Dostawa samochodu specjalnego pożarniczego z drabiną mechaniczną dla jednostki OSP w Mnikowie

Gmina Liszki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00246363
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00246363/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-05-25 18:46
Lokalizacja
Liszki, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-498daf01-3a60-4de0-a5a6-6bd7e89c949b
Identyfikator
9442243129
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wozy strażackie

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PAL - BUD PAWLAK SPÓŁKA JAWNAOzorków, PL · lot 0
230 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00246363 z dnia 2025-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa samochodu specjalnego pożarniczego z drabiną mechaniczną dla jednostki OSP w Mnikowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Liszki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555743

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mały Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Liszki

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-060

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 122806234

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@liszki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.liszki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-498daf01-3a60-4de0-a5a6-6bd7e89c949b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Ochotnicza Straż Pożarna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa samochodu specjalnego pożarniczego z drabiną mechaniczną dla jednostki OSP w Mnikowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-498daf01-3a60-4de0-a5a6-6bd7e89c949b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00246363

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00220327

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 186991,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy pn. „Dostawa samochodu specjalnego pożarniczego z drabiną mechaniczną dla jednostki OSP w Mnikowie”.
2. Minimalne/ maksymalne warunki specyfikacji samochodu:
1) rok produkcji – nie wcześniejszy niż 1997;
2) przebieg – maksymalnie 30 000 km;
3) ilość przepracowanych motogodzin drabiny mechanicznej: (Mth) – maksymalnie 1300;
4) moc silnika – minimum 190 kW;
5) dopuszczalna masa całkowita – maksymalnie 14 000 kg;
6) wysokość ratownicza – minimum 30 m.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
4. Wraz z samochodem Wykonawca dostarczy odpowiednią dokumentację niezbędną do użytkowania samochodu zgodnie z jego przeznaczeniem.
5. Koszty sprawdzenia samochodu oraz jazdy próbnej obciążają w całości Wykonawcę.
6. Odbiór pojazdu nastąpi w siedzibie Zamawiającego lub z uzasadnionych przyczyn w siedzibie Wykonawcy, na co Zamawiający musi wyrazić zgodę.
7. Samochód stanowiący przedmiot zamówienia musi spełniać warunki techniczne przewidziane przez obowiązujące w Polsce przepisy prawne dla samochodów pożarniczych poruszających się po drogach publicznych oraz warunki przewidziane przez przepisy prawa wspólnotowego w Unii Europejskiej dla tego typu samochodów.
8. W związku z tym, iż przedmiotem zamówienia jest samochód używany, musi posiadać w dniu złożenia oferty pozytywną opinię techniczną Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego dla samochodów sprowadzanych z zagranicy, na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2020 r. w sprawie wprowadzania do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej pojazdów pożarniczych używanych poza granicami kraju jeżeli oferowany pojazd był sprowadzony z zagranicy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 230000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 230000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 230000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo PAL-BUD Pawlak Sp. J.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7321004525

7.3.3) Ulica: ul. Rzemieślnicza 5

7.3.4) Miejscowość: Ozorków

7.3.5) Kod pocztowy: 95-035

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 230000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiającym jest:
Ochotnicza Straż Pożarna w Mnikowie
Mników 249, 32-084 Morawica
KRS: 0000032404
REGON: 357220682, NIP: 9441979101
W imieniu Zamawiającego, na podstawie pisemnego upoważnienia oraz na podstawie art. 37 ust. 2 i 3 Pzp, postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone jest przez Gminę Liszki.
Gmina Liszki
ul. Mały Rynek 2
32-060 Liszki
tel. 12 280 62 34
e-mail: ug@liszki.pl
NIP: 9442243129
2025-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy