Remont konserwatorski elewacji wewnętrznych Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie
Zamek Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00459337
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00459337/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-16 08:19
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50899df9-cd1c-4d8e-b513-be51215493c7
- Identyfikator
- 6691021900
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00459337 z dnia 2024-08-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont konserwatorski elewacji wewnętrznych Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zamek Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330032734
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 943142351
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@zamekdarlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamekdarlowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50899df9-cd1c-4d8e-b513-be51215493c71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont konserwatorski elewacji wewnętrznych Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50899df9-cd1c-4d8e-b513-be51215493c7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00459337
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00099455/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont konserwatorski elewacji wewnętrznych Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00428863
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DM.26.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 406390,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dla elewacji ceglanej – 328,60 m2:
1) Wstępne oczyszczenie mechaniczne i zmycie powierzchni muru
2) Odgrzybianie murów z cegły przez trzykrotne powlekanie preparatem biobójczym – powierzchnia do 2m2
3) Wykucie starych spoin na murach z cegły zabytkowej – mury z wystrojem architektonicznym
4) Uzupełnienie drobnych uszkodzeń w elementach detalu (grub. do 10mm)
5) Mikropiaskowanie powierzchni muru
6) Osadzenie prętów o helikoidalnym kształcie wykonanych ze stali nierdzewnej przeznaczonych do „zszywania” pęknięć i tworzenia belek w konstrukcjach murowych 6mm L=1,0m w zaprawie pneumatycznej – szycie murów
7) Spoinowanie murów i sklepień z cegły zabytkowej – filary, pilastry, gzymsy, attyki (przyjęto śr. spoinę 1x3cm),
8) Naprawa powierzchni murów zabytkowych przy gł. kucia do ½ cegły – 1 cegła
9) Naprawa powierzchni murów zabytkowych przy gł. kucia do ½ cegły – 2-3 cegły
10) Naprawa powierzchni murów zabytkowych przy gł. kucia do ½ cegły – do 1m2 w jednym miejscu
11) Naprawa powierzchni murów zabytkowych przy gł. kucia do 1 cegły – 1 cegła
12) Ostrożne wykucie z muru uszkodzonych cegieł zabytkowych i wstawienie nowych – gł. kucia 1 cegła – 1 cegła w jednym miejscu – wymiana kształtek
13) Wypełnienie pustych przestrzeni (pęknięć) w murze zaprawą wapienno-trasową
14) Uszczelnienie wewnętrzne i zewnętrzne budowli za pomocą mikrozapraw uszczelniających; powierzchnie poziome poddane działaniu wody nie wywierającej ciśnienia,
15) Hydrofobizacja powierzchni cegły preparatami płynnymi – ręcznie
16) Spoinowanie murów i sklepień z cegły zabytkowej – mury z wystrojem architektonicznym (przyjęto śr. spoinę 1x3cm)
17) Rusztowanie zewnętrzne o wysokości do 10m wraz z osłoną z siatki
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, program prac konserwatorsko budowlanych, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 6 do SWZ.
6. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga, aby Wykonawca
lub Podwykonawca(y) zatrudniali na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.) wszystkie osoby, które będą wykonywać wskazane przez Zamawiającego w § 5 ust. 1 projektu umowy czynności związane z realizacją zamówienia.
1) Zamawiający wymaga w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2023 r. poz. 1465).
2) Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót budowalnych tj. roboty renowatorskie, murarskie, tynkarskie (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy).
3) Obowiązek obejmuje w szczególności pracowników wykonujących prace, których wykonywanie nie wymaga posiadania specjalnych kwalifikacji, wykształcenia lub uprawnień, a wykonywane przez nich czynności są pod nadzorem osób, które posiadają odpowiednie kwalifikacje/ kompetencje i ponoszą odpowiedzialność za ich wykonanie z tytułu posiadanych uprawnień.
4) Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę nie dotyczy osób: kierujących budową z uprawnieniami lub innych branżowych specjalności, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych, świadczących krótkookresowe usługi.
5) W trakcie realizacji zamówienia, zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wskazanych
w ust. 2 i 3, Zamawiający uprawniony jest w szczególności do żądania :
a. oświadczenia zatrudnionego pracownika,
b. oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,
c. poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika,
d. innych dokumentów
− zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika;
6) Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym, w tym wezwaniu, terminie przedłoży Zamawiającemu wskazane w ust. 5 dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wymienione w ust. 2 i 3.
7) Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 2 i 3 czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8) Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 2 i 3 czynności.
9) W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
10) Szczegóły regulacji zatrudnienia na umowę o pracę znajdują się w § 5 ust. 1 projektu umowy czynności związane z realizacją zamówienia.
7. Ilekroć w dokumentach zamówienia znajduje się wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę dodaje się po ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i produktów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane materiały i produkty będą spełniały kryteria zastosowane przez zamawiającego w celu oceny równoważności. W przypadku zaoferowania materiałów lub produktów równoważnych wykonawca, zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis materiałów i produktów równoważnych oraz wykazać, że spełniają one kryteria zastosowane przez zamawiającego w celu oceny równoważności.
8. W przypadku wystąpienia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, dopuszcza się rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis rozwiązań równoważnych oraz wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po każdym z ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”.
9. Wykonawca wyłoniony w przedmiotowym postępowaniu zobowiązany będzie dostarczyć Zamawiającemu w terminie 5 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy szczegółowy kosztorys ofertowy oraz harmonogram rzeczowo – finansowo - terminowy. Kosztorys ofertowy oraz harmonogram rzeczowo – finansowo - terminowy będzie podstawą m.in. do:
a) oceny prawidłowości rozliczeń z podwykonawcą/podwykonawcami zgodnie z § 4 ust. 2 pkt 1 projektu umowy,
b) zatwierdzenia kwot wypłat faktur częściowych,
c) ustalania ewentualnych zmian wynagrodzenia Wykonawcy.
10. Przedmiotowe zadanie jest realizowane Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz Dotacji celowej budżetu Powiatu Sławieńskiego na dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262110-5 - Demontaż rusztowań
45262690-4 - Remont starych budynków
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego, tj. do godz. 09:30 dnia 14.08.2024 r. nie wpłynęła żadna oferta.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-08-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |