„Budowa wiaty edukacyjnej wraz z zapleczem - etap II – stan surowy - II”
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00459587
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00459587/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-16 10:09
- Lokalizacja
- Wasilków, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-63dd832e-fd14-4ecc-b2b7-b107dfb35cc5
- Identyfikator
- 9662106340
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00459587 z dnia 2024-08-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa wiaty edukacyjnej wraz z zapleczem - etap II – stan surowy - II”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365437292
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Leśna 7
1.5.2.) Miejscowość: Wasilków
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-010
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pmkl@pmkl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skansen.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63dd832e-fd14-4ecc-b2b7-b107dfb35cc51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa wiaty edukacyjnej wraz z zapleczem - etap II – stan surowy - II”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63dd832e-fd14-4ecc-b2b7-b107dfb35cc5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00459587
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054662/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 „Budowa wiaty edukacyjnej wraz z zapleczem - etap II – stan surowy - II”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00435570
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AD.251.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
6.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa wiaty edukacyjnej wraz z dwoma budynkami stanowiącymi zaplecze techniczne o pow. Zabudowy 280,0 m2, o kubaturze 940,0 m3, oraz zbiornikiem szczelnym o pj. 5,94 m3 – etap 2 – stan surowy w zespole zabudowy muzealnej na dz. Nr ew. 1590/5 położonej w obrębie ewidencyjnym Wasilków, w jednostce ewidencyjnej gm. Wasilków.
Zakres robót obejmujących etap 2 - stan surowy stanowi:
Roboty budowlane:
- roboty ziemne
- wykonanie fundamentów
- murowanie ścian parteru
- wykonanie pieca, wędzarni, grilla wraz z kominem
- wykonanie konstrukcji drewnianej budynku
- wykonanie pokrycia dachowego wraz z obróbkami, orynnowaniem i podsufitką drewnianą
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej
6.2. UWAGA! Zamawiający informuje, że w pierwszym etapie wykonane zostało posadowienie pod budynki zaplecza socjalnego i technicznego.
W skład robót wchodził:
a) wykonanie ław i stóp fundamentowych,
b) wykonanie ścianek fundamentowych,
c) zasypanie i zagęszczenie wewnątrz oraz wykonanie podkładu z chudego betonu.
d) wykonane zostały również leżaki kanalizacji podposadzkowej z wyprowadzeniem poza obrys budynku.
W związku z powyższym nie należy wykonanych prac uwzględniać w wycenie dla potrzeb składanej oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z informacją o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia z dnia 14.08.2024 r., Zamawiający zabezpieczył i zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto w wysokości: 600 000,00 zł.
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego i jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia, w związku z czy zaistniały przesłanki do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 614998,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 909171,02 PLN
| 2024-08-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |