Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU) dla zadania pn.: Remont i przebudowa mostów i estakad w ciągu Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w ramach Partnerstwa Ponidzie

Województwo Świętokrzyskie - Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00243768
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00243768/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-22 13:51
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e47ab8dd-15d5-4f77-9963-84ef4be2f447
Identyfikator
9591880918
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznejUsługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnejUsługi projektowania mostów

Wykonawcy

1 przyznane

KIELECKA GRUPA MOSTOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKielce, PL · lot 0
279 825 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00243768 z dnia 2025-05-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU) dla zadania pn.: Remont i przebudowa mostów i estakad w ciągu Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w ramach Partnerstwa Ponidzie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Świętokrzyskie - Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009337

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łódzka 244

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-655

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: +483455880

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pk.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pk.kielce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pk-kielce.logintrade.net/zapytania_email,195176,3befce23a9c5a39b38c9b40b01fe8ac3.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU) dla zadania pn.: Remont i przebudowa mostów i estakad w ciągu Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w ramach Partnerstwa Ponidzie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e47ab8dd-15d5-4f77-9963-84ef4be2f447

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00243768

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042506/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU) dla zadania pn.: Remont i przebudowa mostów i estakad w ciągu Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w ramach Partnerstwa (...)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00180096

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPK-K.384.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 201862,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU)
wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych dla zadania pn.: Remont i przebudowa mostów i estakad w ciągu Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej Ciuchcia Ponidzie w ramach Partnerstwa Ponidzie zgodnie z wytycznymi podanymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Zakres przedsięwzięcia obejmuje opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU) oraz planowanych kosztów prac projektowych (PKPP) i planowanych kosztów robót budowlanych (PKRB) dla działania polegającego na remoncie siedmiu obiektów mostowych i estakad (obiekty 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8) oraz przebudowie jednego mostu (obiekt nr 6 zgodnie z wytycznymi Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie (RGZW Znak: K.RPU.434.14.2025.KT) – most jednoprzęsłowy. Prace, które zostaną wykonane na podstawie opracowanego PFU będą miały na celu przywrócenie ruchu umożliwiającego połączenia szlaku kolejki wąskotorowej od m. Motkowice (gmina Imielno)
do m. Umianowice (gmina Kije). Obiekty będące przedmiotem opracowania PFU winny być przystosowane do ruchu kolejki wąskotorowej, a PFU powinno zawierać kompleksowy opis prac niezbędnych do wykonania w celu uzyskania zgód i w konsekwencji przywrócenia ruchu
na przedmiotowym odcinku. Z uwagi na zabytkowy charakter PFU winno uwzględniać maksymalne wykorzystanie materiałów staroużytecznych (belki przęsłowe stalowe, szyny, łączniki, mocowania). Zakres opracowania PFU obejmuje również część dotycząca remontu torowiska od 19+300 (za stacją Motkowice) do 0+00 (OEP Umianowice).
Zamówienie zostanie zrealizowane na podstawie Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - załącznik nr 7 do SWZ wraz z następującymi załącznikami:
1) Zał. Nr 1 - Poglądowa inwentaryzacja wraz z koncepcjami remontu dla przedmiotowych obiektów (1-8);
2) Zał. Nr 2 - Ortofotomapy obejmujące teren opracowania;
3) Zał. Nr 3 - Wytyczne RGZW pismo znak: K.RPU.434.14.2025.KT.
2. Zakres zamówienia składa się z następujących elementów:
1) Program funkcjonalno-użytkowy (PFU), niezbędny do ogłoszenia przetargu na wykonanie ww. zadania w formule zaprojektuj i wybuduj;
2) Planowane koszty prac projektowych i planowane koszty robót budowlanych, niezbędne
do oszacowania wartości zamówienia, stanowiące podstawę wszczęcia procedury przetargowej;
3) Kosztorysy inwestorskie metodą uproszczoną wykonane w oparciu o aktualne ceny rynkowe wraz z nakładami jednostkowymi i podstawami wyceny;
Zakres prac objętych opracowaniem może ulec zmianie w zależności od całkowitych kosztów inwestycji opracowanych przez Wykonawcę PFU, należy przewidzieć w cenie zamówienia kilkukrotną aktualizacje kosztów w zależności od wybranego zakresu prac – Zamawiający posiada określony budżet na wykonanie zadania, od którego będzie zależał ostateczny zakres prac przedstawiony do realizacji;
Katalog prac wymienionych w załącznikach do niniejszego opisu nie jest zamknięty i Zamawiający dopuszcza jego modyfikację w zależności od potrzeb, wyników wizji lokalnej, przeprowadzonych badań, wyników odkrywek, odwiertów bądź w zależności od wymogów prawnych i normowych.
4) Inwentaryzację architektoniczno – budowlaną wraz ze szczegółową dokumentacją fotograficzną, raportami z niezbędnych badań, opiniami technicznymi, ekspertyzami;
5) Szczegółowe badania geologiczne w zakresie niezbędnym do sporządzenia ekspertyz i koncepcji remontu lub przebudowy;
6) Koncepcje remontu lub przebudowy wszystkich objętych zakresem obiektów obejmujące również prace na odcinku szlakowym:
a) demontaż toru,
b) montaż toru z wykorzystaniem istniejących szyn i konserwacja złącz szynowych,
c) demontaż podkładów drewnianych,
d) demontaż podkładów betonowych,
e) zebranie zanieczyszczonej podsypki,
f) wycięcie drzew i krzewów, udrożnienie szlaku kolejowego,
g) oczyszczenie wlotów i wylotów ścian skrzydłowych mostów
h) odnowienie/uzupełnienie hektometrów i innych niezbędnych oznaczeń,
i) zabudowa i montaż podkładów drewnianych, typ 2 WB, co 65 cm, na podkładkach z trzema wkrętami,.
7) Uzyskanie decyzji lokalizacyjnych (celu publicznego)/ warunków zabudowy jeśli niezbędne
dla wszystkich przedmiotowych obiektów.
8) Uzyskanie zaleceń konserwatorskich dla wszystkich obiektów będących przedmiotem opracowania.
3. Inne informacje dot. zamówienia:
1) Realizacja inwestycji prowadzona będzie na obszarze ochrony konserwatorskiej, w tym część obiektów wpisana jest do rejestru zabytków woj. Świętokrzyskiego,
2) Obiekty będące przedmiotem inwestycji znajdują się na obszarze kolejowym.
3) Obiekty będące przedmiotem inwestycji przechodzą przez obszary chronione zgodnie
z definicją Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71621000-7 - Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej

71312000-8 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnej

71322300-4 - Usługi projektowania mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 279825,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 666321,75 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 279825,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kielecka Grupa Mostowa Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9592036544

7.3.3) Ulica: Karola Olszewskiego 6

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-663

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Szynwestycje Filip Janowiec, ul. Karmelicka 5/5, 31-133 Kraków, NIP: 6793222134 – opracowanie PFU w zakresie branży kolejowej.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 279825,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

2025-05-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi