.8.2019, a także budowa zadaszonego podjazdu dla karetek pogotowia z możliwością jednoczesnego podjazdu dwóch ambulansów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

39130000-2 - Meble biurowe

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Środki publiczne z Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały przyznane.
2025-05-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane