Wykonanie badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice

MIASTO KATOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00239429
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00239429/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-20 14:07
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4a700cea-2a0d-4f08-85c6-6254c22e44dd
Identyfikator
6340010147
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi audytu

Wykonawcy

1 przyznane

KPW AUDYT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 0
1 254 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00239429 z dnia 2025-05-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KATOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515780

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Młyńska 4

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-098

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@katowice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.katowice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umkatowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a700cea-2a0d-4f08-85c6-6254c22e44dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00239429

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Konieczność rozwiązania dotychczasowej umowy ze skutkiem natychmiastowym w przedmiocie realizacji usługi badania sprawozdania finansowego Miasta Katowice za rok obrotowy 2024 spowodowała konieczność pilnego wyboru Wykonawcy badania sprawozdania finansowego za rok 2024. Zgodnie z art. 268 i art. 270 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych sprawozdanie finansowe Miasta Katowice podlega obligatoryjnie badaniu przez biegłego rewidenta, którego opinia do sprawozdania musi być przekazana Radzie Miasta celem rozpoczęcia procedury absolutoryjnej.
W związku z powyższym Zamawiający udzielił zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) z uwagi na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.
Proponowany wykonawca: KPW Audyt Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi (90-350), przy ul. Tymienieckiego 25c/410.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.1.42.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1020000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest badanie Sprawozdań finansowych Miasta Katowice za rok obrotowy kończący się dnia 31 grudnia 2024 r. oraz rok obrotowy kończący się dnia 31 grudnia 2025 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79212000-3 - Usługi audytu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KPW Audyt Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7282813024

7.3.3) Ulica: Tymienieckiego 25c/410,

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 90-350

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1254600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-05-16 do 2026-05-28
2025-05-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi