Świadczenie usług serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Radwanice, stanowiących własność Tauron Nowe Technologie S.A.

GMINA RADWANICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00250510
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00250510/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-27 15:00
Lokalizacja
Radwanice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-03be950b-03fe-4922-bb95-a2800bc3166b
Identyfikator
6922256490
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
499 094,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00250510 z dnia 2025-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Radwanice, stanowiących własność Tauron Nowe Technologie S.A.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RADWANICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647630

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 17

1.5.2.) Miejscowość: Radwanice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-160

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@radwanice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.radwanice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Radwanice, stanowiących własność Tauron Nowe Technologie S.A.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03be950b-03fe-4922-bb95-a2800bc3166b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00250510

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną należy finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg znajdujących się na terenie gminy. Tym samym Gmina jest zobowiązana do finansowania kosztów związanych z utrzymaniem urządzeń oświetlenia dróg i miejsc publicznych.
Urządzenia te stanowią własność Tauron Nowe Technologie S.A.
Czynności związane z konserwacją lub bieżącym utrzymaniem urządzeń oświetlenia wymagają ingerencji w infrastrukturę techniczną Tauron Nowe Technologie S.A., co wymaga uzyskania zgody właściciela tej infrastruktury. Tauron Nowe Technologie S.A. nie wyraża zgody na zlecenie świadczenia usługi na ich mieniu innemu podmiotowi. W takim przypadku, wobec braku zgody właściciela zamawiający nie ma możliwości wyboru wykonawcy zamówienia w trybie konkurencyjnym, gdyż może powierzyć wykonywanie tych czynności jedynie dla Tauron Nowe Technologie S.A. Tym samym zostały spełnione przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RPVI.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Radwanice stanowiących własność Tauron Nowe Technologie S.A.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232000-0 - Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 930810615

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 499094,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 33 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi