Dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 3 im. I. Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami w zakresie budowy windy.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00245633
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00245633/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-23 13:13
Lokalizacja
Środa Wielkopolska, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-68e355b1-844e-4565-8912-17882b24b197
Identyfikator
7861106790
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie windRoboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

ARTMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTomaszów Mazowiecki, PL · lot 0
743 527,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00245633 z dnia 2025-05-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 3 im. I. Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami w zakresie budowy windy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630077644

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 20 Października 2

1.5.2.) Miejscowość: Środa Wielkopolska

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-000

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 285 80 47

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@sroda.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp3sroda.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/sroda_wlkp

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 3 im. I. Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami w zakresie budowy windy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68e355b1-844e-4565-8912-17882b24b197

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00245633

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00092839/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 “Dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 3 Im. I. Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami” w zakresie budowy windy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

ramach projektu pod nazwą: Edukacja włączająca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00167552

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP3.26.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 676064,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dotyczące dobudowy windy zewnętrznej do budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej przy ul. 20 Października 2.
Planowana winda zlokalizowana jest na wewnętrznym dziedzińcu szkoły przy boisku wielofunkcyjnym. Projektowana winda ułatwi korzystanie z budynku zarówno osobą niepełnosprawnym jak i użytkownikom budynku.
Zaprojektowano obiekt na rzucie prostokąta z windę zewnętrzną o szkielecie żelbetowym złożonym z rdzeni oraz poprzecznych belek żelbetowych z wypełnieniem cegłami wapienno-cementowymi. Dźwig windowy zaprojektowano z napędem elektrycznym o udźwigu 630kg, umożliwiająca korzystanie z windy przez 8 osób. Konstrukcja windy jest przelotowa w dwóch przeciwległych ścianach szybu, posiadająca cztery przystanki.
Prace budowlane w bryle istniejącej szkoły ograniczą się do wykonanie otworów łączących komunikacyjnie szyb z budynkiem szkoły, przebudowie ulegnie również częściowo dach nad istniejącego budynku szkoły w celu zapewnienia właściwego odprowadzenia wód opadowych. Dostęp do windy będzie zapewniony z poziomu terenu poprzez projektowany wiatrołap oraz z trzech kondygnacji nadziemnych istniejącego budynku szkoły. Z uwagi planowana funkcje urządzenia służące miedzy innymi osobą niepełnosprawnym w tym niedowidzącym, stąd w chodniku prowadzącym do windy należy przewidzieć płytki kierunkowe oraz stosowne oznakowanie. Windę należy wyposażyć w instalację awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego zgodnie z dokumentacją robót elektrycznych. Inwestycja wiąże się również z przebudową istniejącej na działce sieci kanalizacji deszczowej, która koliduje z projektowanym szybem windowym zgodnie z załączoną dokumentacją robót sanitarnych.
W zakresie zamówienia należy przewidzieć konieczność odnowienia części elewacji budynku szkoły w rejonie prowadzonych prac budowlanych.
Z uwagi na charakter prac oraz lokalizację placu budowy przy obiekcie szkolnym, należy również przewidzieć wykonanie na okres prowadzenia robót budowlanych i montażowych wykonanie tymczasowej pochylni dla osób z niepełnosprawnością przy bocznych schodach od strony dziedzińca szkolnego, umożliwiającej bezpieczne dojście do budynku.
W zakresie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania przewidzianych prawem decyzji oraz wszystkich uzgodnień, w tym decyzji zezwalającej na eksploatację windy wydaną przez Urząd Dozoru Technicznego oraz decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zgodnie z warunkami decyzji pozwolenia na budowę.
Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia rękojmi i gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia, w tym na użyte materiały i zamontowane urządzenia na okres, jaki zostanie przez niego wskazany w formularzu ofertowym, licząc od daty odbioru końcowego robót. Warunki udzielonej gwarancji szczegółowo opisano w projektowanych postanowieniach umowy.
Wykonawca musi uwzględnić w ofercie koszty wykonywania przez cały okres rękojmi i gwarancji obowiązkowych przeglądów i konserwacji urządzenia dźwigowego, zgodnie z DTR i wymaganiami producenta urządzenia oraz zgodnie ze wszystkimi przepisami i wymaganiami dotyczącymi urządzeń podlegających kontroli UDT.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 743527,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1260000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 743527,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARTMED Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7731954700

7.3.3) Ulica: ul. Św. Antoniego 18 lok. 3

7.3.4) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

7.3.5) Kod pocztowy: 97-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Dostawa i montaż dźwigu. Podwykonawca: WT LIFT Sp. z o.o., 31-213 kraków, ul. Turystyczna 6/45

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 743527,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane