Modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu

Gmina Gostyń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00246508
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00246508/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-26 08:30
Lokalizacja
Gostyń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a51b08ea-489e-477d-8de6-c8b4f07dd591
Identyfikator
6961750343
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty rozbiórkowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00246508 z dnia 2025-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gostyń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050646

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Gostyń

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@gostyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.biuletyn.gostyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1103440

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a51b08ea-489e-477d-8de6-c8b4f07dd591

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00246508

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00027769/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00213279

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I.271.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu kompleksowego remontu oraz modernizacji hali sportowej wraz z przebudową toalet oraz podjazdu dla osób ze szczególnymi potrzebami jak i modernizacja sieci sanitarnej i elektrycznej na obiekcie.
Zakres robót obejmuje: roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni drewnianej, roboty rozbiórkowe sufitu podwieszanego, wymiana stolarki okiennej, przebudowa toalet oraz wykonanie nowej toalety dla osób ze szczególnymi potrzebami, roboty remontowe na terenie hali, wykonanie wentylacji mechanicznej, wymiana ogrzewania oraz rurociągów centralnego ogrzewania, wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie projektu nagłośnienia oraz zakup i montaż urządzeń nagłaśniających, zakup i montaż urządzeń sportowych, docieplenie dachu raz z pokryciem, remont nawierzchni w małej sali gimnastycznej.
Prace budowlane prowadzone będą w trakcie trwania roku szkolnego oraz w trakcie przerwy wakacyjnej. Na czas robót hala gimnastyczna będzie wyłączona z użytkowania. W przypadku prowadzenia prac poza obrębem hali oraz na jej terenie należy współpracować bezpośrednio z dyrektorem placówki w celu ustalenia harmonogramu prac, gdyż musi być zabezpieczony dostęp do pozostałych pomieszczeń w obiekcie. Należy pamiętać, iż wszelkie prace należy prowadzić tak, aby zapewnić ciągłość pracy szkoły oraz dbając o bezpieczeństwo dzieci. Prace mocno inwazyjne i niebezpieczne należy planować na czas przerwy wakacyjnej.
Do obowiązków Wykonawcy, które nie zostały ujęte w dokumentacji projektowej bądź kosztorysie należą:
Obsługa geodezyjna oraz sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
Prowadzenie na własny koszt pomiarów i badań materiałów;
Koszty zabezpieczenia i rozliczenia mediów;
Koszty nadzoru nad infrastrukturą techniczną;
Koszty zabezpieczenia placu budowy przed ingerencja osób trzecich m.in. dzieci.
Powyższe koszty należy uwzględnić w ofercie, nie wykonując odrębnych pozycji kosztorysowych.
Zamawiający ustala okres podstawowej gwarancji na 60 miesięcy.
Po podpisaniu umowy wybrany Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia odrębnej umowy ubezpieczenia OC na tylko i wyłącznie niniejsze postępowanie w wysokości zgodnej z ofertą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt. 3 Ustawy, to jest oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Najtańszą ofertą niepodlegającą odrzuceniu złożoną w niniejszym postępowaniu jest oferta Raf-Mal Zakład Usługowo – Remontowy Rafał Piotrowski ul. Powstańców Wlkp.38, 63-800 Gostyń, która ma cenę (2 676 204,32 zł) przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to jest 1 550 000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2676204,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2676204,32 PLN

2025-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane